stasiu670

Claas Dominator 88s vs 78s

Polecane posty

krzysztof1987    211

to szczeże ci powiem że jak zmienisz nawet na 78 to będzie wydajniejszy od consula i milszy w użytkowaniu i nie sa to bardzo drogie kombajny i jeżeli szykasz na usługi ja doradzam jak najmniejszy heder ludzie widzą prędkość koszenia i lgną jak muchy  :D


ja mam 88 to jest większy od 78 i ten mój to super kombajn chociaż jak kupowałem to miałem dylemat claas -jd ale te jd co oglądałem były poniszczone i było mało kombajnów bo było tydzień do zniw i trafił sie 88 i teraz w mojej okolicy przybywa claasów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

powiem ci ze i consul swego czasu zasowal jak maly samochodzik ale wiek swoje robi po 15latach koszenia w polsce byly sezony co 200godzin mial koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

nic nie jest wieczne tym bardziej że w polsce sie nie dba jak na zachodzie i maszyny nie są serwisowane tak jak tam a i w polsce robią dużo więcej ha więc kilka lat i maszyna zajechana mam kolegę co prasą robi 2500 belek rocznie a na ciągniku ponad 1500 mtg a ma kilka ciągników to ile te maszyny zrobią przez np 10 lat łatwo policzyć z zachodu często ładniejsze przyjeżdżają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

ta tez swoja rolka porafie ukrecic ponad 1000 rolek. a co do ciagnikow to tez znam takie co przez 10lat maja pokrecone po 40 000h sam bylem swiatkiem jak sie licznik zeruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28

Ja dominatorem 118 maxi przy pszenicy około 7 ton i na długim polu to ledwo 2 ha na godzinę zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Ja dominatorem 118 maxi przy pszenicy około 7 ton i na długim polu to ledwo 2 ha na godzinę zrobiłem

 

Zgadza się,ale na tym forum sa tacy co mloca 12km/godz i na spokojnie robi2ha na godz claasem88. he he

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 14.01.2015 o 15:35, pracus74 napisał:

12km na godz???????????????. Zastanowiles się co piszesz? Tez mam 88sl i heder 3.9 i dobrze nim trzeba jechać żeby 1.30ha na godz zrobić a 12 km na godz to nawet nie  ma opcji żeby na roboczych biegach osiagnac. :)

Kolega dobrze pisze. Napewno nie osiąga prędkości 12 km/h. I nie robi 2 hektarów w godzinę. 1.5 hektara to max. 

Dnia 17.01.2015 o 09:00, pawel10987 napisał:

ta tez swoja rolka porafie ukrecic ponad 1000 rolek. a co do ciagnikow to tez znam takie co przez 10lat maja pokrecone po 40 000h sam bylem swiatkiem jak sie licznik zeruje

 

Napewno nie zrobisz ciągnikiem w czasie 10 lat 40000 mtg. Takie bajki to możesz dzieciom w przedszkolu opowiadać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

jak słabe zboże to 88 2h/godzię zrobi , a jak dobrze sypie to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Dziś swoim 88s jeżdziłem ,10km na godzinę w jęczmieniu jarym z hederem 4 m połykał wsio czas młocki 55 minut hektar przy wydajności 5.7 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707
Dnia 25.07.2021 o 21:44, Piotr1711 napisał:

Dziś swoim 88s jeżdziłem ,10km na godzinę w jęczmieniu jarym z hederem 4 m połykał wsio czas młocki 55 minut hektar przy wydajności 5.7 t

Matematyka nie jest za tobą. Przy tej prędkości i szerokości koszenia w czasie 1h powinieneś wykosić ok 4 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

co do kombajnu zalezy jak dobrze sie omlaca i wysokosc slomy swoje robi. Ojciec jak teraz mi kosil pszenice oscista to za szybko nie mogl jechac bo sie stawialo na slimaku ale wjechal w belisse ktora byla skracana i dala ok 6.5tony to 2.4ha zeobil w 1 godz 40 min. John deere 2254 i kosa 4.7 metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie no jasne ale gość pisze że jechał 10 km/h kombajnem z 4 m hederem a hektar wykosił w 55 min :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

akmaly policz dokładnie matematyka chyba nie za tobą gubisz czas na nawroty wysyp pola klinowate a miałem takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj