Skocz do zawartości

Zdjęcie

system utrzymania opasów

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dominikuuu123

dominikuuu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 23:46

system utrzymania opasów

witam mam do przerobienia pomieszczenie 10x5m.były by tam opasy.jaki system utrzymania ich by był najlepszy.głęboka ściółka nie wchodzi w gre bo jest nisko strop.zastanawiałem sie nad systemem uwięziowym na rusztach.jakieś opinie ? wady zalety czy bydło ma jakieś urazy ? zbiornik na gnojowice jest blisko.czy było by im zimno  ? jak trwałe są te maty z przodu  ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
system utrzymania opasów Dzisiaj, 19:43
  •  

#2 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 23:58

system utrzymania opasów

ja też mam niskie pomieszczenie i mam zrobiony okólnik duży i bydło wychodzi dzień i noc na dwór i jest płytka ściółka tzn raz w tygodniu wyrzucamy 

#3 Share dominikuuu123

dominikuuu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 00:13

system utrzymania opasów

a co myślicie o tych matach i rusztach ?

#4 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 00:44

system utrzymania opasów Ruszta są wygodne, ale koszt ich zakupu i montażu wysoki.Sądzę że dobrym rozwiązaniem u Ciebie będzie płytka ściółka i okólnik, czyli tak jak ma @muoodyy

#5 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 23:15

system utrzymania opasów

dokładnie ;). dobra sprawa

#6 Share dominikuuu123

dominikuuu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 00:24

system utrzymania opasów

a mają jakieś urazy ?

#7 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 08:06

system utrzymania opasów

jakie urazy. jeszcze z żadnym urazem nie miałem do czynienia. byki są bardzo zadowolone że sobie wychodzą na dwór bo to jest ich środowisko. nawet jak jest 5 st mrozu to one zamiast leżeć w środku to sobie na dworze leżą. oczywiście na okólnikach mam wylany beton i ścielone duzo słomy i raz na 2 tyg tam wywalam ładowarką a raz w tygodniu w środku :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dominikuuu123

dominikuuu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 10:08

system utrzymania opasów

mówiłem o rusztach i matach ;) w sumie dobra sprawa z tym okulnikiem.tylko że jest mały problem zaraz przed tym budynkiem mam płytę gnojową i szambo

#9 Share ursonagriculture

ursonagriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 16:45

system utrzymania opasów Witam, chcę cacząć hodowle opasów. Do dyspozycji mam 12 ha 5 i 6 klasy w tym 1,5 ha świeżo zasianej łąki. Co do plonu to 4,5 t pszenżyta i tyle samo dobrej mieszanki. Maszyn co prawda nie mam wszystkich, ale to nie problem. Problemem jest obora, ma ona wymiary 6x15 gdzie są zagrody nie do wybużenia, 6x6, 6x4, 6x5. Mam też dostęp do cieląt 50-75% mięsności po 700-900 zł. Chcę się zapytać ile mogę sprzedać byków rocznie jeżeli będą w 3 grupach wiekowych, patrząc na powierzchnię pola i plony i na ile mi obora pozwala. Ewentualnie mogę dosiać z 70 arów łąki.
Dodam jeszcze że myślałem żeby w zagrodzie 6x5 wstawić 6 cielaków razem z kilkunastoma tucznikami w zagrodzie 4x6 byczki 6-12 miesięcy a w zagrodzie 6x6 postawić 6 byków 12-18 miesięcy . Jeszcze jest po całej długości korytarz o szerokości metra, z którego wchodzi się do pomieszczenia gdzie trzymam zboża i stoi śrutownik. Pytanie jest takie czy dobrze myślę czy nie trzymać więcej czy mniej i w jakim systemie?

#10 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 17:47

system utrzymania opasów

nie trzymaj cielaków ze świniami bo od świń jest dużo pary i Ci na płucka bedą chorować

#11 Share ursonagriculture

ursonagriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 18:55

system utrzymania opasów A przecież jest przejście w korytarzu i stare do połowy zamurowane drzwi, więc obieg powietrza by był, a też mam wentylatory. Jaka jesi minimalna temperatura i wilgotność powietrza dla cieląt?

#12 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 22:22

system utrzymania opasów Sądzę żebyś mógł trzymać około 18 góra 22 opasy ale jeśli miałbyś tyle ornych i więcej łąk.System najlepiej wolnostanowiskowy wejdzie Ci więcej sztuk do obory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share ursonagriculture

ursonagriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 10:02

system utrzymania opasów tylko że nie mam zbytnio gdzie wygonić byki na czas wywalania gnoju, chyba że na całe podwórko ale czy nie zaczną szaleć? I jak wy przerabianie po np 10 byków z miejsca na miejsce?