Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik wybrać? Zetor czy NH?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kopsta

kopsta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 16:45

Witam. Przymierzam się do zakupu nowego ciągnika do małego gospodarstwa (22ha). Pod uwagę wziąłem dwa ciągniki. Zetor Major 80 (76km) oraz NH TD5.75 (72km). Obecnie posiadam dwa wysłużone Ursusy więc będzie to ciągnik główny. Jego zadaniem będzie koszenie łąk, prasowanie, ładowanie oraz transport bel (siano, słoma, siano-kiszonka).
Za Zetorem przemawia korzystne spalanie, tańszy serwis (tak mi się bynajmniej wydaje), oraz cena (138 tys z turem). Na temat NH wiem trochę mniej. Na pewno lepiej wykonana i bardziej komfortowa kabina. No i NH ogólnie wydaje się być solidniejszym sprzętem (bynajmniej w moim mniemaniu).  Cena NH to 145 tys z turem. 
Dowiedziałem się jeszcze, że w Zetorze nie ma fabrycznej klimatyzacji. Pan w salonie powiedział, że mogą mi ją założyć na miejscu. No i pojawia się pytanie jak to będzie wyglądać i działać? Mieliście z czymś takim do czynienia? Jest się czego bać? 
Proszę o wasze opinie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik wybrać? Zetor czy NH? Dzisiaj, 16:01
  •  

#2 Share pawel100474

pawel100474

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 17:00

kupowałem w tym roku zetora ale wybrałem proxime bo major ma wspólnego z zetorem tyle co silnik i maskę kabina polska dlatego nie ma klimy za zetorem przemawia silnik 4153cm3 a nie 3200cm3 jak NH  wiem bo mam taki w casie jx 60 ja bym brał ale tylko proxime bo major to według mnie ujma zetora.

#3 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 19:21

moim zdaniem major to ciągnik który spóźnił się o ok 10 lat. Proxima w podobnym wyposażeniu co new holland wypadnie podobno cenowo a new holland jest o wiele lepszy wiec odpowiedz nasuwa się sama 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kopsta

kopsta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 21:42

o Proxime nie pytałem, ale podejrzewam, że będzie to dla mnie kwota nie do przyjęcia :/ początkowo myślałem też nad używanym, ale obawiam się, że trafię na egzemplarz z ukrytymi wadami. Sąsiad kupił McCormicka i na dzień dobry padła mu skrzynia. Pomału kończą mi się pomysły,,,

#5 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 22:37

a ile masz przeznaczone na ten zakup i czy bierzesz to na jakiś program czy coś i od razu mówię że interesuj się markami ciągników których dealerzy są sprawdzenie i godni polecenia i najlepiej blisko ciebie bo pewien facet obok mnie kupił sobie ciągnik TYM i miał awarie to jak przyjechali po dwóch tygodniach to mu powiedzie że trzeba było kupić ciągnik od kogoś innego jak ma problem. A co spalania to zetor nie jest jakiś oszczędny i new Holland spali trochę mniej moim zdaniem 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 23:04

o Proxime nie pytałem, ale podejrzewam, że będzie to dla mnie kwota nie do przyjęcia :/ początkowo myślałem też nad używanym, ale obawiam się, że trafię na egzemplarz z ukrytymi wadami. Sąsiad kupił McCormicka i na dzień dobry padła mu skrzynia. Pomału kończą mi się pomysły,,,

Polecam również dowiedzieć się ile będą kosztowały przeglądy jak zakupisz nowy ciągnik. Mam nadzieję, że za gotówkę kupujesz, bo u mnie nie jeden teraz jest zaskoczony jakie duże koszty są nowego ciągnika...

Edytowany przez Darekpol, 15 grudzień 2014 - 23:08.

Dodaj odpowiedź