mf3125

FHU Jarosław Adamczak-Jarząb z Więcborka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cielaki
mf3125    2

Witam chciał bym się koledzy dowiedzieć czy miał ktoś z was do czynienia z tym panem?? 

Wydzwania co parę dni za zborze oferuje dość duże pieniądze więcej niż inni na rynku i nie wiem czy warto ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

to jest złodziej i oszust. Nie handlujcie z nim!!!!!!!!!!!!!! Uprzedźcie swoich znajomych, sąsiadów, niech nikt mu nic nie sprzedaje...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2

Mnie na szczęście jeszcze nie zdążył bardzo podejrzana była kwota którą oferował 100 zł więcej niż cena rynkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

To chyba kolega Jana Zimniaka z Kucerza k. Włocławka, tam to się działy przewały, może ktoś wie co się tam ostatnio dzieje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzer13    0

A czy może wiecie coś o firmie Exped Poland ze Szczecina, bo chce pierwszy raz chce im sprzedać zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, FHU Jarosław Adamczak-Jarząb i FHU Agnieszka Adamczak-Jarząb to dwie pseudofirmy kierowane przez tego pana. Mechanizm działania ma zawsze taki sam odpowiada na ogłoszenia sprzedaży zboża sam nigdzie nie ogłasza skupu. Oferuje taką cenę jaką chce sprzedający bez żadnego targowania żeby się ktoś nie wycofał, jak przyjeżdża do gospodarstwa to pokazuje wszystkie dokumenty dla uwiarygodnienia się, potem ważenie samochodu, załadunek,  ważenie pełnego i wystawienie faktury z 2-tygodniowym terminem, na koniec jeszcze mówi że "poleca się na przyszłość" i tyle go widziałem, ani jego ani pieniędzy. wszystko wygląda bardzo wiarygodnie dlatego oszukanych są setki osób a łączna kwota to kilka milionów!!!!!!! TAK, KILKA MILIONÓW PLN!!!!!  W ten sposób działa już kilka lat ale dopiero teraz wymiar sprawiedliwości się nim poważnie zainteresował. Mnie oszukał latem 2014 roku na kilka tysięcy, powiadomiłem Gazetę Pomorską, która zamieściła  już kilka artykułów na jego temat ku przestrodze innych,  ubolewam że Tygodnik-Poradnik Rolniczy,  którego jestem prenumeratorem nie podjął tematu mimo zapewnień redaktora naczelnego, a można było ostrzec więcej rolników. Ten oszust jest już ścigany listem gończym, sprawy prowadzi kilka prokuratur m.in. w Tucholi, Kościanie, Złotowie.

Ten temat był już szeroko opisywany na innych forach internetowych ale wszystkie zostały zlikwidowane w tajemniczy sposób, sądzę że wynajął hakera żeby zlikwidować wszystkie negatywne opinie o nim.

Pytanie do Ciebie "nowicjusz" możesz podać mi numer telefonu z którego ostatnio do Ciebie dzwonił? napisz na forum lub zadzwoń do mnie mój tel 504-379-793.  Bo on co kilku oszukanych zmienia numer telefonu. Poniżej zamieściłem linki do publikacji w mediach na jego temat, 

 

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141009/ROLNICTWO01/141009081

 

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141208/ROLNICTWO01/141209362

 

http://bydgoszcz.tvp.pl/18069201/14122014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam,miło jest mi poinformować że sprawy związane z Jarosławem Adamczak-Jarząbem ruszą z miejsca bo wczoraj ten oszust został zatrzymany.Proszę również o nie wypisywanie głupst pod adresem jego żony ponieważ została oszukana i okradziona przez swojego męża jak pozostali rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,miło jest mi poinformować że sprawy związane z Jarosławem Adamczak-Jarząbem ruszą z miejsca bo wczoraj ten oszust został zatrzymany.Proszę również o nie wypisywanie głupst pod adresem jego żony ponieważ została oszukana i okradziona przez swojego męża jak pozostali rolnicy.

