Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6150M czy Class Arion 620

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JacekKliemann

JacekKliemann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 10:14

John Deere 6150M czy Class Arion 620 Dlatego Ginter z Tobą rozmawiam bo sam zauważyłem kilka usterek które były podejrzane 4punktowe i co z tego skoro mechaniczne jd jest 3 punktowe ale hydrauliczne i sprawuje się lepiej zarówno amortyzacja osi jak i kabina wielowachacz jest bardziej awaryjny od Tls szarpał podczas zmiany biegów głównych i nie lubię tego już wolę sam mieć kontrolę nad sprzęgłem i biegami po za tym w polu nie zmieniam biegów tylko w transporcie
tryb polowy i transportowy to zwykła ściema chodzi w tym tylko o to byś podczas np orki przełączać półbieg nie przeskoczył o cały bieg główny tylko tyle to daje i nawet nie do końca bo nawet jak przesuniesz za daleko tę dźwignię to i tak Ci zmieni na inny bieg. a teksty typu "proactiv ponoć bajka tak słyszałem" mi nie pomagają gdybym testował tylko ten traktor tez był bym zachwycony ale testowałem tez inny który Pokazał mi co to naprawdę znaczy dobre wykonanie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6150M czy Class Arion 620 Dzisiaj, 03:10
  •  

#22 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 11:00

John Deere 6150M czy Class Arion 620 To po co ten temat, jeżeli sam sobie odpowiedziałeś??
Nie wiem skąd wziełeś wage ale jd z tls balastem i zaczepami nie całe 6t claas bez proactiv, balastu ponad 6.5t. Jakim cudem wyszlo Ci jd o tone cięzszy? Rozkład masy 49/51 dla claasa przypomniało mi sie.

#23 Share JacekKliemann

JacekKliemann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 18:17

John Deere 6150M czy Class Arion 620 50/50 rozkład masy co do wagi miałem namyśli 6170m nie chciałem wprowadzać w błąd. nie wiem ile warzą te traktory ale jd 6150m jest znacznie większy od Ariona nie mam danych wiec nie będę się spierał. Temat po to by wypowiedział się ktoś kto ma styczność z ta marką i wypowiedziała się osoba kompetentna i potwierdziła moje obawy

#24 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 19:37

John Deere 6150M czy Class Arion 620 Sobol mówił 49/51 ale mniejsza o to. To że wiekszy nie znaczy cięższy, teraz robia wielkie maski a pod nia chowa sie nie za wiele, do tego zmniejszaja widoczność. Sam moge sie wypowiedzieć na temat 610c jedynie, Ginterpol z tego co pamietam miał axiona jak z nim rozmawialem w innym poscie chodz moge sie mylic a to co innego co arion. Diler nie podawał kto w okolicy ma dany model, abyś mógł sie więcej dowiedzieć. Wkoncu co na żywo to nie przez internet.

#25 Share JacekKliemann

JacekKliemann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 20:27

John Deere 6150M czy Class Arion 620 miałem na testach nie byłem Wniebowzięty miałem obawy co do elektroniki znajomy juz podpisał umowę i trochę żałuje bo nawet nie wziął nic innego na testy i nie miał porównania a chłopaki trochę mu go wcisneli jak każdy dealer gdyby nie te małe usterki jak na nowy ciągnik trochę za dużo po za tym skrzynia nie dla mnie wole powerquad ecoshift

#26 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 20:27

jd sa ciezsze niz to co podaja w prospektach moj mniejszy bo 6100 rc w prospekcie wazy 5000 ton a jak go przewazylem na wadze wyszlo ze ma prawie 5800 roznica dosc spora patrzac na to co w prospekcie a co w realu. ja sie dlugo zastanawialem nad clasem poprzedniej generacji arion 420 ale ostatecznie przkonalo mnie to ze jd robi ciagniki od lat a clas stosunkowo od niedawna a po 2 za plotem ma doskonale testy u siasiada. ma 2 jd 6230 i 6930 i powiem wam ze te ciagniki robia ponad 1000h rocznie i poza tym ze przy 6230 poszedl uszczelniacz przy przednim kole ciagnik pracuje praktycznie 90% roku w turze nic mu sie innego nie stalo. tlucze je juz 4 rok. a jesli chodzi o spalnanie to moze ktos sie ze mna nie zgodzic ale jd wcale tak duzo nie zra. prawda ze 1 czy 2 zbiorniki pija w zastraszajacym tempie ale po 1 wymianie oleju to spalanie juz sie normuje. moj 1 orka w 3 obrotowej na 1,35 orka na okolo 25 cm 3 klasa wypil 22/ha teraz juz w orce zimowej po burakach czy kuku gdzie wiadomo jest sucho wypil po okolo 15-16/ha wiec to nie jest jakis kosmos. i jeszcze jedno na poczatku byl mul ktory wolno reagowal na gaz ale teraz juz chodzi bardzo zwawo poprostu musialo sie wszystko ladnie poukladac ze soba. i mysle ze w tych duzych jd jest tak samo.

