Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdzielacz C-330 Pilne Pomocy!

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Vice_Lord

Vice_Lord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 22:35

Witam serdecznie!

Przepraszam z góry za zakładanie nowego tematu ale przeczytałem już stare i nadal nie widzę sensownego wyjścia z mojej opresji ponieważ:

Mam Ursusa stylizowanego na oryginał C-330 w tym, że od skrzyni biegów po tylni most pochodzi z C-328 i tu jest mój dylemat z hydrauliką oryginalnie miał on (i nadal jeszcze ma) rozdzielacz 2sekcyjny w nowych 30 był rozdzielacz w standardzie na 3sekcje

głównie chodzi o czas Panowie i Panie ponieważ mam zamiar podpiąć pług śnieżny na przód podnoszony siłownikiem dwustronnego działania ALE ZALEŻY MI TYLKO NA JEDNOSTRONNYM jego działaniu, niech sobie opada grawitacyjnie ponieważ jest ciężki i mniej będzie z tym pracy, wygralem przetarg na odśnieżanie kupiłem do niego kabinę , pług nowiusieńki a teraz okazuje się, że może być problem z wymianą rozdzielacza starego jeszcze z tyłu c-328 na nowy model z c-330 (3sekcyjny)

poniżej zdjęcia poglądowe , podpatrzyłem to goście mają takie coś i bardzo fajnie to wygląda a pługiem do góry sterują z środkowej sekcji na rozdzielaczu od 30stki.

Do rzeczy bo czas goni nie ukrywam strasznie (jutro jadę w ciemno wyrzucić 700zł na nowy rozdzielacz od c330 a nie jestem pewien czy będzie pasował on w otwory hydrauliczne na korpusie tylnego mostu który jeszcze pozostał po c328 POMOCY

w załącznikach dorzucam zdjęcia korpusu podnośnika po zdjęciu starego rozdzielacza

10859639_639157099526856_686759634_n.jpg

10836521_639158332860066_1801354509_n.jp

dla jasności mam rozdzielacz taki:

176665131_1_1000x700_rozdzielacz-c328-pl

jutro chcę założyć taki:

866c451ab3d328ddb4705afa115a5e46.jpg

a chodzi mi o to czy te "dziury" od spodu mocowane do korpusu pompy będą względem siebie pasowały i czy nowy typ rozdzielacza będzie odpowiedni :)
154802329_2_644x461_rozdzielacz-podnosni

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik Ursus 11054, 110 KM AGROWIEC Autoryzowny Dealer PROMOCJA!!!

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 147000.00 PLN
  • 16 lip 2017
Wąskie koła do c360

• 1300.00 PLN
  • 16 lip 2017
Ursus 4512 (nie 4514, 3512, 5314, c 360)

• 36600.00 PLN
  • 15 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozdzielacz C-330 Pilne Pomocy! Dzisiaj, 13:24
  •  

#2 Share agroszymon

agroszymon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 22:43

Jak na moje to nie będzie. Ale trzydziestki nie mam już z 12 lat. Jak masz już wymontowany rozdzielacz to porównasz w sklepie. A może taniej będzie kupić rozdzielacz taki 'na błotnik'. Ostatnio widziałem na dwie sekcje ok.270zł

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2612 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 08 grudzień 2014 - 22:48

Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem był było by podpięcie do gniazd hydrauliki. Jak nie masz rozdzielacza i gniazd to możesz kupić zwykły rozdzielacz jednosekcyjny plus przewody i końcówki. +/- 200zł może się wyrobisz.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#4 Share Vice_Lord

Vice_Lord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 22:49

kombinują ludzie i jakoś tak robią a ja jestem mechanikiem samochodowym i z maszynami rolniczymi pompami itp nie miałem dotąd styczności więc nie mam pojęcia jak się za to zabrać ale zakładając też Twoją wersję wydarzeń powiedz mi jak podpinać przewody do starego rozdzielacza śrubka od góry to zasilanie a ta z boku duża to powrót i taką kolejnością lecą do rozdzielacza na błotnik a tam wkręcam zawór kulowy wysokiego ciśnienia oleju od pługa tak? :)