to prawda, Jarząb siedzi w areszcie, sprawdzone

 

Pani Ewo, skoro żona i jej rodzina też została okradziona i pokrzywdzona, to dlaczego  do tej pory utrzymywaliście z nim dobre kontakty, a pan M.A. pożyczał mu swoją ciężarówkę  (MAN - EZD U565)  w celu dokonania przestępstwa, trzeba było już dawno zgłosić sprawę policji, lub wezwać gdy pojawił się w bazie, Państwa przyzwolenie na przestępczą działalność J.A.-J. doprowadziło do dramatycznej sytuacji finansowej wielu rolników,  my również mamy rodziny, kredyty i inne zobowiązania z których trudno się wywiązać gdy nie otrzyma się ciężko zapracowanych pieniędzy czy pomyślała  Pani o tym????    

 Nagle teraz po zatrzymaniu rodzina odcina się od działalności J.A.-J. trochę za późno, okradał ludzi  co najmniej od 2012r,  i dobrze o tym wiedzieliście bo wielu rolników u was bywało, jak widać "szwagier J.A.-J." był potrzebny dopóki "zarabiał" a teraz gdy został zatrzymany i  nic już  nie "zarobi" (czyt. ukradnie) to nagle rodzina go opuściła, nieładnie 

 

proszę o przemyślaną odpowiedź,  i mam nadzieję że będą państwo konstruktywnie współpracować z wymiarem sprawiedliwości w celu ukarania J.A.-J. jak również przyczynią się Państwo  do odzyskania przywłaszczonych pieniędzy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to prawda, Jarząb siedzi w areszcie, sprawdzone

 

Pani Ewo, skoro żona i jej rodzina też została okradziona i pokrzywdzona, to dlaczego  do tej pory utrzymywaliście z nim dobre kontakty, a pan M.A. pożyczał mu swoją ciężarówkę  (MAN - EZD U565)  w celu dokonania przestępstwa, trzeba było już dawno zgłosić sprawę policji, lub wezwać gdy pojawił się w bazie, Państwa przyzwolenie na przestępczą działalność J.A.-J. doprowadziło do dramatycznej sytuacji finansowej wielu rolników,  my również mamy rodziny, kredyty i inne zobowiązania z których trudno się wywiązać gdy nie otrzyma się ciężko zapracowanych pieniędzy czy pomyślała  Pani o tym????    

 Nagle teraz po zatrzymaniu rodzina odcina się od działalności J.A.-J. trochę za późno, okradał ludzi  co najmniej od 2012r,  i dobrze o tym wiedzieliście bo wielu rolników u was bywało, jak widać "szwagier J.A.-J." był potrzebny dopóki "zarabiał" a teraz gdy został zatrzymany i  nic już  nie "zarobi" (czyt. ukradnie) to nagle rodzina go opuściła, nieładnie 

 

proszę o przemyślaną odpowiedź,  i mam nadzieję że będą państwo konstruktywnie współpracować z wymiarem sprawiedliwości w celu ukarania J.A.-J. jak również przyczynią się Państwo  do odzyskania przywłaszczonych pieniędzy, 

 