#27 Share JacekKliemann

JacekKliemann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 20:29

John Deere 6150M czy Class Arion 620 możliwe w classie mówił 50 na 50 o jeden % nie chodzi

#28 Share JacekKliemann

JacekKliemann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 21:53

John Deere 6150M czy Class Arion 620 kiedyś miałem okazję pracować trochę na jd 6 cylindrów 150km fajnie to pracowało niezawodny 2007 rocznik z Holandii teraz zakupili kolejne dwa tylko 4 cylindrowe ponad 100 konne Kilku gospodarzy ma w okolicy parę jd i nie narzekają miejscowy ma 6030 premium teraz miał duży przegląd przy 1500mtg i narzeka jedynie na spalanie pozatym wymienił jakiś uszczelniacz i łożysko w lewym kole na zwrotnica koszt łożyska 60zl co do spalania to piłują go na maxa bo to ma trochę ponad 100km a jedzie z czwórka pługiem i nie ma lekko siewnik z agregatem też nie mało wiec raczej traktor nie ma lekko abco do spalania to się nie dziwię bo jeżdżą jak c360 gaz na maxa

#29 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 22:19

Ginterpol u Ciebie to ogólnie dziwne rzeczy dzieją się z maszynami. Albo tak Ci się trafiają albo coś nie tak. To problem z prasą, to z ciągnikiem Claas i Fastrakiem (taka plotka). O co tu chodzi? Są jakieś maszyny, które polecić możesz? Ciekaw jestem jak by Ci się spisał JD czy Fendt. Bo nie wiem czy wykorzystujesz je na ostatni gwizdek czy masz takie szczęście.

Jeżdziłem Jd z TLS i Arionem z ProActiv. Amortyzacja kabiny jak i oś w Claas na plus dla Claas, a fanatyków JD na forum jest multum. To tak jak z telefonami. Kupujmy na androidzie bo są lepsze od IOS, a jednak jakoś te z IOS nie mają wirusów i nie wieszają się ;)

PS. Ciągnik JD to dobry ciągnik ale rozmawiajmy o konkretnych argumentach takie, które podaje np. Ginterpol czy Tomek90 (własne doświadczenie). Oczywiście każdemu z nas może się trafić wybrakowany towar czy to JD, Fendt czy Claas jednak w tych starszych generacji Claas'ach zdarzało się to częściej.

Przyznaj kolego ginterpol, że skoro kombajny Claas są dobre, a w nowej generacji ciągnikach zaczyna być koncepcja Claas to jednak firma ta rozwineła się.

PS.2. Wole Fendt'a ;)

#30 Share JacekKliemann

JacekKliemann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 02:27

John Deere 6150M czy Class Arion 620 fendt to nie ta półka cenowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Wemberr

Wemberr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Filmowanie, zdjęcia.

Napisany 18 grudzień 2014 - 14:06

Miałem na testach Ariona 530 CIS z amortyzacją osi Proactiv oraz amortyzacją mechaniczną kabiny. Ciągnik bardzo mi się spodobał. Dla porównania mam JD 6930 Comfort z przednią osią TLS. Proactiv Claas dużo lepiej wyłapywał wszystkie nierówności i komfort pracy był dużo wyższy w Claas. Skrzynia biegów Hexashift działała jak należy, zero szarpnięć. Był to ciągnik pokazowy, który widać było że dużo jeździł i miał tylko jedną wadę - elektronika skrzyni się zawieszała na moment i nie szło przełączać półbiegów, ale był to problem tylko tego egzemplarza , prawdopodobnie z przyczyn złego użytkowania przez ''testerów''. Ogólnie ciągnik bardzo mi się podobał. Na pewno kolejnym ciągnikiem który zawita u mnie to będzie Claas. Jeździłem JD 6R i jakoś szału nie robił. Wchodzisz do kabiny i nie widzisz żadnego postępu między 6030 Premium. Skrzynia AutoQuad to typowy mechanik. Za podobną cenę mam ciągnik  w pełnym automacie w wyposażeniu Cebis. Moim zdaniem ciągnik warty uwagi.

