mafiastrozyska

Opłaca się kupić renault 85.14 czy 95.14

Polecane posty

No to tak jak w temacie.

Czy lepiej kupić renault t85.14 czy renault 95.14

Jak jest ze spalaniem, jak z mocą :D i czy wadliwe

Bardzo bym prosił o opinie na temat właśnie tych modeli

 

 

Pkt. 1.13 – pisanie postów z włączonym CAPS LOCKIEM, pogrubioną czcionką

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

od 5 lat użytkuje 8514s z silnikiem MWM.  ciągnik jest z 81 roku. obecnie ma 9 000 mtg i nie zamieniłbym go na nic innego. !!!

pracuje u mnie od poczatku z turem 3 sekcyjnym. spalanie na poziomie c-360. no może 2 litry weżmie więcej jak ma ciężej. zero awarii jak narazie (nie licze takich drobnych jak szyba, awaria świateł czy wycieraczki,) Aaaa... w tym roku nawalił wałek od przeniesienia napędu. Trzeba było założyć nową tulej bo już frez sie w starej

 

wyrobił http://allegro.pl/lacznik-mufa-tulej-laczaca-walu-zlaczka-renault-i4831077020.html

 

Ogólnie szukam teraz jakiejś większej renówki Aresa z rewersem elek-hydr. EHR i półbiegami. 

 

Więc szczerze Ci polecam. Jak masz inne pytania pisz. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

kolega wyżej pisał o 851.4, niby konstrukcja podobna

nie nastawiaj się na żaden model, bo będziesz długo szukał takiego w przyzwoitym stanie

do wyboru masz jeszcze nowsze 80.34 i 90.34, wszystko zależy w jakiej cenie, do czego i na ile ha ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja posiadam 85.14TX jak do tej pory ciągnik bez awaryjny na wiosnę minie mu dwa lata jak jest u mnie i jestem bardzo zadowolony z niego jak masz jakieś szczegółowe pytanie odnośnie tego modelu to pisz na priv. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki ja tylko chciałem siędowiedzieć czy są dobre tzn. nie wadliwe

Mam na oku już 85.14 i 95.14 w przyzwoitej cenie i z wyglądu też nawet zadbane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Dobra dzięki , bo w ogłoszeniach podają widziałem u paru ze turbo jest ale to może pomyłka
To jeszcze może jedno pytanie , nie znam się tak dobrze na tych renowkach ale 80.14 ma 80 koni , a 85.14 i 95.14 ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

turbo jest ale w modelu 851.4

 

renault-tractor-851-4-brochure-4565-p.jp


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

85.14 ma 78 koni a 80.14 ? 72 ?

 

Od 1984 roku właściciele Renault troszkę namieszali z odczytywaniem mocy ciągnika po numerach z maski. Zależnie od mocy ciągnika odejmuje się od 5 dla 50.12 poprzez 6 dla 65.12 itd... Natomiast od 103.54 do 180.94 odejmuje się 10.

 

Zasada jest prosta: od danej liczby odejmujesz jej cyfrę początkową i wychodzi moc. Dla przykładu: 50.12 będzie miał 45KM, zaś 80.14 będzie miał 72KM.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

A ja byłem cały czas przekonany że 80.14 ma 80 KM , to trochę lipa . Czyli musze szukać przynajmniej 95.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

http://olx.pl/i2/oferta/renault-95-14-ciagnik-rolniczy-CID757-IDeCZSt.html#:84aad1f7c3

Dzis byłem go obejrzeć , silnik pali jak trzeba suchy itp ale nie ma hamulców , ręczny działa ale nożnych nie ma . Wiadomo błotniki z tyłu do wymiany i przewody od nagrzewnicy są odcięte , czyli ogrzewania nie ma ale nikt nie wie czemu , ale nawet nawiew tez nie działa . To juz druga w której nie działa , co może być powodem awarii wentylacji ? Co do ceny to nie było szef tylko jakiś pracownik tego gościa ale pewnie coś do negocjacji jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

koszt naprawy hamulców może wynieść nawet 3-4tys. w zależności od tego co trzeba zrobić, więc warto się zastanowić czy warto się pchać w ten ciągnik

 

jeśli nie działa nawiew na żadnym biegu to coś z dmuchawą lub samymi kablami, do ogarnięcia bez większych problemów, choć koszt samej dmuchawy to ok. 250-350zł


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

No wlasnie koleś mówił żebym sam się z tym bawił albo on zajrzy bo to nie jest tak daleko ode mnie to bym wrócił nim na kołach bo tak ogólnie złego słowa nie można powiedzieć poza tym . Wszystko jest zakurzone tak jak od gospodarza ściągnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

po zdjęciach widać że tragedii nie ma, nawet lakier na feldze ori w dobrym stanie, na pewno wato się nią zainteresować

 

tak z ciekawości płyn jest w układzie, bo od tego należało by zacząć diagnozę ???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Tak lakier na felgach oryginał tak jak i na nim całym . Czy płyn w układzie jest tego nie sprawdzałem bo padal deszcz a miałem jeszczę dwa inne ciągniki do obejrzenia ale tamte w podobnej cenie a stan gorszy od tego , chociaz silniki w nich identyczne . Ale tu na start opon nie trzeba zmieniać . A tak zapytam jeszcze bo z tydzień wcześniej oglądałem 80.14 a ten jest 95.14 i albo mi się wydaje albo ten ma przednie koła większe ? Ten model ma większą pojemność od 80.14 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Dzięki o to chodziło . Koła ma większe , nie wiem czy brać taka 95 czy szukać 80.14 . Ta co prawda trochę mocnejsza jest . Ktoś jest na forum kto ma ten albo ten model ?
Dzięki o to chodziło . Koła ma większe , nie wiem czy brać taka 95 czy szukać 80.14 . Ta co prawda trochę mocnejsza jest . Ktoś jest na forum kto ma ten albo ten model ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj