Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzedaż belek kiszonki czy to opłacalne?

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 22:18

Mam  na  myśli  brak  możliwości  swobodnego  kierowania ,zdarza się że ramiona  od  kolumny kierowniczej  pękają [wiem  można  założyć  wspomaganie ,tylko po  co?   to  i  tak  nie  do  tego  traktor  . 

przednie  zawieszenie  też nie  jest  przystosowane  do  takich obciążeń 

Mam c 330M jak  go  ojciec  kupił ['87rok] miałem  14  lat , znam  go  bardzo  dobrze ,  to fajny  traktorek , ale  nie  nadaje  się  do  wożenia  po  600  -700 kg  na  turze

Z pełnym obciążeniem wiadomo ze na miejscu nie skręcisz. Ramiona mam pospawane i się trzymają. O zawieszenie się obawiałem ale jak do tej pory jest wszytko ok. Wiadomo ze z takim obciążeniem nie można szaleć po polu czy drodze ale tur nie służy do wożenia ciężarów na duże odległości choć zdarzyło mi się wozić bele słomy po 1,5km albo ziemie na jakieś 800m.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzedaż belek kiszonki czy to opłacalne? Dzisiaj, 09:19
  •  

#22 Share martinez0019

martinez0019

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 23:19

Dlatego napisałem tutaj aby uzyskać informacje od kogoś kto ma z tym doczynienia

W ostatnie latka sprzedawałem belki, (jako dodatkowe zajęcie przed żniwami) tyle że nie ze swoich łąk, człowiek oddaje mi trawę za posprzątanie (grunty orne- ekologia), a sam bierze dopłaty - typowy warszawiak.

szału nie ma, ale to się tylko opłaci, bo jest większa skala, swój sprzęt, i brak kosztów związanych z nawożeniem.

#23 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 grudzień 2014 - 23:19

Witam. Mam kilka pytań.

1. Ile średnio liczy się belek z ha w ciągu całego roku na kiszonkę?

2. Jaka jest cena wytworzenia takiej belki tzn. sprasować i owinąć?

3. Ile kosztuje folia na jedną belkę i ile idzie tej foli?

4. Jak myślicie byłby na to zbyt w śród rolników? Obok mnie jest bardzo dużo gospodarstw i tych małych i tych dużych.

5. Jak się ma podkład z pieczarek? Działa pozytywnie na trawe? Mam w miejscowości 2 duże pieczarkarnie, które oddają za darmo ten podkład.

Mam 4,5ha do zagospodarowania. Pracuję, czasu mam raz więcej raz mniej zależy kiedy. Proszę was o poradę a nie o ostrą krytykę, jakby któryś z rolników miał jakieś wyliczenie ile co kosztuje byłbym wdzięczny. Cena za belkę kiszonki  w mojej okolicy wachają się od 60 do 90zł.

Moje sprzęty: 2x C330 jedna z turem, kosiarka, pająk, przewracarka, lej, rozrzutnik, jedną przyczepę no i inne sprzęty ale one do trawy nie są potrzebne. Tak wiem nie mam ani owijarki ani prasy i większego ciągnika ale jakby to było w miarę opłacalne sprzedałbym c330 i kupil c360 w przyszłości owijarkę bo tańsza niż prasa no i potem prasę ale nie wszystko na raz. Nie odrazu kraków zbudowano.

Proszę o porady.

Chyba 2 lub 3 lata temu miałem podobny pomysł do Twojego, gospodarstwo mam niewielkie, a w okolicy jest dużo bydła i w okresie zimowym dobra sianokiszonka chodzi nawet po 120zł za bele. W swojej kalkulacji liczyłem całe koszty, razem z kosztem trawy, nawozami, wapnem, usługami dodatkowymi tzn prasowaniem i owijaniem. Ostatecznie z tego zrezygnowałem, w plonie 60bel z ha rocznie koszt na 1 belę wyszedł w granicach 60-70zł. Do tego okoliczni rolnicy nie wiem czy dobrze by sprasowali, dobra sianokiszonka musi być mocno zbita, a jak w okolicy z belującymi chodzą C-360 i bele w kształcie jajka to dobra sianokiszonka nie wyjdzie.