Edytowany przez Wemberr, 18 grudzień 2014 - 14:06.

#32 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 15:45

U mnie na pokazie Arion 620 też szarpał przy zmianie biegów z tym że mi akurat  to nie przeszkadzało bo ja jestem zainteresowany skrzynia bezstopniowa.Arion faktycznie ma dobre rozłożenie masy. Miał tylko 600kg balastu a bez problemu podnósł  bez problemu 5 skibowy obrotowy pług kverneland vario oraz 4,5 metrowa brone wirnikowa kverneland. W transporcie też nie bujało nim praktycznie. Jak dla mnie  claas jest wart tylko w cebisie i to na full wypasie na skrzyni cmatic. Dodatkowo podoba mi się opcja maxi care i gwarancji na 3 dodatkowe lata. U mnie w rejonie paru użytkowników odwiedziłem i w sumie  przeważały pozytywne  komentarze. Kwestia to czego się oczekuje od ciągnika. Dla mnie komfort i wyposażenie no i oczywiscie cena. JD na full opcji nie wiele tańszy będzie od fendta a kupić golasa tylko po to żeby miał jelenia na masce mi akurat nie widzi się.

W niezniszczalne ciągniki nie wierze jak to masa ludzi wypisuje na forum każdy się będzie z czasem psuć a to jak często bedzie się psuć w dużym stopniu zależy od tego jak będziesz go użytkować i  ilu ludzi będzie nim operować. U mnie zawsze awarie są po tym jak pracownicy operują i zawsze gaz do podłogi.

#33 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 16:23

John Deere 6150M czy Class Arion 620 Ogólnie serwisant nie jeden mówił że te starsze ariony bardzo porządne, jak jeżdza na awarie to przeważnie na te mniejsze celtisy i axosy. Sam jak narazie podtrzymuje jego słowa co do starszych 600. Właśnie też byłem zdziwiony że autor mówił że proactiv jak i kabina tak słabo się sprawuje, na ten temat rozmawiałem z właścicielami ale nie tymi zaproponowanymi przez sobola.
@tetsuya szarpał w autmacie? Miedzy biegami czy zakresami? Tryb polowy wlaczony?

#34 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 20:37

Tryb polowy szarpał przy zmianie biegów podczas orki czy agregowania, podczas jazdy tego nie było. Ale mi to i tak nie przeszkadzało bo ja jestem zainteresowany bezstopniową skrzynią. W sumie jak miałem case cvx 145 też szarpał przy zmianie biegów.

#35 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 08:04

jak cvx mógl szrpać jak to jest bezstopniowa skrzynia?

#36 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 08:25

John Deere 6150M czy Class Arion 620 Mi dieler case na pokaz przywiózł na skrzyni power shift gdzie byla zmiana biegów.
Bezstopniówke cvx musiałem testować na placu.

#37 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 08:42

to dlaczego piszesz ze puma cvx 145 szarpała jak nią nie jeździłes,

dla przykładu z szarpaniem powiem tylko tyle że jak nasz maxxum był nowy to też rewers szarpał ale po kalibracji jest bardzo dobrze, więc te szarpanie biegów to może kwestia kalibracji tylko

#38 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 08:59

John Deere 6150M czy Class Arion 620 Diler mówił ze to puma cvx z skrzynia power shift i tak też pisałem mnie od początku interesuje bezstopniowka ale na tescie takiej nie mieli i bezstopniowke tylko sprawdzalem na placu to jest bajka nie powiem.

#39 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 09:09

oznaczenie cvx w  ciągnikach case to oznaczenie skrzyni bez stopniowej, jeżeli na zwykłej skrzyni ps to jest to poprostu puma, albo dealer nie wie co mówi albo celowo chce wprowadzić w błąd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 09:57

John Deere 6150M czy Class Arion 620 Też nie rozumiem tego ma na naklejce cvx ma w kabinie joya od bezstopniowki, jak to mozna pomylić. Bezstopniówka bajka w trsnsporcie, jako pomocniczy, jako glowny na sredniej glebie, ale jako glowny na ciezkiej bardzo power shift wygrywa.

Dodaj odpowiedź