Witam,miałam zamiar nie odpisywać Panu bo to co Pan pisze jest nieprawdą a jednak pokuszę się może mi Pan uwierzy.Zacznę od tego że owszem wiedzieliśmy czym się zajmuje J.J.ale nie wiedzieliśmy że nie płaci rolnikom,po wizytach kilku z nich J.J.zapewniał nas że to chwilowe kłopoty z płatnościami bo ktoś za coś mu nie załacił i takie tam steki bzdur jakimi pewnie karmił innych rolników.Kolejne najazdy agresywnych ludzi na nasz dom mają swój finał w sądzie bo nie mamy zamiaru ponosić kosekwencji za nie swoje długi.M.A.nawet jak pożyczał ciężarówkę to napewno nie do kradzieży,po prostu został oszukany przez J.J,nigdy też nie był obecny przy podpisywaniu umów i faktur.Jesteśmy też rolnikami,znamy trud pracy na roli,wiemy jak ciężkie jest życie na wsi dlatego absolutnie nigdy nie akceptowalibyśmy złodziejskiego procederu J.J.Od września ubiegłego roku gdy zorientowaliśmy się że J.J.nadal trudni się wyłudzaniem towaru od rolników zgłosiliśmy sprawę na policję.Nawet nie zdaje Pan sobie sprawy ile,,bagna''narobił nam J.J.od września(forma zemsty?)narobił na nas lewych faktur wpisując na nich nasz adres(nigdy nie był u nas zameldowany) lub wymyślone nipy,wszystkie sprawy zgłosiliśmy na policję.Na zakończenie proszę nas nie szufladkować na równi z tym złodziejem J.J. bo zostaliśmy oszukani jak dziesiątki innych ludzi i życzymy mu by dostał wreszcie zasłużoną karę za wszystkie oszustwa i kradzieże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź,  jestem skłonny uwierzyć w to co Pani napisała, bo znam takie same przypadki gdzie do dobrej rodziny trafia "czarna owca" w postaci zięcia (szwagra) czy kogoś tam, i robi w rodzinie "ferment". 

 

Ale trudno mi się zgodzić z tym że dopiero we wrześniu zorientowali się Państwo że JJ kradnie na potęgę, u mnie był w lipcu 2014, skoro  bywali u Państwa oszukani rolnicy to jak można było dać samochód i wierzyć że wszystko jest ok.  Samochód gdy stoi to nie zarabia, więc dla Was każdy jego wyjazd oznaczał dochód i był na rękę właścicielowi,  no chyba że samochód należy do JJ a zarejestrowany jest tylko na MA żeby komornik go nie zabrał, wówczas mógł jeździć gdzie i kiedy chciał.

 

Ci "agresywni ludzie" jak ich Pani nazywa to ciężko pracujący Polscy Rolnicy, którzy mimo wielu przeciwności jakie nas spotykają czy to ze strony polityki rolnej czy nie właściwej pogody, zawsze z wielką nadzieją i cierpliwością zaczynają nowy sezon, i proszę się nie dziwić gdy puszczają komuś nerwy  z powodu utraty dochodów, a np. banku nie obchodzi że JJ nie zapłacił -  spłat kredytu wymaga, ziemia i pory roku nie poczekają trzeba orać, siać, nawozić, pryskać a wszystko kosztuje, jak Państwo by się zachowali w takiej sytuacji? 

 

Dotychczasowe milczenie z Państwa strony przyczyniło się do tego że postawiono znak równości miedzy JJ i Państwem, na moją prośbę  o interwencję Gazety Pomorskiej ukazało się już kilka artykułów na ten temat, mogli Państwo zgłosić się do Gazety i przedstawić sprawę tak jak wyżej Pani napisała, może zainteresowani "agresorzy" nie pojawiliby się u Was, oszczędziło by to wielu nerwów niepotrzebnych słów i czynów, a ludzie z ofiar JJ nie stali by się przestępcami (jeden rolnik został ukarany karą pozbawienia wolności w zawieszeniu) - nie wytrzymał,  przekroczył pewną granicę, powiedział parę słów za dużo i od razu znalazł się paragraf. Państwa stanowczość i zdecydowane działanie mogło skutecznie ograniczyć przestępczą działalność JJ, z wywiadu jaki poczyniłem w Waszej wsi wynika że był widziany wielokrotnie i to jeszcze w grudniu.

Mam nadzieję że "ci agresywni" zostaną przez sąd uniewinnieni,  a sytuacja w jakiej się znaleźli przez JJ będzie dla nich okolicznością łagodzącą, zapewne nigdy nie zrobiliby tego gdyby nie spotkali na swojej drodze JJ.

 

Pozostaje mieć nadzieję że są Państwo po naszej, Rolników stronie.    oszukany.

