Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chlewnia kurtyna

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share luker704

luker704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 22:33

Chlewnia kurtyna przy obsadzie 1500 szt. po 2 zł sztuka to już mamy 3000 zł na miesiąc, przy kurtynowej jest ten kosz zredukowany do minimum myślę że w 0,2-0,3 zł dałoby się wyrobić. jak przy każdym rozwiązaniu są zwolennicy i przeciwnicy. a co do naszego klimatu jak widać zima coraz krótsza, wydaje mi się że jest to rozwiązanie naprawdę godne uwagi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chlewnia kurtyna Dzisiaj, 21:37
  •  

#22 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 grudzień 2014 - 02:14

Chlewnia kurtyna

ja teraz stawiam małą chlewnię i będą kurtyny. I nie ze względu na oszczędność na prądzie tylko lepszy klimat w budynku

#23 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 07:34

Chlewnia kurtyna

A skąd ten klimat kurtynami chcesz zrobić. Ja widzę że na temperature i powietrze w chlewni największy wpływ ma wiatr i jego kierunek a nie temperatura na zewnątrz. Latem w niekorzystnych warunkach i pełnej obsadzie dużych sztuk będzie dramat. Podobnie zima przy odwrotnej sytuacji.

2 zł na cały letni rzut czyli luker te 3 tys to na cały rok bo pozostałe rzuty to praktycznie groszowe sprawy. 3 tys na 6 tys sztuk w roku i przy inwestycji za prawie 2 mln to rzeczywiście oszczędności porażające.

Edytowany przez PawelWlkp, 20 grudzień 2014 - 07:39.

#24 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 10:10

Chlewnia kurtyna

przy obsadzie 1500 szt. po 2 zł sztuka to już mamy 3000 zł na miesiąc, przy kurtynowej jest ten kosz zredukowany do minimum myślę że w 0,2-0,3 zł dałoby się wyrobić. jak przy każdym rozwiązaniu są zwolennicy i przeciwnicy. a co do naszego klimatu jak widać zima coraz krótsza, wydaje mi się że jest to rozwiązanie naprawdę godne uwagi

2 zł/szt na cały tucz czyli średnio 3,5 miesiąca ,miesięcznie tak jak pisałem już 700-800zł jak by wychodziło 3000tyś miesięcznie to była by porażka

#25 Share luker704

luker704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 12:06

Chlewnia kurtyna to tez juz jest jakaś oszczędność. oglądałem w Biezuniu takie budynki też, rolnik ma jadem budynek kurtynowy na 2000szt. drugi już stawia i dwa na 1500 z tradycyjną wentacja to już jeden przerobił na kurtyny a drugi ma przerabiać na wiosnę. nie było problemów z cyrkulacja powietrza

#26 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 07:10

Chlewnia kurtyna

A skąd ten klimat kurtynami chcesz zrobić. Ja widzę że na temperature i powietrze w chlewni największy wpływ ma wiatr i jego kierunek a nie temperatura na zewnątrz. Latem w niekorzystnych warunkach i pełnej obsadzie dużych sztuk będzie dramat. Podobnie zima przy odwrotnej sytuacji.

2 zł na cały letni rzut czyli luker te 3 tys to na cały rok bo pozostałe rzuty to praktycznie groszowe sprawy. 3 tys na 6 tys sztuk w roku i przy inwestycji za prawie 2 mln to rzeczywiście oszczędności porażające.

oczywiście że wiatr. Dlatego każda chlewnia powinna być odpowiednio usytuowana. I najważniejsza jest wymiana powietrza w budynku a nie szybkość przepływu. Bo na mechanicznej owszem zrobisz podciśnienie co troszkę obniży temperaturę odczuwalną ale w drugą stronę przeciągi żadnemu stworzeniu nie służą. Od tego jest zraszanie. A do dogrzewania nagrzewnice

#27 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 08:44

Chlewnia kurtyna

Zraszanie w clewnii u świń się praktycznie sprawdza dopóki nie ma w niej świń. Kilku znajomych miało i porażka. Lepsza wyższa temp i suche powietrze niż troche chłodniej i sauna. Na pustyni człowiek wytrzymuje 50 stopni, w wilgotnej dzungli 30 zwala z nóg. Poza tym po cało zimowym nie używaniu nie chce działać. Może to wina zakamienionej wody, ale też pewnie ciężkich warunków w chlewnii. Przy mechanicznej można wykorzystać jakieś podziemne ciągi które latem będą schładzać a zimą ogrzewać powietrze. Ale wiadomo to dodatkowe koszty.

Edytowany przez PawelWlkp, 21 grudzień 2014 - 08:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 19:43

Chlewnia kurtyna

jak tam panowie kto był niewierzu  i oglądał tuczarnie z kurtynami zbudowaną przez agrikon 

#29 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 06:44

Chlewnia kurtyna

Zraszanie w clewnii u świń się praktycznie sprawdza dopóki nie ma w niej świń. Kilku znajomych miało i porażka. Lepsza wyższa temp i suche powietrze niż troche chłodniej i sauna. Na pustyni człowiek wytrzymuje 50 stopni, w wilgotnej dzungli 30 zwala z nóg. Poza tym po cało zimowym nie używaniu nie chce działać. Może to wina zakamienionej wody, ale też pewnie ciężkich warunków w chlewnii. Przy mechanicznej można wykorzystać jakieś podziemne ciągi które latem będą schładzać a zimą ogrzewać powietrze. Ale wiadomo to dodatkowe koszty.

to chyba nie o takim samym zraszaniu mówimy. To ma schłodzić powietrze a nie podnieść wilgotność

na kurnikach mam wysokociśnieniowego Lubinga i się dobrze sprawdza. Tam nawet nie można pomyśleć o zwiększeniu wilgotności bo możesz w ciągu godziny wydusić wszystko

#30 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 12:32

Chlewnia kurtyna

To jak wygląda zraszanie które nie podnosi wilgotności :blink:

#31 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 luty 2016 - 22:41

Chlewnia kurtyna

widzę tu koledzy stary temat może są już nowesze ale jak to jest na dzień dzisiejszy z tymi chlewniami kurtynowymi konkretnie tuczarnią macie już jakieś większe doświadczenia'??? może mi ktoś podać przybliżony wymiar takiej chlewni na około 700-800 sztuk?? pozdro

#32 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 09:13

Chlewnia kurtyna

jaki materiał jest najlepszy na kurtyny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Maciej191

Maciej191

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 09:59

Chlewnia kurtyna

Witam forumowiczów. Akurat jestem w temacie budowy takiej tuczarni, co do działania wentylacji kurtynowej to rozmawiałem ze znajomym, który ma 2 chlewnie z wentylacją mechaniczną i jedną z kurtynową. Jest w trakcie budowy kolejnej kurtyny, więc co do działania i opłacalności nie mam zastrzeżeń :) (inaczej by nie budował). Co do kosztów budowy to rachunek jest prosty, firma Hog Slat stawia gotowy budynek "pod klucz" za 700zł/stanowisko tuczowe netto, przynajmniej ja mam taką wycenę. Budynek oczywiście ocieplony, dach płyta warstwowa, konstrukcja ocynkowana, kurtyna z poliwęglanu(nie jakaś plandeka), 2 silosy 25m3, wanny lane 1,7m pod rusztem.