Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy jest wart tej ceny

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelpit385

pawelpit385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Moto,muzyka,sport jeżdżę saab93,volvo fh12

Napisany 20 grudzień 2014 - 14:13

czy jest wart tej ceny

Witam.Mam zamiar kupić ten traktor,co sądzicie o nim czy jest do dobry wybór jest to skrzynia 16+16 posiada on pneumatykę,oraz przedni TUZ cenka to ok 37 tyś. zł  :)

Załączone miniaturki

• IMG_0079.JPG
  • IMG_0081.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy jest wart tej ceny Dzisiaj, 11:15
  •  

#2 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 20 grudzień 2014 - 15:32

czy jest wart tej ceny

Z wyglądu nawet całkiem. Buty igła. Oglądałeś go dobrze? sprawdziłeś skrzynie, silnik, ehr? Cena dobra

#3 Share pawelpit385

pawelpit385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 15:52

czy jest wart tej ceny

Tak,dziś byłem go trochę wypróbować zaczepiliśmy dużą przyczepę tamdem biegi na początku wchodziły tak sobie ale po przejechaniu jakiegoś odcinku drogi było już o wiele lepiej.Dobre jest to że ten traktor nie był w ogóle przygotowany do sprzedaży tzn. było widać każdy wyciek i tak na pewno poci się orbitrol i leci paliwo z pompy paliwowej ,nie działa kontrolka od przyspieszacza (ta z ikonką zająca) sam przyspieszać chodzi super,także EHR działa ,przedni napęd załącza i rozłącza pod obciążeniem.Może tylko jedna rzecz mnie interesuje gdy go odpaliłem to przedni napęd był załączony normalne ,ale po ruszeniu i osiągnięciu prędkości 14 km/h powinien się rozłączyć a ta kontrolka paliła się cały czas -_-  :) ale za 36500zł to chyba dobry wybór   

#4 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 18:07

czy jest wart tej ceny

Nie jest tak żle, troche kosmetyki i bedzie służył. Dojdziesz sam co i jak. To nie nówka, jakiś wyciek sie znajdzie ale to tylko drobne wycieki. Wazny jest silnik, skrzynia i pompa-ehr.  Zaglądałeś pod maske do rozdzielacza hydr? Tam lubi sie rozszczelniać i cieknie olej. Napęd przy opaleniu jest załączony( załacza sie tez awaryjnie jak coś sie psuje w napedach i tak zostaje) ale przy wciśnieciu hamulca i pstryczka od napedu powinien sie wyłączyc. Pierwsze hamulec drugie pstryczek napedu. Moze elektrozawór pod podłogą nie łaczy. A tak w ogóle jak jechałeś te 14km/h to wyłączyło napedy ??

A co do ceny to faktycznie dobra. Są ciągniki że nie ma na co patrzec a cena 2x wartość przechodzi :)

Edytowany przez damianXXL, 20 grudzień 2014 - 18:10.

#5 Share pawelpit385

pawelpit385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 18:42

czy jest wart tej ceny

No właśnie nie wyłączyło tego napędu tzn kontrolka (zielona)cały czas się paliła gdy jechałem dodam że na postoju można było ten napęd rozłączyć pedałem hamulca no i guzikiem też

No dobrze trochę odbiegłem od swojego tematu,dzięki kolego DamianXXL za opinie postanowiłem że zakupię ten traktor ,mam nadzieję że wszystko będzie OK i będę mógł powiedzieć(napisać) wbrew innym że MF to dobra maszyna  :)  :)  :)

Edytowany przez pawelpit385, 20 grudzień 2014 - 18:42.

#6 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 grudzień 2014 - 19:09

czy jest wart tej ceny jak się przycisnie guzik od napedu dłużej jak 2 sekundy to napędu nie rozlaczy powyżej 14 km/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 20 grudzień 2014 - 19:51

czy jest wart tej ceny

Mój nie rozłącza napędu nawet jak postoi parę dni gdy włączę napęd powyżej 14km/h czyli komp dostaje sygnał że ma być załączony non stop mimo tej prędkości może w tym przypadku też tak było. Sprawdź jeszcze wałek napędu na tulejce przy przodku czy nie lecą frezy i jak masz jak to zobacz czy luzu na tulei osi nie ma bo ta robota nie należy do przyjemnych

#8 Share dominiktd5050

dominiktd5050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 21:56

czy jest wart tej ceny U mnie w 3065 też samoczynnie się nie wyłącza, wiesz z którego to roku?

#9 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 22:21

czy jest wart tej ceny W każdym musi sie wyłączyć,jak tego nie robi to albo czujnik prędkości walnięty albo kabelek.

#10 Share pawelpit385

pawelpit385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 22:35

czy jest wart tej ceny

Ten traktor jest z 1992 roku posiada skrzynię 16x16,co do mtg to ma 8900 ale czy to jest autentyczne to nie wiem ,postanowiłem na niego ponieważ posiadam już też JD 7600 skrzynia nie wiem jak się dokładnie nazywa ale z 5 głównymi stopniami i 4 biegami pod obciążeniem i niby najlepsza w tym modelu,a w ciągu 4 lat użytkowania dwa razy w serwisie i dwa razy po 8000 zł dodam jeszcze że traktor pracuje tylko 300mtg. rocznie także spróbuje z MF :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 12:21

czy jest wart tej ceny

Po kupinie takiego sprzetu jest jak z autem sprowadzonym z niemiec. Wszedzie trzeba zajrzeć, sprawdzić i dostosować go pod siebie i swoje oczekiwania, nie jest to nowy sprzęt zawsze coś sie znajdzie ze bedzie wkurzać  :D  Co do napędu posprawdzaj elektromagnesy pod podłogą być może wtyczki mają zieleń i nie funkcjonuje. W moim 3060 jak tylko wyjade na asfalt i bujne sie troche to rozłacza bez problemu ale zawsze wyłączam naped jeśli nie jest potrzebny bo po co skoro jade na pusto lub bez wiekszego obiążenia. 

Sprawdziłeś blokade mostów?

A co do MF serii 3xxx tez miałem obawy ale tutaj znalazłem pomocne info i jestem zadowolony także ty napewno tez bedziesz zadowolony :)