wisnia

Auto do gospodarstwa

Polecane posty

mirasek    13

2.5 w dieslu to włoski silnik VM z dzieloną głowicą, parametry ma fajne ale jest troche drogi w eksploatacji (chodzi głównie o części). Ogólnie bardzo praktyczne auto, oby długo służyło :D

 

A co sądzicie o Honkerze?

Duże auto za nieduże pieniądze :D

Czy dobre to zależy od wersji, silniki miał różne, od 1.6 z Poloneza (porażka!) przez diesla 2.5 Iveco (wolnossący i turbo) po polską Andorie i włoski VM. Układ przeniesienia napędu też miał kilka wersji, z polskim reduktorem (stały napęd 4x4 z międzyosiową różnicówką z blokadą) strasznie głośnym, można spotkać też wersje ze skrzynia rozdzielczą Borg Warner (stały napęd tylny z dołączalnym przodem). Mostów też były dwa rodzaje, starsze z prostym zazębieniem przekładni głównych, podobne do np. UAZa, i nowsze hipoidalne (mocniejsze). Także jest w czym wybierać (a raczej co sie trafi :D), ja najchetniej widziałbym Honkera z andrychowskim silnikiem, z nowszą skrzynką i reduktorem Borga oraz na nowych mostach :) Budy były różne, także rama pod zabudowe, najczęściej spotykana długa otwarta buda nakrywana plastikiem, włazi tam 10 osób albo 2 + tona ładunku. Jedna cecha wspólna wszystkich nadwozi - strasznie korodują ale blachy sa praktycznie płaskie i banałem jest zrobić reperaturke z blachy w ocynku + szpachla + puszka farby i jak nowy :) Zawieszenie proste na resorach piórowych, pełna regenaracja u kowala za flaszke + druga flaszka na gumowe tulejki. Coś jeszcze chcesz wiedzieć? Bo ja tak moge cały dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polonez najlepszy :PP U mnie w polonezie raz ojciec przewoził 2.5metrowe lutro i sie nie zbiło ;] o i jeszcze jedno ciekawe osiągnięcie- cielaka na spęt zapakowanego do worka przewoził na tylnej kanapie :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

W moim gospodarstwie są 3 samochody i każdy ma swoje zadanie do zrobienia i tak;

VW-LT-35 z 00r. do przewozu głównie w sezonie truskawek.

Żuk-96r. do brudnej roboty np. na pole.

Astra II DTL-99r.Do kościoła i w miasto...


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma Mercedesa Vito, ja miałem kupować ale one nie maja ocynkowanej blachyi mój kolega po 4 latach użytkowania już malował.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

My mamy 2 samochodzki:

-Polonez kombi 1,9D z 2000roku ;)

-Toyota carina e 1,6 GLi :)

poldek w pole a toyota miasteczko kosciułek itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Czy ktoś z was ma Mercedesa Vito, ja miałem kupować ale one nie maja ocynkowanej blachyi mój kolega po 4 latach użytkowania już malował.

 

W tamtym roku sąsiad kupił Vito chyba dał 32tyś bardzo fajny samochodzik


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam, ale moim zdaniem do gospodarstwa najbardziej przydały by się:

-Dacia Logan MCV w nadwoziu cargo lub pick-up z silnikiem 1.5 dCi

-Jakiś Passat 00-06r. lub mondeo lub coś takiego z mocnym dieslem.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Mamy Mercedesa MB100D, silnik 2.4l - przewozimy nim zboże do siewu, nawóz jeśli jakaś mniejsza ilość, itp. Ogólnie jesteśmy zadowoleni.

No i osobówka VW Vento 1.6 ;)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@funkmaster1993

my mamy vito ale ten nowy model z 2005 roku i rdzy jak narazie niewidac. musze powiedziec ze to calkiem przyjemne auto. z awarii jakie przytrafily sie do tej pory to turbina po 100.000 km a ostatnio jedna czesc walu i 2 lozyska podwieszeniowe z tym ze auto ma 220.000 km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja posiadam takie samochody:

- peugeot 106 + hak, czyli różnego rodzaju transport materiałów do gospodarstwa(pasza, węgiel, kamyszki ;) ,nawóz) jak również wyjaz do miasta, kościoła i szkoły. Bo jest najładniejszy i diesel(1.5) i mało pali(4,5-5l na 100)

- daewoo tico(ojca) jeździ nim do roboty ale również służy do transportu róznych materiałów(żelastwo, ostatnio belki drewniane) a do kościoła sie nim nie opłaca jeździc... Jest tak okropny w środku że jedynie wsiąsc w ubraniu roboczym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

Koledzy polecam mercedesa sprintera 308 super jazda plandeka spuper jest do przewozu zwierząt. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

ja mam peugeota partnera do gospodarstwa i jestem bardzo zadowolony. Ma hak i silnik diesla,wiec bardzo duzo go uzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Do gospodarstwa polecam terenówki, my mamy OPEL Frontera 2.2 DTI i świetnie sobie radzi, ma hak i spory bagażnik (zmieści np. agregat prądotwórzy i pompę wodną potrzebne do napełniania opryskiwacza wodą na gospodarstwie bez prądu oddalonym od domu). Oprócz tego lubię cisnąć BMW 530d, 193 PS... jest pięknie <_< Rezerwę pełni Malex - Fiat 126el.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOR0000    0

My w gospodarstwie mamy UAZa z 1989 roku ma on chak na przyczepkę samochodową i zaczep do przyczepy rolniczej i my do niego czepiamypełną przyczepę zboża i ciągnie oczywiście 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas jest Audi A4 i BMW 318 i senior Poloneza caro plus ale powoli się też już sypie i jeździmy BMW bo Audi jest trochę zaniska na rolę czy inne doły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj