Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone AD404 Super czy sobie poradzi....

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 17:31

Koledzy mam możliwość kupienia brony wirowej z nabudowanym agregatem. Szerokość 4 m redlice stopkowe. I moje pytanie brzmi tak, czy Renault 180,94 taki zestaw pociągnie? W skrzynię mieści się tonę ziarna. Sprzedający twierdzi że to nie jest traktor do tego typu sprzętu ponieważ nie ma on konstrukcji ramowej. Twierdzi że może go pociągnąć np JD 7710 czy np 6920. I troszkę szczerze mówiąc mnie to zirytowało że mówi tu o słabszym ciągniku który jest gabarytowo mniejszy. Twierdzi że mój ciągnik może tego zestawu nie wytrzymać. Jak sądzicie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone AD404 Super czy sobie poradzi.... Dzisiaj, 03:37
  •  

#2 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 18:04

Wg mnie jeżeli mu dobrze dociążysz przód to da rade ale i tak będzie miał ciężko JD 7710 jest dużo cięższy wiec on spokojnie sobie da radę ten mały to by nawet nie fiknął bo jest za krótki i za lekki do takiego agregatu, chociaż jak patrzę w dane to Twoje renault jest dłuższe od JD ale jednak jest lżejszy na przód najlepiej byś musiał zawiesić 800 kg to byś mógł pomyśleć o tym zestawie w pełnym zasypie 

#3 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 18:07

Amazone AD404 Super czy sobie poradzi.... chyba z nabudowanym siewnikiem. to jest brona KE czy KG?

#4 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 18:11

Z ciężarem nie ma problemu żeby mu dołożyć ponieważ mam tuza, na dodatek w przednich oponach jest zalany płyn. Tylko właściciel tej maszyny twierdził że ciągnik może nie wytrzymać tak ciężkiego zestawu. Z tego co mi się wydaje to na siewniku pisało AD ale im dłużej myślę tym mniej jestem pewien...

Aaa i jeszcze wkradł mi się jeden błąd, mowa była o JD 7610 a nie 7710 :)

Edytowany przez PanJoker, 17 grudzień 2014 - 18:14.

#5 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 18:26

Amazone AD404 Super czy sobie poradzi.... taki zestaw waży około 2 500 kg. na siewniku napewno jest AD ale ważniejsze jest oznaczenie brony. jak głęboko chcesz uprawiać tą brona?

#6 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 18:43

Aaa nie wiem, mówił że to jest najmocniejsza wersja brony. Na jaką głębokość? Hmm szczerze mówiąc nie wiem, wyszło by to pewnie dopiero w pracy. Spodobała mi się ta maszyna ale nie wiem... Robotę pewnie robi piękną na polu. Z tym że mam troszkę kamieni miejscami. A jeżeli chodzi o uprawę to chodzi mi głownie o siew pszenicy po kukurydzy, żeby nic się nie zapychało i było równo zasiane. Bo z tym jest największy problem. Zastanawiałem się też nad 3m agregatem talerzowym i do do tego jakiś siewnik. Tyle że w siewnik wtedy raczej nie zmieszczę dużego worka z materiałem siewnym :/

#7 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 18:49

Amazone AD404 Super czy sobie poradzi.... i tak będzie się zapychac. pisałeś ze ma redlice stopkowe a nie talezowe. jeżeli jest to najmocniejsza brona to jest to model KG. jeśli można wiedzieć ile koleś chce za ten zestaw?

#8 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 19:00

Mówisz że będzie się zapychać?? To lepszym wyborem był by agregat talerzowy i do tego siewnik talerzowy? Czy wystarczył by siewnik stopkowy? A mówił że 40 tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 19:05

Amazone AD404 Super czy sobie poradzi.... zapychac się będzie siewnik a nie brona. z własnego doświadczenia twierdzę że najlepszym rozwiązaniem będzie brona wirnikowa i siewnik talerzowy.
rzepak siejesz?

#10 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 19:10

Tak, sieję. Czyli chyba dam sobię w takim razie spokój z tą broną :/ Ma też fajny siewnik talerzowy do sprzedania  Sulky Tramline SE, talerzowy. Ale troszke goły jeżeli chodzi o wyposażenie :/ Ale stan bardzo fajny.

#11 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 19:18

Amazone AD404 Super czy sobie poradzi.... moim zdaniem ten zestaw amazone który ten koleś tobie oferował jest faktycznie za duży na ten ciągnik. myślisz może o uprawie bezorkowej?

#12 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 19:38

Za duży booo??? Nie, w najbliższym czasie nie przewiduję przejścia na siew bezorkowy. Musiał bym pierwsze zrobić kontrole na jednym z pól i przekonać się na własne oczy czy to ma sens. Bo nie wszędzie to wychodzi. A czemu pytasz?

#13 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 19:57

Amazone AD404 Super czy sobie poradzi.... pytam bo brona KG jest przystosowana do siewu bezorkowego. poszukaj sobie takiego zestawu amazone KE/ADP 303 z siewnikiem talerzowym. jest to siewnik pneumatyczny. bardzo dobry do siewu rzepaku.

#14 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 21:30

Oglądałem je już kiedyś na allegro, cena już troszkę wysoka się wtedy robi. Szczególnie z broną KG, i jak by nie patrzeć potrzebny będzie do tego ciągnik minimum 160 koni. A mam również drugi ciągnik i do tej pory nim siałem a mianowicie 110 konną renówkę. A może do niej jednak szukać jakiegoś zestawu... Już sam nie wiem, a koniecznie chcę coś kupić bo mój stary zestaw już jest wysłużony. A może kupić zwykły agregat talerzowy i do tego siewnik talerzowy i dokupić do niego nabudowę? Ale czy zmieści minimum 500 kg ziarna to też tego nie wiem. Sulky po dodaniu nabudowy ma 700l, a wolał bym amazone d9 na talerzach.

#15 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 07:19

Amazone AD404 Super czy sobie poradzi.... ja mam taki zestaw i ciągle go jd 6630
tylko ze to jest takie minimum mocy do tego zestawu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 22:52

Jaki masz zestaw konkretnie??