#5 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2014 - 22:54

czyli pokrywa od 328? pompa zkąd bierze olej? z miski pod tłokiem czy przerobione że bierze z skrzyni ? kurde ja mam taki nowy rozdzielacz w c330 (polecam go świetnie trzyma nie opuszcza 2 lata)  ale no powinien pasować bo 328 nie miał hydrauliki zewnętrznej a tu pod ten od 330 tylko i wyłącznie masz wywrot (na środkowej pozycji) a opuszczasz jak podnośnikiem TUZ i olej wolno spływa Jakby jak kupisz to podłącz go (ten pług) pod zaślepkę z góry dalej od dźwigni z resztą będziesz miał instrukcje i jeszcze możesz podłączyć pod niego kolejne rozdzielacze bo w c328 tego nie było :)

#6 Share Vice_Lord

Vice_Lord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 22:56

podpowiedzcie mi jeszcze ze starego rozdzielacza jak mam wyjść na rozdzielkę na błotnik jednostopniowy zwykły a to foto poglądowe mojego pługa no musi wypalić musi podnosić choćbym miał kilka tys dać za kompletny most tylko problem jest w tym że nie ma czasu na mosty trzeba to już jutro najdalej po jutrze skończyć bo lada moment spada śnieg i leże na łopatkach... help79412a8b464bff27b5301a7830b91296.jpg

#7 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 22:56

Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem był było by podpięcie do gniazd hydrauliki. Jak nie masz rozdzielacza i gniazd to możesz kupić zwykły rozdzielacz jednosekcyjny plus przewody i końcówki. +/- 200zł może się wyrobisz.

ale 328 niema jak widzisz wogóle hydrauliki zewnętrznej dlatego musi kupić rozdzielacz bo niema żadnej możliwości :)

#8 Share Vice_Lord

Vice_Lord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 22:59

Rozdzielacz C-330 Pilne Pomocy! dawid3p - bierze olej z wanny tam jest go około 7litrów chce podnosić dalej olejem z wanny bez przerabiania powinno oleju wystarczyć ewentualnie po uruchomieniu pługa olej uzupełnie i wszystko bo to tylko jeden siłownik i będzie opuszczany grawitacyjnie więc dylemat w tym czy nowy rozdzielacz będzie pasował na otwory hydrauliczne w korpusie pompy która pochodzi od c328

#9 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 23:01

Instrukcje będziesz miał ale jedno z tych wejść u góry z tych dwóch czarnych zaślepek i będziesz musiał zrobić wolny obieg dla kolejnego rozdzielacza (taki krótki wężyk bo ci będzie olej pompował cały czas 

#10 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2612 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 08 grudzień 2014 - 23:03

Sorry, nie dopatrzyłem i nie doczytałem, że to jeszcze jest z c-328 i ona nie ma tych dodatkowych wyjść w rozdzielaczy pod siedzeniem tak więc wiele nie pomogłem.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 23:04

niech bierze olej tak jak jest to nawet lepiej dla pompy 

#12 Share Vice_Lord

Vice_Lord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

są takie wężyki od góry metalowym oryginalnym przewodem który łączony jest gumowym i idzie jako powrót to pewnie o tym mówisz kolego :) no to jak myślisz nowa rozdzielka będzie pasować do tyłu tego starucha? sporo teraz już zainwestowałem, kabina pług teraz ocieplam kabinkę na zimę oświetlenie akumulator kompresor powietrza i załame się jak hydraulika na przodzie nie będzie mi działać.

