farmer_89

ile paliwa zuzywacie w swoich gospodarstwach?

Polecane posty

farmer_89    20

Ile paliwa zuzywacie przez caly rok w swoich gospodarstwach? pisze jaki macie areal i ile paliwa wam schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

bo przeważnie tak twierdzą ci którzy nie mają z nimi do czynienia tylko " tak słyszeli " .... w tym roku poszło ok 10 tyś na 150 ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi poszło 8,5 tyś na 110 ha,  od 16 km oddalonych od domu. I tak uważam że o przynajmniej o 1 tyś za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Wyliczylem w tym roku 16tys zl za ropę. Tylko u mnie wszystko co ma silnik to diesel.

 

Niecale 30ha

Edytowano przez marjanmeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Prawie 11 tysięcy litrów- 64ha + dużo prowadzonych usług(Bizon, Sipma Z224/1 + C-360, Anna Z644 + C360 i kompletne uprawy pod siew wraz z siewem Ursus 10014H), oprócz tego ostatniego, to silniki w pozostałej reszcie nie należą raczej do oszczędnych, także się uzbierało litrów. Ale jakieś 7 tysięcy litrów zużyte na własne potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    221

petro11 to wydaje mi sie nieduzo jak na takie hektary

 

Trzeba wziąść pod uwagę to jak ciężki jest rok i oczywiście ogólnie jak ciężka do uprawy jest ziemia :) U mnie 70ha + 140ha tylko kombajn i około 11tyśw tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Trochę dziwne, że jeden nie całe 40 a drugi 160 l/ha, co ty Rolnik 1973 prawie nic w polu nie robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Rolnik 1973 jeździ chyba tylko c330 a reszta to usługi u niego robią bo to niemożliwe żeby tylko tyle spalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Bo mam 2 najoszczędniejsze traktory dostępne na rynku t25 i u 3512 i w perkinsie kombajn, usług nie najmuję bo mam wszystko swoje. Zwrot akcyzy wystarcza na gospodarkę i dla auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rolnik1973 hektar czego? Żyta czy rzepaku bo to duża różnica, albo 4 pokosy traw na sianokiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

18 hektarów i 1400 litrów ursus 330m i claas mercator 75 , 11ha zboże 1 ha okopowe reszta trawy na siano i kiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj