Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Fach z562 czym się różni od z507

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daniel33

daniel33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 23:01

Witam :)

Czym się różni  Metal Fach z562 od z507

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Metal Fach z562 czym się różni od z507 Dzisiaj, 17:34
  •  

#2 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 21 grudzień 2014 - 10:20

A czym się różni ta w nowych barwach od starej z białym pasem . Odczep się tego bo to nie do polecenia jest Prasa

#3 Share daniel33

daniel33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 21:38

a technicznie czym się różni ?

#4 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 21:47

brak możliwości doposażenia w siatkę i centralne chlapanie ; Z 507 to to samo co i 562 tylko były na początku jakieś inne przekładnie kontowe 

#5 Share daniel33

daniel33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 20:53

ok

#6 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 15 sierpień 2016 - 12:15

Tak dla potomnych to po pierwsze kto nie ma bladego pojęcia o mechanice i albo tysiące wydaje na warsztaty albo tysiące na szwabskie maszyny i żyje jak pies ale NIEMIECKA Belarka na dworze stoi, to niech się na temat tych pras nie wypowiada. Metal fach jest Godną polecenia prasą, masz jakiś w niej problem? To go głową rozwiąż a nie pie^lisz na lewo i prawo jaki to szajs. Zielona prasa to pierwszy jak by prototypowy model później wszedł czerwony z białym pasem i one mogły obwiązywać siatką następnie automatyczne smarowanie i jako pierwsza w kraju mogła mieć fabryczny aplikator "Chemi", Chociaż pierwsze czerwone modele nie miały tych dodatków tak jak pierwsze golfy 2 4-lamp. :) 

#7 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 13:07

Domnie te święte słowa o mechanice . jeśli prasa jest godna polecenia to podaj jej zalety według ciebie . Mam tą prasę z 2011r z przebiegiem na dziś  4tyś bel i powiesz że słomę robisz w dzień i jest ok . A problem jest w postaci dokładności jej wykonania 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 17:02

Dokładnie Guciu. Ja mam tą z rotorem i nożami i powiem tak- Nigdy więcej tego gówna nikomu nie polecę. Jeszcze sianokiszonka jakoś idzie ale słoma to istna męczarnia. Aby tylko grubiej poszło na rotor to bela staje w komorze i d*pa. W trawie znowu jak były wszystkie noże włożone to cały czas zrywało śruby na napędzie rotora dopiero jak wyjąłem połowe noży to jakoś idzie. Ogólnie porażka ta prasa. A najlepsze jest to jak  jakiś genialny inżynier zamocował stopę podporową ,że trzeba całkiem odejmować do prasowania i odczep teraz prasę na łące? Ogólnie gówno nie prasa

#9 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:00

Miałem ten szajs 4 lata, zaczeło już się wszystko po kolei w niej urywać/pękać - przebieg ok 3 tyś bel, poskładałem do kupy i najszcześliwszy w życiu był dzień, kiedy się jej pozbyłem :D Teraz mam JD to bez porównania, nie ta praca B)

#10 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:29

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym co robi słomę na brykiet i miał starą NH pas  i sipmę pasową i mówił że rotor do słomy się nie nadaje i teraz kupił znów NH nową bez rotora . Odnośnie Fuszerki miałem problem z walcami wyginało czop walca i łożyska ładnie skrypiały w obudowach i poszło pismo do fabryki dostałem odpowiedz o pana konstruktora który tak się napracował bo przerysował Welgera RP 12 na Metal -Fach pismo po 1 tyś bel że podczas pracy dochodzi do wyginania i skręcania się walców .Jak się da to kiedyś dodam to pismo tutaj do forum niech wszyscy zobaczą jak w Polsce mamy jakość INSO CE znak B . no brak słów 

#11 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:37

Mam prasę z rotorem, póki co przerobilem gdzieś 500 bel słomy, i z żadną nie było najmniejszych problemów. Prasa łyka wszystko. O szjasie się nie wypowiadam, bo każdy wie jak jest :D

#12 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:43

To jaki model JD posiadasz .Znajomy uznał że rotor za mocno kruszy słomę no i logiczne że bez rotora jest tańsza .Sam myślę o zmianie na łańcuch w zmiennej komorze 

#13 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 12:23

F440M walcówka ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 20:44

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym co robi słomę na brykiet i miał starą NH pas  i sipmę pasową i mówił że rotor do słomy się nie nadaje i teraz kupił znów NH nową bez rotora . Odnośnie Fuszerki miałem problem z walcami wyginało czop walca i łożyska ładnie skrypiały w obudowach i poszło pismo do fabryki dostałem odpowiedz o pana konstruktora który tak się napracował bo przerysował Welgera RP 12 na Metal -Fach pismo po 1 tyś bel że podczas pracy dochodzi do wyginania i skręcania się walców .Jak się da to kiedyś dodam to pismo tutaj do forum niech wszyscy zobaczą jak w Polsce mamy jakość INSO CE znak B . no brak słów 

Mam inne zdanie na temat rotora.Przyśpiesza napewno przepływ masy do komory . Kolega ma pasową mchale to zapiernicza nawet 14-18 km na godzinę. Na dwie prasy , pole po 1km dług , 8ha w 1,30 minut poszło fakt że miejscami była słaba słoma. Wcale nie ogląda się za siebie,