 

 

 

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,17293628,Szukali_go_listem_gonczym_w_calym_kraju__Znalezli.html

 

http://bydgoszcz.tvp.pl/18549120/22012015-g-1830

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I znowu to samo ;[ dlaczego tak trudno zrozumieć że my nie mieliśmy żadnej korzyści i powodów by chronić,bronić,chronić czy ukrywać J.J.a samochód który pożyczał nigdy nie należał do niego.Poprostu zostaliśmy w manipulowani przez J.J w tą cała chorą sytuację i mamy tylko do siebie żal my-uczciwi ludzie-uwierzyliśmy w uczciwość innych.Proszę też nie pisać bzdur że J.J.bywał u nas w grudniu,niech Pan zmieni informatora bo ten Pana okłamuje!!!!jak napisałam J.J.od września u nas nie był,po prostu uciekł pozostawiając na naszej opiece żonę i córkę.Co do zgłaszania na policję to niech Pan nie będzie śmieszny,po co mieliśmy zgłaszać na policję fakt że Jarząb kradnie skoro ludzie sami oddawali to na policję.I niech też Pan nie broni pokrzywdzonych rolników że nas nachodzili bo jakby Pan oberwał po ryju lub był ciągle zastraszany to nie wiem czy by Pan tak ich bronił,w końcu nie my kazaliśmy sprzedawać ludziom zboże oszustowi,nie my mieliśmy z tego jakiekolwiek zyski wiec dlaczego????????A może pomyślałby Pan że skoro ludzie już dawno zgłaszali na policję fakt okradania,sprawy szły do prokuratora,oskarżony nie stawiał się na rozprawy dlaczego nasze,,chore''prawo nie zatrzymało go wtedy???nawet nie wie pan ile razy zgłaszaliśmy to na policję a ta rozkładała bezradnie ręce bo nie miała oficjalnego nakazu zatrzymania i to jest nasz wina???Życzę przemyślanych odpowiedzi a nie oskarżania nas za całe zło!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

proszę Pani 

 

niech sie Pani tutaj nie wypowiada bo jeszcze może sobie Pani zaszkodzić. 

 

1) bez przyczyny Państwa nikt nie nachodził (rolnikom się nie dziwie biorąc pod uwagę opiesząłość naszego państwa w niektórych sprawach...poza tym takie osoby (jak na moje) działały w afekcie)

2) to czy mieli Państwo z tego zyski czy nie to pewnie będzie próbował ustalić sąd

3) o całe zło Państwa nikt nie oskarża - co najwyżej o współudział. ale prawdę i tak będzie ustalał sąd 

 

w całej tej sytuacji ciekawi mnie co się stało z tymi wszystkimi wyłudzonymi, baaa ukradzonymi,  pieniędzmi - to były grube kwoty których nie da się przejeść. Ciekawe czy oskarżony nie zastosował wypróbowanego chwytu z zakupami na rodzinę..

 

piszcie tutaj dalej jak sie sytuacja rozwija...to może być ciekawa lekcja dla kazdego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do niedawna jezdzili razem i też nie płacili.u rolnika z wąbrzezna byli dwa razy żeby nie wparował na podwórko to też pieniędzy by nie odzyskał. do jednej z firm niedaleko mroczy wjeżdżali też we dwóch . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znów Pani Ewa mija się z prawdą, kontaktowałem się z wieloma rolnikami którzy twierdzą, i którzy zeznali na policji że z JJ jeździł również Pan MA którego nazywali "wspólnikiem" co prawda przy odbiorze zboża nie wylegitymował się jednak rozpoznali go podczas wizyty u Was .  

 

Jak wytłumaczy Pani fakt że skoro nie mieliście z tym procederem nic wspólnego to jednak po wizycie u Was dla niektórych rolników znalazły się pieniądze. Jak pisze Pani Ewa ktoś tam dostał po "ryju" (osobiście nie popieram takiego sposobu rozwiązywania tej sprawy) na tyle skutecznie że kasa się znalazła, skoro JJ nie było tam od kilku miesięcy to w takim razie kto zapłacił??  