Na Twoim miejscu chyba lepsze byłoby wydzierżawienie ziemi chyba że to lubisz, to próbuj.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 23:53

Sprzedaż belek kiszonki czy to opłacalne? O dobre zbelownie martwić się nie Musze bo mój znajomy rolnik by to róbil i robiły to jak dla siebie. fakt mogę wydzierżawic ale nie chce odrazu w duże koszty się wpedzac o na swoim spróbować a potem ewentualnie dobrać ziemię. fakt Lubie to robić. jeśli by mi zostało 4tys bym był zadowolony... a znowu kupować prasę i wyrazie coś się popsuje i mogą dojść duże kosztu naprawy dlatego wolę zapłacić za sprawowanie i mieć spokój takie moje zdanie

#25 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 grudzień 2014 - 09:37

Na  taką powierzchnię  oczywiście  że  nie  ma  sensu  kupować , lepiej  wynająć i prasę  i owijarkę .

Transport i ładowanie to raczej   we  własnym  zakresie .

Jak  kiszonka  na  sprzedaż  to  im  więcej  szt  tym lepiej , więc  słabo  zbita korzystniej  wyjdzie  :D tylko na  następny  rok  klientów  może nie  być .....

andrzej2110

Mam tura  na  swojej c330 , do słomy i siana  wystarczający , ładowałem nim  też obornik  z  pryzmy głównie  [ponad  150  rozrzutników rocznie,  brałem  indyczy  z okolicznej   fermy i trochę podłoża  z  pieczarek   ] ale  do sianokiszonki nie idzie  tym  robić .

rozwaliłem  2  nowe  pompy  , pogiąłem  siłownik, oba  ramiona  od  kolumny pospawane , przedni  sworzeń  2  razy  robiony w  ciągu 6 lat .

kiszonkę  przez  kilka  lat ładowałem 1224 z  turem , podnosił  bez problemu  ,ale  ta zwrotność....... :P

Niedawno  kupiłem  Ford -New Holland 7740 też  z  turem i  myślę  że odciąży c330  przy  oborniku i z  kiszonką  pójdzie  zręczniej  ;)

http://www.agrofoto....10#entry1472268

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#26 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 14:42

któryś z kolegów napisał o suchym sianie, tak może i to jest dobre ale nie mam bardzo gdzie to składować. Fakt stodołe mam ale nie zmieściłaby tyle tego a kiszonka to i na dworzu postoi. No wiadomo, że im więcej szt tym lepiej ale co za tym idzie większy koszt produkcji. Jakby jakoś to się opłacało to by jakąś dzierżawę by złapał.

A jeszcze jedna myśl mi przeszła przez głowe. Słyszałem, że jest coś takiego jak dopłata do wylęgu dzikich zwierząt, głownie chodzi o ptactwo( nie wiem jak to się fachowo  nazywa). Sprawa przedstawia się tak, że przez 5 lat nie może być siane zboże iyp ale o trawie nic nie jest powiedziane. Po tych 5 latach składa się do agencji o dopłaty własnie na takie wylęganie i kosi się to co na tym polu jest raz do roku bodajże do końca sierpnia. Słyszałem, że dopłaty w miarę spore są na to. Nie wiem czy to jest plotka i wymysł ludzi czy to jest prawda. Wie coś ktoś o tym? Pomyślałem sobie tak, że posiałbym tą trawę kosił ją normalnie przez te 5 lat i sprzedawał na kiszonke nawet jeśli by szału z tego nie było a po tych 5 latach złożył na te wylęganie. Jak to się wam widzi>

#27 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 17:01

Przy  tych  dopłatach  potrzebna  jest  ekspertyza  ornitologa  z uprawnieniami - że  gniazdują tam jakieś ptaszki  chronione  ,

jest to możliwe  tylko na  trwałych użytkach  zielonych i  wniosek  składasz  w  tym  roku  co  przechodzi  ekspertyza  , nie  trzeba  czekac  5  lat , ale  kosić można  chyba  dopiero  po  1  sierpnia , więc  kiszonka  z  tego żadna  

Teraz  podobno  ten  pakiet  jest  na  Natura  2000  ,  a

na  pozostałych  tuz-ach można  zrobić  pakiet  botaniczny -  trzeba  ekspertyzę  botanika  - że  są  jakieś roślinki chronione .....

