Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sklep z częściami do maszyn rolniczych

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 22:33

Witam panowie mam takie pytanie jak rozkręcić interes ze sklepem z częściami do ciągników i maszyny rolniczych czy można dostać na to jakieś dotacje od czego zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sklep z częściami do maszyn rolniczych Dzisiaj, 04:17
  •  

#2 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 23:01

musisz mieć rozeznanie w rynku części rolniczych. nie wiem, czy myślisz o stacjonarnym punkcie, czy sprzedaży internetowej, czy o jednym i drugim. musisz mieć atrakcyjne ceny, bo ludzi durni nie są i sprawdzają je. ostatnio potrzebowaliśmy pompę wody do ciągnika - w sklepie 400zł, w necie 250 + 20 kurier...

#3 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 07:22

Sklep z częściami do maszyn rolniczych Zastanów się czy jest jeszcze miejsce dla Twojego sklepu w internecie. Takich sklepów jest sporo co najmniej 10 i ciężko bedzie Ci jako niewielkiemu sprzedawcy utrzymać cenę niższą niż u konkurencji. Gdybyś pokusił się o sprzedaż części do " zachodniego" sprzetu to miałbyś większą szansę niż opieranie się o krajowe i wschodnie maszyny. Zawsze możesz skorzystać ze wsparcia z UP na założenie dzialalności gospodarczej, albo czekać na nowe rozdanie i kombinować z programem tworzenie i rozwój mikroprzędsiębiorstw czy coś podobnego nie pamiętam dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 22:20

Chodzi mi bardziej o sklep stacjonarny  i właśnie zastanawiałem się nad częściami do zachodnich maszyn tylko problem jest ze zdobyciem tych części

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 21:37

W niedalekim mieście mają składnicę nowych maszyn i sklep z częściami do wszystkiego i to nawet zachodniego sprzętu. Nie kupuję tam często,ale widzę, że mają katalog z Granitu chyba, numery katalogowe i jakoś to ściągają. Musiałbyś poszukać jakiegoś importera czy dystrybutora na Polskę. Nie myślałeś o franczyzie z Grene, bo coś widziałem na ich stronie. Nie orientuję się jak to działa, ale trzeba mieć swój sklep i chyba możesz sprzedawać pod ich marką. Teraz Grene to tak na prawdę Kramp i ma podobno dużą ofertę na części do zagranicznego sprzętu. Spróbuj iść może w tym kierunku.