tomalaaa07

Dobór Owijarki do Prasy Krone 160 min stop bel 1200x1500

Polecane posty

tomalaaa07    0

Witam posiadam prase do bel firmy Krone 160 mini stop rozmiar belów to 1200x1500 i poszukuje do takiej wielkości owijarkę . Owijarka ma byc załadunkowa z tura drogiego ciagnika czyli nie samozaładunkowa i nie wim jaki owijarki sa do takich bel w tym roku pozyczalismy sipme na folie 500 i trochę zesmy to zmęczyli a nie owineli dla tego w tym roku chce zakupic konkretna owijarke do tych duzych bali za wszelke sugestie i pomoce z góry wielkie dzieki pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomalaaa07    0

cena max 8-10 tys folia jest mi obojętna chodzi o to że problem jest takiego rodzaju że więcej owijarek jest na bela 1200x1200 a ja mam bela 1200x1500 . Podkreślam że nie chce samo załadunkowej tylko zwykłą ps w zwykłej sipmie z folią 500 parę razy zdarzało nam się że folia się nie przesuwała tylko owijała w jednym miejscu bela trzeba było przesuwać ręcznie kombinować naciągać folie do góry itp  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomalaaa07    0

To znaczy co masz na myśli owijarkę która kręci bele nie na bębnach tylko na pasach czy bębny są pokryte pasami a znasz jakieś może modele takich owijarek albo firmy które takie robią bo ja tylko widziałem z dwoma bębnami ps jestem początkujące w tej kwesti więc proszę o wyrozumiałość  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to znaczy że na walcach (jak  to nazwałeś: bębnach) są rozciągnięte pasy

np: http://olx.pl/oferta/owijarka-do-bel-kverneland-un-7556-supa-pac-samowyladowcza-CID757-ID6Ocmp.html

co do wielkości beli to kwestia po prostu ile razy musisz obrócić belę przecież, większością owijarek da się i większe bele owijać, wyjątki to jak konstrukcja temu nie sprzyja.

odnośnie nie obracania się bel podczas ich owijania to problem tkwi w tym jak jest bela zrobiona czyli po prostu za małe zagęszczenie materiału znaczy słabo dobita, może trzeba wolniej belować lub troszeczkę bardziej belarkę obciążać w pracy :)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomalaaa07    0

A jakieś opinie na temat tej firmy Kverneland i które owijarki lepsze pasowe czy zwykłe z dwoma bębnami jeśl chodzi o zagęszczenie materiału w belach to już trochę przciążam maszynę i wydaje mi się że sa w miarę dorze zbite nie wiem jak jeszcze podkreśli siłę zgniotu bo już wszystko wyreglowałem jak w książce pisało siłowniki nie puszczają nigdzie oleju wiec sa napewno sprawne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a co sie łamiesz o opinie... owijarki stacjonarne są akurat proste jak budowa cepa i każda dobra. z pasami jest lepsza jak włąśnie masz problemy z obracaniem bel przy owijaniu, jak bela dobrze zrobiona to i na samej walcowej nie ma problemu. a tak jeszcze odnośnie jakości dobijania... to może po prostu wolniej musisz jechać przy zwijaniu, sam jak czasami widzę jak niektórzy zasuwają a w końcu na podwórku belki jak flaki to normalnie szlak mnie trafia, jest też możliwość że po prostu źle się obchodzisz z belami w trakcie transportu do miejsca owijania lub za długo zwlekasz z owijaniem i słabiej zwinięte będą sprawiały problemy, chociaż owijarka z pasami niweluje ten problem.

tylko nie wiem co mają siłowniki do prawidłowego dobijania beli? bo chyba że czegoś o tej prasie nie wiem... w sumie specjalistą nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomalaaa07    0

No ja tez nie wiem co silowniki maja do tego ale wiekszosc muwi ze to silowniki sa odpowiedzialne za mocne zbicie beli bo to one trzymaja tylna klape ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do krone combi pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj