sygi100

Zetor Major czy Proxima 70 czy Farmtrac 675dt czy nowy Ursus C380

Polecane posty

Gość   
Gość

No ja też byłbym bardziej za Ursusem, chociaż oby dwa nie są złe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

aha mam jeszcze jedno pytanie bo mam umowe na farmtraca ale chce jednak ursusa wziąć co może mi grozić jeśli zerwę umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon16281    3

     Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Przymierzamy się powoli do kupna nowego ciągnika, podstawowym elementemzakupów będzie cena, uprawiamy ok 30 ha ale w okresie żniw prasujemy i kosimy duzo więcej. Oboje z ojcem poza rolnictwem dzialamy w branzy budowlanej takze czas prac polowych jest wazny. Coraz bardziej przesuwamy się w stronę hodowli bydla mięsnego, dlatego zwiększyło sie zapotrzebowanie na dodakowy ciagnik pomocniczy. Podststawowym ciągnikiem jest Laborghini Formula 115 z 1995 r i on działa z pługiem unia ibic 4+ oraz agregatem Unia Ares, prasa unia, jako ciagnik pomocniczy dziala zetor 5718 z turem. Niestety Zetor ma swoje lata a dostaje tak po du.. ze juz dla jego i naszej wygody myslimy o czyms dodatkowym i tu pytanie o pomoc. Cenowo rozwarzamy chyba tylko 2 opcje, dzisaj pozytywnie byłem zaskocznony nową c-382 po przejsciu z lambo czułem się trochę jak w rysoraku ale podzespoły i ogolnien wrażenie, jak i cena zaskoczyly na plus i chyba spełniłaby moje wymagania w postaci zwożenia sianokokiszonki, słomy i siana oraz jazde z opryskiwaczem i rozsiewaczem, koszenie łąk rotacyją bębnową Cena to ok 118 trys brutto plus tur. Drugą opcją jest Zetor Proxima 80 km oglądałem na polagrze, wykonanie wydaje się lepsze mocniejsze ogolnie ciagnik wydaje sie wiekszy ale i cena ok 25 tys większa. 25 tysi to nie mało i nie duzo ale za to można juz prawi miec siewnik 3 metrowy którego mi brakuje do agregatu i tutaj prosba każdego o rade kto ma jeden lub drugi model. Podejrzewam ze więcej osób posiada prxime ale moze pomożecie nam dokonac wyboru ew wgl zmienic horyzonty.Moje argumety sa 2 ursus podzespoły sprawdzone zagraniczne także powinno byc dobrze, 2 jestem polakiem chciałbym wspierać polski przemysł, kasa powinna zostac w kraju. PS dodaje fotki nowego c-382

    

post-28208-0-29537600-1453507044_thumb.jpg

post-28208-0-80930100-1453507060_thumb.jpg

post-28208-0-11274500-1453507079_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

C 382 wyjdzie drożej bo tyle kosztóje golas. Teraz dolicz zaczepy,obciążniki,klimą. Bez klimy to nie radzę. Sam mam nowego c380. W sierpniu miałem awarię klimy to w środku była sałna po prostu szklana puszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

w zetorze tez za wszystko doplacasz... klima, zaczepy, obciazenie, reflektory itp. za wszystko. Jak podoba ci sie ursus, chcesz wspierac polskich producentow to bierz ursusa... przy kupnie i tak bedziesz brał z wyposazenia co potrzebujesz


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

w zetorze tez za wszystko doplacasz... klima, zaczepy, obciazenie, reflektory itp. za wszystko. Jak podoba ci sie ursus, chcesz wspierac polskich producentow to bierz ursusa... przy kupnie i tak bedziesz brał z wyposazenia co potrzebujesz

Chyba polską sieć dilerską i nic więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

kolego bez zastanowienia bierz zetora. Nowe ursusy szalu nie robia .  skladanina wielu podzespolów  z kipską jakoscia wykonania pozostawia wiele do zyczenia.

Zetor jest konstrukcja sprawdzoną a jakosc wykonczenia jest na dobrym poziomie . co do cen to w podobnym wyposazeniu  cena tych ciagnikow moze byc podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Witam a co powiecie o New Holland-zie TD 5,85?

ja zastanawiam sie nad  NH TD5.85, Ursus C-382,Zetor Proxima 80 lub 90

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Ursus pod względem trwałośći będzie dużo lepszy.

W mojej okolicy pracuja już prawie 10 lat Farmtracki na Perkinsie i Carraro i sprawiają dużo mniej problemów niż Zetory Proximy i Forterry.

Silniki Zetora są bardzo dobre ale już reszta odstaje od Carraro.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon16281    3

No właśnie z tego co wczoraj mnie przedstawiciel zapewniał że c-382 ma w podstawowym wyposażeniu klimę co mnie troche zdziwiło na plus oczywiście. Nie wiem czy to błąd sprzedawcy czy tak jest naprawdę. No własnie boję się tego że to mało sprawdzona konstrukcja i po jakis 30 mth zaczną się wycieki małe awarie które skutecznie unieprzyjemnią pracę. Proxima zrobiła na mnie dobre wrażenie ale niestyty tylko z zewnątrz bo ani w niej nie siedziałem ani nie jezdziłem i nie mam w okolicy żadnego znajomego co by miał taki ciągnik i mógłby o nim cos powiedziec.