#13 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

jak się dodaje zdj do komentarzy to zarz pomogę

#14 Share Vice_Lord

Vice_Lord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 23:08

czyli nadal żyję w nieświadomości czy nowy typ rozdzielaczy będzie działał pod mostem od c328 ale nie kupię to nie sprawdzę

#15 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 23:14

no musi pasować weź do sklepu stary i porównaj ale tylko to może sie różnić przecież pompa i filtr jest taki sam jak w c330 tylko rozdzielacz był bardzo prosty bo do 328 nie montowali tura bo oś za słaba 

idzkos

http://www.agrofoto....16-montaz-tura/

zobacz na jego zdj na tym wpisie 4 i 3 będziesz musiał połączyć wężem razem żeby olej sobie pływał nie może to być zaślepione (ja tak miałem w c330 jak nie miałem tura a rozdzielacz komuś się przydał) :P a ta czerwonawa rurka tam własnie podłącz pług (ja ci radze zrób złącze euro żebyś mógł przyczepę wywracać ale jak tego nie potrzebujesz to odrazu redukcja i wkręcaj w to miejsce wąż od pługa i tyle filozofi 

#16 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 09:18

Dawno to było ale u siebie do c 328 założyłem nowy rozdzielacz i sterowanie na błotnik i raczej nie trzeba nic przerabiać i kombinować. Na pewno sie da to zrobić .

#17 Share Vice_Lord

Vice_Lord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 10:37

Panowie dziś się okaże ! kupiłem nowy oryginalny rozdzielacz po południu montuje bo narazie kabinke ocieplam na zimę a tak z Ciekawości podpowiedzcie

Czy zna ktoś z Was rozwiązania odnośnie ogrzewania kabiny do C-330? myślałem nad rurą wydechową cienkościenną puszczoną przez całą kabinę a wylot za ciągnikiem ktoś coś kombinował?

#18 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 09 grudzień 2014 - 12:36

Rozdzielacz C-330 Pilne Pomocy! Z ta rura to dużo ludzi tak kombinuje. Moj ojcic w c 360 mial kiedys taka rure zakładana na komin. I z tego powietrze bylo ciagniete do kabiny.

#19 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 13:08

trochę mnie zaskakujesz że będziesz się szarpał 328 w odśnieżaniu, c360 jest szybka a 28 bardo wolna, ale radził bym ci nagrzewnice ze złomu kupić od jakiejś nysy czy tarpana połaczyć ją do wyjścia z głowicy lub przy pompie wodnej a powrót to już trójnik i pod gruby wąż do powrotu szkoda się męczyć z tą rurą taki mały silnik ci nadmucha więcej zimnego jak ciepłego a jak założysz nagrzewnice, zasłonisz chłodnice workiem to będziesz miał ciepło, 

a jaką msz kabine? zwykłaą starą bude? ja w c 330 mam zwykła bude to na podłodze dałem wykłądzine starą z chaty, a wszystkie szczeliny docinałem gume z dętki 14,9 r 28 miałem starą dętke i naprawdę w miare profesjonalnie to wyszło, ale 330 najtrudniej jest doszczelnić przodek tj pod deską rozdzielczą bo te drązki kierownicze mają dość duży zakres pracy wyrywały mi uszczelnienie ale teraz mam wspomaganie na jednym drążku więdz git :P 

Jakiej firmy rozdzielacz kupiłeś? Mam nadzieje że nie chińczyk te 570 zł powinien kosztować ;)

zrób zdj tego ciapka bo jestem ciekaw jak to będzie wyglądać w pełnej krasie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Vice_Lord

Vice_Lord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 15:18

rozdzielacz polski oryginał 630zł ja nie doszczelniam gumolitem tylko docinam giętką blachę i profiluje ją pod kształt podłogi aby ładnie zasłaniała wszystkie szpary i szczeliny (robię czołg) ja głównie potrzebuję tego ciapka do odśnieżania chodników więc żółw jest zalecany wręcz jeżeli nie chce się leżeć w rowach ;D jak będę miał czas to wrzuce pare fotek tego co było kiedyś i teraz :P