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#28 Share martinez0019

martinez0019

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 17:57

Chodzi o Wariant 4.1. Ochrona siedlisk lęgowych ptaków- jeden z bardziej popularnych pakietów.

Kasa za ten pakiet to 1200zł/ha a na obszarze Natura 2000 1370zł/ha - o ile pamiętam.

ale dotyczy tylko trwałych użytków zielonych, no i koszenie po 1.VIII, więc nawet na siano zebrana masa się nie nadaje.

#29 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 grudzień 2014 - 20:25

O dobre zbelownie martwić się nie Musze bo mój znajomy rolnik by to róbil i robiły to jak dla siebie. fakt mogę wydzierżawic ale nie chce odrazu w duże koszty się wpedzac o na swoim spróbować a potem ewentualnie dobrać ziemię. fakt Lubie to robić. jeśli by mi zostało 4tys bym był zadowolony... a znowu kupować prasę i wyrazie coś się popsuje i mogą dojść duże kosztu naprawy dlatego wolę zapłacić za sprawowanie i mieć spokój takie moje zdanie

A no to na Twoim miejscu warto zaryzykować, dobierz odpowiednia gatunki traw, dorzuć trochę lucerny i koniczyny czerwonej i będzie super sianokiszonka. W moich warunkach musiałbym kupić ciągnik z turem, prasę jaszcze jakaś dobrą przyczepę do transportu, za dużo wkładu i nie wiadomo kiedy by się zwróciło. A jak Ty masz ludzi co zrobią usługi dobrze to próbować można.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#30 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 04:54

Sprzedaż belek kiszonki czy to opłacalne? To ze zrobią dobrze to martwić się nie Musze. co do transportu belek to mam przyczepę i jedna bym pożyczył i jak nie w dwa dni to w trzy zwioze. o takie coś mi chodziło jak koledzy napisali powyżej. jak myślicie warto w to wchodzić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 08:48

witam ja mam na lakach pakiet rolnlsrodowiskowy :3.2.1. Ekstensywna gospodarka na lakach i pastwiskach na obszarach Natura 2000.doplata wynosi 500zl do ha a przy 8,5ha to już trochę jest .Mogę kosic 2 razy pierwszy raz po 1 czerwca i drugi raz musi być posprzątane do 30 września wiec mnie to pasuje . tyle tylko ze trzeba zostawić 5 procent każdej działki nie skoszonej dla ptaszków i innych zwierzątek co roku w inny miejscu  polecam ten pakiet .

#32 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 15:57

Sprzedaż belek kiszonki czy to opłacalne? I co z ta skoszona trawa robisz

#33 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 19:56

no ja akurat opasam nia moje byczki

#34 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 20:30

Sprzedaż belek kiszonki czy to opłacalne? no ja na byki nie będe miał czasu jedynie to sprzedać co się ukosi. a to normalnie mogę nawóz na to siać i obornik? czy już to odpada

#35 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 20:33

Są  jakieś  ograniczenia  nawożenia  , ale  kto  to  sprawdzi  ile  dałeś  ....

Zakazu  dawania  nie  ma 

#36 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 20:41

pisze ze można dac max 60 kg na ha czystego azotu albo w oborniku albo na saletra amonowa natomiast nie da się sprawdzić czy dales np. 80kg byle by wpisac w tabelce ze było max 60kg

#37 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 06:42

Sprzedaż belek kiszonki czy to opłacalne? a no to nie źle. macie może jeszcze inne propozycje co do zagospodarowania tych ha?

#38 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 20:51

krzysiek03 i tu się mylisz że wpisujesz tylko do tabelki bo np jeśli ktoś kupi u ciebie jakiś towar i zbada to wyrywkowo to możesz mieć niewesoło

a każdy ma swój rozum i wie że krowy mogą mieć biegunke a nawet zkazić mleko

Pkt. 1.10 – popełnianie błędów ortograficznych w postach/komentarzach

+1p. ostrzeżeń. 

Edit: kris14

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 08:52

Co  ty  pierdzielisz  kolego? na  podstawie  badania  siana   dojdą że  było  nie  60  a 80  kg  azotu?  :D  :lol:  :P