 

Jeżeli Pan MA pożyczał bez żadnych korzyści swojego MAN-a to mam pytanie czy ja też mógłbym go bezpłatnie pożyczyć?? Tylko proszę zatankować do pełna.

 

Firma o której mowa wyżej to Ferma świń w Konstantowie, tam m.in. JJ sprzedawał zboże.

 

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150122/ROLNICTWO30/150129733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem Pan co,niech Pan się nie bawi w prokuratora lub obrońcę ucieśnionych rolników!!!!!!!Powtarzam,nie my kazaliśmy sprzedawać ludziom towary J.J.nie my cokolwiek kupywaliśmy od ludzi i nie my będziemy za to płacić a wszelkie roszczenia proszę skierować do odpowiednich służb!!!!!!!Żegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i się Pani zzzzzzzdenerrrrrrrrwowała ;[ , jakże mądre jest stare porzekadło "Prawda kłuje w oczy",  też bym się na Pani miejscu denerwował, JJ przecież siedzi a co będzie jak zacznie sypać?? czy Wasze zeznania i jego będą się zgadzały?? czy sąd nie potraktuje tego układu jako współwinę?? 

 

Ale nie ma się co denerwować jak pisał  Ignacy Krasicki  "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi".

 

A teraz poważnie, mam do wywiezienia około 50t pszenicy, czy też mógłbym pożyczyć tego MAN-a na 2 dni? :rolleyes:    Oczywiście bezpłatnie tak jak pożyczaliście JJ bez żadnych korzyści dla Was.

 

Nie oczekuję odpowiedzi, dobranoc.  -_-

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posłuchaj bezczelny człowieku,na bezpodstawne oskarżanie kogoś też jest paragraf więc uważaj!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

prosta kobieto w cytowanym przez ciebie poście nie ma żadnego oskarżenia...

 

tak jak pisałem wczesniej - miejmy nadzieję że prawdę ustali sąd i przykładnie ukarze wszystkich winnych

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"bezczelny człowieku" ? trzeba tak było do Jarząba powiedzieć a nie do mnie uczciwego i proszę nie straszyć paragrafami

 

nikogo nie oskarżam oprócz JJ, postawiłem tylko kilka nie koniecznie wygodnych pytań, a że Pani poczuła się adresatką to nie moja wina. Myślę tylko że do oszustwa w lipcu 2014 nie powinno dojść z udziałem waszego samochodu, wiedzieliście że on od kilku już lat ludzi oszukuje to po co jeszcze mu pożyczaliście??

 

uprzedzam że to forum jest obserwowane przez organy ścigania, sam poleciłem tę  stronę policji, gdzie na pierwszym wpisie widać że JJ próbował kogoś oszukać jeszcze w grudniu, tamten rolnik dał mi numer tel. do JJ, udało mi się do niego dodzwonić (13.01  JJ twierdził że jest za granicą), a gdy byłem pewien że to jego numer to przekazałem go policji w Sępólnie i w Kościanie (podając swoje imię i nazwisko), było to tydzień przed zatrzymaniem, na podstawie logowania telefonu został namierzony i zatrzymany, brawa dla Policji !!!

 

myślę że więcej nie mamy o czym pisać, szkoda czasu i nerwów,  może porozmawiamy kiedyś na korytarzu sądowym, termin rozprawy na pewno ukaże się w Gazecie Pomorskiej, tu też postaram się napisać gdy będę coś wiedział, teraz czas na działanie prokuratur i sądów

 

zachęcam innych oszukanych do podzielenia się swoimi doświadczeniami z tym osobnikiem 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pbs    0

Witam!!! Ten Pan to typowy oszust oszukał mnie i nie tylko mnie z tego co wiem na 35,000tys zł, ofiar tego pana jest dużo więcej. Sprawa jest w sądzie i ciągnie się już 2 lata. Nie dostałem ani złotówki, a kredyty trzeba spłacać... Zdecydowanie nie polecam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj