damianXXL

siłownik hydr. dwustronny problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daremw    128

no i własnie mi opowiadał to człowiek który przywiózł (już kolejny) siłownik do rozmontowania do wspomnianego ślusarza, też nie mógł dojść czy da sie to rozmontować a ślusarz po 5 minutach uporał się z nim na moich oczach.

krótko mówiąc trzeba mieć w tym jakieś doświadczenie albo dokładnie oglądać go z każdej strony do skutku aż sie na coś natrafi, albo pojechać do jakiegoś ogarniętego gościa złotej rączki który zrobi to za cenę flaszki

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ten siłownik dwustronny to w nim tłok chowa sie na maxa do ucha wiec nie wiem czy wyjdzie az tyle w tył  a w jednostronnym to dochodzi do blokady i jeszcze tłok z 8cm wystaje


Probowałem przez imadlo i na rure ciągnąć i nic nie puszczało. W srodku przez otwór zadnych zabezpieczeń nie widać, podejrzenia padają ze montowany był od d*py strony, złozony i zalane spawem. 


Pokazał mi znajomy inne siłowniki z tego typu maszyny, niemieckiej i jeden z nich tylko miał pieścień przy tłoku zabezpieczony na klucz imbus wiec ten da sie rozmontowac na częci pierwsze ale to duży siłownik do naprowadzania ok 100cm sama obudowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

T tłoczyska powinien być zdejmowany cały tłok więc wtedy samo tłoczysko wyszło by do przodu. Musisz próbować. Ciężko pomóc przez internet.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Będe próbował na wszystkie sposoby. Może coś ruszy. Bede pisał jakie są postępy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

 Między cylindrem a dławnicą jest zabezpieczenie druciane i koniec urwany i nie widać,


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Kolega wyżej ma rację.też podobny rozbierałem.Moja rada oczyść lakier z cylindra od strony gdzie wysuwa się tłoczysko i tam znajdziesz otwór śr ok 2,5mm w ten otwór próbuj wbijać twardy drut to powinno wyiść zabezpieczenie w postaci okrągłego drutu.Kiedyś podobny rozbierałem przy kombajnie buraczanym Smotzer taki niebieski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

 Te trzy otwory o których piszesz to zaczepy do klucza i całe denko wykręcasz ze środka ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Nie miałem na myśli otwory z czoła lecz na cylindrze trzeba dobrze oczyścić lakier bo mogą być zalane farbą,ale może jest i wkręcana dławica-trzeba się dobrze przyjrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Marian masz racje to zabezpieczenie jest z boku a kolega w poście pisze że ma trzy otwory na około oringa więc jest wykręcany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Na zdjęciach widać że są to zakucia zgarniacza zanieczyszczeń na tłoczysku.Po tylu poradach na pewno poradzi sobie,musi trochę pogłówkować przez internet tego nie zrobimy.

Nara idę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Panowie palnik nawet nic nie daje. 3 razy grzalem na zwezeniu cylindra az olej w środku się gotowal, rury się giely i ani drgna. Żadnych zabezpieczeń też nie widać. Z farby prawie oblazl. Chyba zostaje cięcie od tylka strony. Ehh co za wynalazek

marian7k tak to jest silownik ze schmotzera niemieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

he he faktycznie ciężka sprawa. Osobiście nie spotkałem nierozbieralnego ale kto wie może są. 

Tył odetniesz i jeżeli sam tłok jest odkręcany od tłoczyska to siłownik rozbierzesz i uszczelnienia wymienisz spokojnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

A czy się da dobrze zaspawać ciąć nie problem.

Znajomy rozbieral dużo siłowników i albo wybijał zabezpieczenie albo wypinal i silownik się rozpadal a w tym nic nie widać zabezpieczeń i z farby oczyszczony całkowicie

A jeśli tłok na stale siedzi? To wtedy będzie zoonk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli na stałe to będzie trzeba oko z przodu odciąć. 

Ciężko mi jakoś uwierzyć żeby to była jednorazówka.

Spawa się to dobrze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

O w mordę. Trudna sprawa faktycznie.

Może wyśle maila do firmy schmotzera z tym problemem i coś poradzą :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Niestety siłownik nie da się roskrecić jedynie tylko cięcie. Byłem z nim właśnie u gościa który robi sprawy związane z hydrauliką. Koszt ok 50-80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Cięcie. Ale postanowiłem zrezygnować. Pytałem o góre jak sie rozszczelni jak wymienić to powiedział ze odrazu tez wymienic jak bedzie pociety a jeśli tlok jest na stałe to ucho tez do cięcia. 

ale mówił ze moze działać jak jednostronny tylko zależy jak w srodku gumy są rozszczelnione bo jesli w dół sa kołnierze to ciśnienie wepcha olej spowrotem a górną sekcje można zaślepić. Jesli jest odwrotnie guma to nie podniesie bo ciśnienie oleju bedzie trzymać.

 

50zł robocizna ok 40zł uszczelnienie to daje mi 180zł włącznie z siłownikiem. a za 150zł mżna kupić po regeneracji

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Oto jaką odpowiedz dostałem od firmy Schmotzer.
 
den Zylinder können Sie mit einer Rohrzange öffnen,
dann den Dichtsatz wechseln.
Dieser Dichtsatz ist lieferbar, Sie können ihn direkt bei
unserem Ersatzteillager Frau Pecher bestellen
 
Tłumaczenie:
 
Cylinder można otworzyć za pomocą klucza do rur,
następnie zmienić uszczelki.
Zestaw uszczelniający jest dostępny, można go używać bezpośrednio
Zamów nasz magazyn części zamiennych kobieta Pecher

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No tak tylko jak to cholerstwo rozkręcić? Imadłem nie chce sciskać na siłe bo wygnę cylinder, jak sciskałem to zaciskało tłok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez bny
      Witam
      Zakupiłem Koparkę budowlaną Białoruś i mam problem.
      Podczas kopania, po kilku cyklach pracy osprzętem koparkowym, wywala uszczelkę pod główną pompą, która znajduje się od strony zbiornika oleju.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bądź ma pomysł co może być powodem?
      Pozdrawiam
      Andrzej
       
    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez orczyk79
      sprzedam nieużywany siłownik hydrauliczny ys-5/75 - stan jak na zdjeciu. Kupiony tutaj: https://podniesto.pl/produkty/hydraulika-silowa/silowniki - ciagle jest na gwarancji. Cena do negocjacji.  Odbiór okolice Nowego Dwóru Mazowieckiego. Stan jak na zdjęciu.
       
      Zainteresowanych prosze o kontakt na priv.

    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj