wisnia

Auto do gospodarstwa

Polecane posty

wojtus    2
merce nie gniją ? z 2000r i rdza az miło patrzeć :rolleyes:

A o jakim typie Mercedesa mówisz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Audi A4 też dobry wóz moja już zaliczyła polne drogi rok 1997 jak narazie zero rdzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingula    1
@Mateo13 to prawda Polonezy to są niezawodne maszyny i na poli i do miasta duża pojemność bagażnika wszystko włożysz

tylko blacha słaba

Polonezy to super wozy kiedyś wieźliśmy w nim 12 belek słomy i jeszcze więcej by można było upchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
A o jakim typie Mercedesa mówisz? :rolleyes:

 

 

ostatnie wydanie kwadratowej c i oczywiście e klassa. oczywiscie nie wszystkie ale spora część ma pognite tylne klapy progi tylne nadkola i oczywiście dół drzwi osobiscie szukając c klasy widziałem nawet jedną z zabiteksowaną dziurą w bagazniku(97r). dobrze zadbana 124 potrafi lepiej wyglądać niż e kalasa z 98roku, a jezeli chodzi o reszte ze mercedes to juz nie to. vito szkoda gadać, w nowym sprinterze zawieszenie jest gorsze niż w pierwszych modelach, a najnowsze e i s klasy trapią drobne ale wkurzające dokuczliwości( głównie elektronika) mozna by dozycić np do c klasy wycieki z tylnego dyfra skrzyni i siln. oczywiscie merc to klasa sama dla siebie i ogolnie młode auta sa bardziej kapryśne niż starsze modele. kazde auto ma słabe punkty.(oczywiscie jedne maja kilka a inne kilkanascie ;) )


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

w takich samochodach jak navara jest jeszcze jeden plus-można sobie vat odliczyć(jeśli ktoś jet vatowcem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Zastanawiam się czy nie kupic Trucka. Nowa przyczepka kosztuje 2500 zł, a więc tyle co Poldek i wygodniej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

@black08 i tu się z tobą zgodze całkowicie.Miałem okazje jeżdzić sprinterem 412 z 98 roku i jeśli chodzi o blache to tak sobie to wygląda a co do silnika to najnowsze z CDI to ostatni badziew. Nie dawno mój kuzyn kupił sprintera z 99 roku to mówi że jest ciężko kupić te roczniki przed CDI. A jeśli chodzi o blache w vito to jest jakies nieporozumienie (mam na myśli te starsze).

Ogólnie mówiąc to Mercedes troche podupadł jeśli chodzi o renome. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Zastanawiam się czy nie kupic Trucka. Nowa przyczepka kosztuje 2500 zł, a więc tyle co Poldek i wygodniej będzie.

Koszty utrzymania Poldka to tylko pare groszy a zawsze to pełnowartościowy pickup w gospodarstwie :D Dość wysoki więc da rade po polnych drogach, z LPG będzie ekonomiczny, nie będziesz nadwyrężał osobówki do targania przyczepki. Szukaj wersji na alu burtach, będzie miał trwalszą pake.

 

U mnie leży taka alu paka od Trucka z nadbudową, miałem robić z Ojcem z tego przyczepke na tandemie, jest wyspawana rama, są osie, koła, hamulec najazdowy, nawet papiery i rejestracja już jest... tylko nie ma kiedy tego poskładać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroterm    3

w gospodarstwie w ktorym pracowalem maja 2 pick-upy -> forda rangera i mazde B.dp tego jeszcze mersedesa MLa i nissana terranp.pick-upy 1.klasa.1000litrow ropy mozna przewiesc bez problemu:) mazda jest jeszcze podniesiona i na dobrych gumach.w rajdzie 1.sławieńskie błota w klasie wyczyn zajela 7 mniejsce na 24 auta.wiec widac ze calkiem dobrze sobie readziła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja mam mercedesa 208 i jak dla mnie to idealny samochód do gospodarstwa.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

 

Kolega taką ma sprzęt super na gospodarstwo tylko ma bez kipy albo zdią ;)


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ja mam passata 1,6d kombi z 1982r i nie narzekam.

Nie dziwie sie, jeden z moich wujków jeździł różnymi nowszymi samochodami i w końcu przesiadł sie na zadbanego VW Santana 1.6d z lat '80 i jest bardzo zadowolony z wyboru ;)

 

A w Navarze taka zabudowa paki jest jako opcja, w standardzie jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Kiedyś szukalismy z Ojcem takiej nadbudówki do Hiluxa, ceny nowych zaczynały sie od 8000zł, używek prawie nie było na nasz model. Teraz można kupić nówke ARB od 5600zł + dodatki, a za 2500zł będzie ładna oryginalna używka, jednak stwierdzilismy że już nie potrzebujemy takiego bajeru bo doszła osobówka z pełnowartościowym bagażnikiem i szkoda ograniczać możliwości pickupa.

 

Do Navary można kupić taką zabudowe w wypasie (boczne szyby uchylne, tapicerka, oświetlenie, trzeci stop, itp.) już za niecałe 10000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

mozliwe ze ponizej 10 tys ale ja podaje cene jaka zaproponowal pewien diler. ogolnie bardzo przyjemne auto ale czesto zastanawiam sie czy jezdziloby tyle tego po kraju lub chociaz u nas w okolicy gdyby nie dalo sie z tego odliczyc vatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Masz w 100% słuszne przemyślenia, obecnie przepisy podatkowe napędzają sprzedarz pickupów, a że z twardych użytkowych aut stały sie bardziej przyjazne dla użytkownika, mocne i komfortowe to jest efekt jaki widać na drogach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

jak myślicie dobry dla gospodarstwa byłby VW Transporter??

bo ja takiego mam i nie nażekam

ale przydałby sie ciut większ tylko niewiem jaki

noi VW Golf IV 2003 roku

poloneza jak każdy mieliśmy ale poszedł na żyletki za pare groszy ;);) heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do gospodarstwa do jak sama nazwa wskazuje FSR Tarpan ;) (FSR-Fabryka samochodów rolniczych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

My mamy 3 samochody:

VW LT 28 z 1998r. - do przewiezienia czegos większego i na targi

VW Transporter T3 z 1984r. - na pole i na grzyby :rolleyes: (nawet nie jest opłacony)

Fiat Punto z 1997r. - do miasta, kościółka i ogólnie na niedziele :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli chodzi o droższe auto to polecam TOYOTE HILUX. Jeśli coś tańszego to T-4 synchro. Ma 6 miejsc pake w tyle więc weźmiesz 5 ludzi na pole i jeszcze w tyle narzędzi sporo załadujesz... to jet praktyczne auto w pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj