Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup używanego siewnika Gaspardo MTE MTR

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kruger2005

kruger2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 21:17

Witam. Rozważam zakup używanego siewnika do kukurydzy marki Gaspardo MTE lub MTR... Na allegro lub innych ogłoszeniach wyszukałem kilka ogłoszeń 2 3 letnie maszyny za połowe ceny nowego. wiem ze najłatwiej było by kupić nowy ale na nowy chwilowo nie stać. Na co zwracać uwagę kupując taki siewnik i ile kosztują elementy które nie nadają się do dalszej eksploatacji???? prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup używanego siewnika Gaspardo MTE MTR Dzisiaj, 07:25
  •  

#2 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 22:35

Jeśli chodzi o samą firme to słyszałem że nic ciekawego z jakością więc może postaw na kuhna albo kverneland..... Znajomy miał kvernelanda i wcisnęli mu Gaspardo nowe to po roku użytkowania powiedział mi że tego g.....na już nie chce..... kvernelandem siał ponad 10lat....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share kruger2005

kruger2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 22:49

wracając do tematu użytkuje obecnie wiekowego monosema 4 rzędy z podsiewaczem cały metalowy. Nowy monosem talerzowy 6 rzędowy osztuje 100 tys brutto, Nowe gaspardo około 100 tys. Na ogłoszeniach znalazłem pare używanych monosemów ale są one mają juz ponad 10 lat i kosztują około 50 tys. za dwu letnie gaspardo można kupić za 60 tys. pytanie jest takie czy ten ponad 10 monosem bedzie siał lepiej od 2 letniego gaspardo. Z doświaczenia wiem ze ludzie którzy sieją kukurydze usługowo jeżdzą ze zbyt dużą prędkością  i później nażekają na siewniki że źle sieją....