 

Kolego 2xAndrzej360 też rozważam jeszcze tego nh i wczoraj na polagrze rozmawiałem z przedstawicielem zestawilismy taki ciągniczek i jest to juz duża róznica miedzy ursusem ale to juz kolejne 15 tysi wiecej o proximy :) No naszczęście jeszcze troche czasu na zakup i trzeba to b. dobrze przemyslec bo wolałbym aby te 20 tys nie czkało mi się przez kolejne lata..

Aaaa i jeszcze jedno nowe zeteory nie mają silnika zetora tylko deutza co dla mnie przemawia na plus za zakupem proximy. 

Edytowano przez szymon16281

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Proxima ma chyba cały czas Zetorowski silnik. 25 tysięcy różnicy ale jakość jest dużo lepsza jeżeli porównujesz tego Ursusa to pod Majora jak już. Proxima jest większa więc lepsza w pole,stabilniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon16281    3

W polu to on za duzo nie popracuje no ale jak będzie większy to nie zaszkodzi. A co do silnika to wczoraj na polagrze stał tylko ze proxima 90 rozmawiałem z przedstawicielem i nawet na pokrywie zaworów jest wielkie DEUTZ. Podobno od 2 połowy 2015 r sa juz takie silniki. Co do porównywania z majorem to kalsą- to samo ale moc to major 70km a c-382 82km także jest to róznica.

 


Tak teraz myślę że może taki major z turem to tez dobra opcja ma ktoś może jakieś doświadczenie z nim ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Z tego co wiem to tylko major jak na razie przejął silnik deutza z mniejszych modeli. Jest to ten silnik 2.9 l common rail. On ma 75KM i jest bezpośrednią konkurencją dla C380. Proxima zawsze była trochę większa i na razie mają swoje silniki, a C382 w sumie to samo co C380 tylko mocniejszy podnośnik i szybsza skrzynia. Sam się zastanawiam nad majorem lub c380 i jeżeli z tych dwóch to chyba jednak postawiłbym na c380. Silnik perkinsa 4.4l jest już sprawdzony od wielu lat i wiem że to są udane silniki z resztą tak samo jak napęd carraro - tylko pytanie jak Polacy postarali się przy montażu wszystkiego. A że ma większą pojemność i może deutz będzie trochę mniej palił to trudno, chyba że ktoś robi bardzo dużo mth rocznie to wtedy warto o tym myśleć (chociaż i tak nie wiem ile dokładnie pali ten silnik 2.9l w majorku). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A nie zastanawiałeś się nad Farmtrackiem jest z tych samych podzespołów co ursus, i chyba nawet tańszy od ursusa. Ja mam już parę lat i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Moim zdaniem Ursus by był dobrym rozwiązaniem :) Silnik dobry tak samo podzespoły które są też stosowane w innych markach i działają bez zastrzeżeń :)

A co do wyposażenia to jeśli bedzie on z turem to przednie obciążniki nie potrzebne czyli już kilka tyś do przodu z wyposażenia jeśli jest tak jak mówił przedstawiciel ze klima jest w podstawowym wyposażeniu to bedziesz potrzebował tylko obciążniki na tylne koła nie wiem jak jest w ursusach z zaczepem transportowym górnych bo w majorach to też chyba jest w dodatkowym wyposażeniu 

Ale ogólnie koszt zakupu ursisa powinien sie zamknąć a 120-122 tyś :) Oczywiście jeszcze możesz negocjować i możliwe ze uda ci się go kupić poniżej 118 tyś z dodatkowym wyposażeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon16281    3

Farmtrack ... kiedys owszem była taka myśl ale może trzeba się znów zastanowić. Tak jak piszecie z dodatków to tytlko obciążniki na tył i ew zaczep.No tur z osprzętem. Ursus bardziej do mnie przemówił, wiem że czesto wydaje się ze te 30 w tą czy w tą to nie duzo ale dla nas robi to różnice, a i w moim przypadku mniejszy bedzie lepszy bo jak pisałem dużego to ja mam lam,bo on waży koło 5t plus obciązenie z przodu to pole jhest jego a ja potrzebuje troszkę wiekszego pomocnmika od zetora 5718 tyle zeby nie mial problemu pociągnąć przyczępę tzw. przynieś, zanieś pozamiataj :P  ale temat zakupów to napewno kilka miesięcy takze będe miał czas nad za i przeciw pewnie przejade się jeszcze do nh zobaczymi ich oferte może farmtrack no zobacze ale dzieki za opinie są one bardzo pomocne i dają szerszy obraz na sytuację na rynku. Z drugiej jednak strony boję się zarysykowac , kupic cos tanieo i miec pretensje do siebie ze a jednak moze trzeba było dołozyc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a zwrócił ktoś uwage na podnośnik w majorku ? włąsnie jego udzwig to wielka pomyłka!! mozna śmiało powiedzieć iż TUZ ma porównywalny do uwaga c360 (2100) a major bodajże (2700) i to podane na kulkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj