piterwx2

Robienie Sianokiszonki

Polecane posty

piterwx2    0

Witam chciał bym się dowiedzieć czy przy robieniu sianokiszonki ważne jest mocne ubicie bali. I chciałbym znać skutki słabo ubitej sianokiszonki.


Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

W przypadku robienia sianokiszonki ubicie bel ma kluczowe znaczenie i jest jednym z najważneijszych elelmentów. To nie jest siano czy słoma gdzie ubicie nie ma znaczenia. Słabo ubita kiszonka poprostu spleśnieje i zgnije i nadaje się tylko do wyżucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Można jeszcze dodać, że słabo zbite bele wychodzą drożej od dobrze zagęszczonych, ponieważ wyjdzie więcej bel słabo zbitych i żeby je ofoliować potrzeba więcej folii, a ona jest droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Mocno zbita bela, ma w sobie mniej powietrza, czyli warunki fermentacji są lepsze.Gdybyś robił belki na małym zgniocie to będzie ich więcej, czyli więcej foli, dłużej zwozisz i jeszcze mocno zbita i już owinieta belka mniej usiądzie i będziesz mógł bezstrachu kłaść jedną na drugą, że ta na dole pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

To tyle teorii a w praktyce pare razy zdarzyło sie wypuscic taka nie ubita do końca bele... ledwie sznurki sie trzymały.... owinąłem folią, potem zrobił sie z niej flak i bela przewróciła na bok i w tym momencie chyba dostała wody.... Jak przyszło do skarmiania to c330 miała problem, żeby to dźwignąć... już miałęm z tym jechać do gnoju ale ściagnołem folie a tu zaskoczenie... elegancko to wyszło. Podstawa to młoda trawa i dobra folia... tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

zgadzam  się  z  przedmówcą, dawniej jak  robiłem  walcówką i nie  była  pełna  bela  , to taki  flak czasem owijałem, i jak  dobra  folia  to wszystko ok .

Problem tylko  że  taki flak  nie  chce  się obracać  [wokół  własnej osi ] na  owijarce......


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

e bo takiego flaka czyli ostatni bal z łaki to w prasie do domu przywoże i koło owijarki ląduje, także w pierwszej kolejności idzie do owijania... w sumie przypadek o którym pisze to ten flak dopiero jakis czas po owinięciu się zrobił no ale jednak wyszło elegancko ;) Także szkoda meczyć te prasy co by ubić nie wiadomo jak bo jak... Zaoszczedzisz troche folii, moze raz więcej po bele na pole pojedziesz ale przynajmniej prasa dłużej posłuży. Najbardziej śmiać mi sie chce ze znawców tematu, co pierwszy pokos w lipcu robią, pakują zakiszacze, konserwanty i.... efektów brak a nową prasą za 120tys przecież pracuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj