Skocz do zawartości

Zdjęcie

wyciąg obornika

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ursussss

Ursussss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 20:54

wyciąg obornika

Witam 

W tym roku planuje zrobić wciąg obornika.A ze nie mam zbytnio funduszy i nie stać mnie na szynowy

myślę o wyciągu na wałek wom . Wyglądało by to tak że zrobił bym normalny kanał i zagarniacz  który suwał by się po wbetonowanej tiregrze 

która dociskała by zagarniacz przymocował bym do niego line  i na zewnątrz budynku stał by metalowy słupek a do niego przymocowana np felga na której owijała by się linka.Co o tym myślicie 

czy ma ktoś coś podobnego i jak to funkcjonuje? obornik wyciągany by był od 10 byków?

Proszę o odpowiedzi  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wyciąg obornika Dzisiaj, 13:19
  •  

#2 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 21:11

wyciąg obornika

czesc niewiem jak by to zdawalo egzamin ale na zachodzie widzialem prosta metode traktor odpowiedni c330 bez kabiny z tylu mial cos w rodzaju ploga do sniegu ale na taka szerokosc co byl ten kanal i tym wypychal na zewnatrz a pozniej turem do gory proste i skuteczne pozd

#3 Share Ursussss

Ursussss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 11:22

wyciąg obornika

czesc niewiem jak by to zdawalo egzamin ale na zachodzie widzialem prosta metode traktor odpowiedni c330 bez kabiny z tylu mial cos w rodzaju ploga do sniegu ale na taka szerokosc co byl ten kanal i tym wypychal na zewnatrz a pozniej turem do gory proste i skuteczne pozd

Tal ale ciągnik zajmuje dużo  miejsca i dlatego mysle  o takim wyciągu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 16:34

wyciąg obornika

Można zrobić jak mój kolega. do ściany lub słupa nie od strony pryzmy z obornikiem tylko na drugim końcu coś w rodzaju kołowrotka z kołem pasowym z boku, nad drzwiami dziura na linę, na dworze słup też z kołem, po którym chodzi lina, zgarniacz do kanału i z dwóch jego stron przymocował linę, tam do tego koła pasowego (na pas klinowy) dał silnik elektryczny (nwm jakiej mocy) do silnika przełącznik lewo/prawo i działa :D

#5 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 09:47

wyciąg obornika

zrobić zwykły wyciąg linowy i tyle, koszta do 1500-2000złzł na 10 stanowisk jak sam zrobisz i tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 12:44

wyciąg obornika

Dokładnie mówię o tym wyciągu linowym, tylko, że samoróbce, jemu działa bez zarzutu :D

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 17:54

wyciąg obornika

Tak jak piszą poprzednicy najtaniej linowy dolny. Swego czasu wykonaliśmy taki na motoreduktorze , koło linowe wykonane z felgi ( na linie propylenowej zdawało egzamin) pracowało tak kilka lat.

Kombinujesz coś z napędem ciągnika powiem tak że wykonalne to jest ale czy praktyczne i tanie to nie był bym taki pewien, robiąc dwa wyciągi linowe (szynowe) w pewnym momencie wpadł mi pomysł aby napędzać to wszystko z jednej przekładni za pomocą sprzęgieł kłowych szybko się z tego wycofałem gdyż byłby to wynalazek który by wcale nie wyszedł taniej niby jedna przekładnia ale koszty wałków sprzęgieł opraw zapewne przewyższyły by koszt przekładni i silnika.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 07:50

wyciąg obornika

@Sadek a od czego była felga??? Ciekawe czy wytrzymałaby linę stalową

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 08:39

wyciąg obornika

Felga nie mam pojęcia od czego była, a liny stalowej na pewno nie wytrzyma przez dłuższy czas.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878