Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa plytki elektronicznej

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 14:36

witam mam pytanie odnosnie budowy plytki elektronicznej czy jest mozliwosc wykonania jej samemu jesli jest czy bylby ktos w stanie mi w tym pomoc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa plytki elektronicznej Dzisiaj, 23:41
  •  

#2 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 14:38

napisz coś wiecej co to za płytka , do czego, jaka funkcje ma spełniać

#3 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 18:57

Taki temat bez żadnych konkretów powinien wylecieć. Określ do czego ma to być. Chociaż z takim nazewnictwem wątpię abyś sam to ogarnął.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 grudzień 2014 - 19:26

Masz odpowiedni sprzęt i materiały? Wiesz cokolwiek na ten temat? Prototyp jest przetestowany, że zabierasz się za PCB? Prześlij mi schemat e-mailem, to Ci to zrobię. Cena 10gr/cm2 za SMD i 15gr/cm2 za THT.

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 20:20

Uważam że jak kolega chcę wykonać jakąś płytkę i zadaje pytanie na forum to skomplikowana płytka to nie jest, więc uważam że posiadając płytkę + wytrawiacz i flamaster jest w stanie do swojego projektu wykonać odpowiednią płytkę.

W sieci jest sporo na ten temat : https://www.google.p...UF8rg7QbsxYCICA

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 21:36

Kolega pyta, czy jest w ogóle możliwość samemu wykonać PCB, więc nie ma zielonego pojęcia. A tak jak piszesz pisakiem można wykonać PCB czytając tylko to co jest w sieci, nawet nie potrzeba nikogo pytać na forum, autor zadaje pytania, wiec czarno to widzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 21:41

http://chomikuj.pl/gumo9202/Dokumenty

chcialem cos takiego wykonac ti chyba nie jest skomplikowana jaks plytak jak procesor i dlatego pytam jak najprosciej i przepraszam ze nie pisze fachowym jezykiem narzedzi itd ale zrozumcie ze tu tesz pisza ludzie ktorzy czegos nie wiedza a chca sie dowiedziec to tak jak ja jezdze zawodowo ciezarowym i wiem wiecej na temat samochodzu ciezarowego osprzetu zasady dzialnia czy czxasu pracy i jak wy byscie o cos pytali to tez bym od razu zkrytykowal ze nie piszecie po fachowemu i ze sie wam nie uda cos zrozumiec pozdfrawiam

#8 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 21:51

Weź sobie niedużą płytkę prototypową, połącz odpowiednie pola w ścieżki lutem albo przewodami i w 5 minut to zrobisz za 1,50 PLN. bez wytrawiania i kombinacji.

i zerknij czasem do słownika ;)

#9 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 22:14

Do tego układu nie potrzebujesz płytki. Przełączniki i lampy i tak będą w innych miejscach. A diody możesz lutować na pająka, albo na przewód i zabezpieczyć rurką termokurczliwą. Nie są one zbyt duże, jeśli dobierzesz je odpowiednio do prądu w układzie.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#10 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 19:54

Zrobiłem w życiu dwie PCB, najpierw narysowałem schemat w programie, potem zaprojektowałem płytkę. Całość wydrukowałem na czasopiśmie "Przyjaciółka", inne miały zły papier.

Potem prasowałem to żelazkiem tak żeby toner prze kleił się na płytkę. Na koniec zmywanie resztek gazety z płytki, jeśli jest taka potrzeba to korekta ścieżek markerem i wytrawianie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 08:42

Tak też można. Dla amatorskiego zastosowania wystarczy. Metoda zajmuje sporo czasu, nie jest zbyt dokładna, ścieżki są podtrawione, ale przy 1-2 szt można się pobawić.