Skocz do zawartości

Zdjęcie

homologacja, dopuszczenie do ruchu AUTOSAN D-35

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szmyra

szmyra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 17:22

Witam, mam prośbę posiadam przyczepę d-35 z 90roku od nowości i nigdy nie była rejestrowana bo były inne przyczepy. Chcąc ją teraz zarejestrować potrzebuje fakture i homologacje, fakture mam tylko potrzenuję homologacje lub akt dopuszczenia tego modelu do ruchu drogowego, jakby ktos coś podobnego miał i mógł posłać skana byłbym wdzięczny.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
homologacja, dopuszczenie do ruchu AUTOSAN D-35 Dzisiaj, 23:32
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 grudzień 2014 - 17:43

a po co Ci homologacja? Fakturę zakupu masz?  Masz. Jest tam nr ramy zgodny z tym na ramie? Faktura jest na Ciebie?

Do diagnosty niech ewentualnie zrobi badanie dodatkowe - ustalenie danych, żeby w wydziale komunikacji nie namieszali z danymi + OBT na 2 lata.

Wydział komunikacji nie powinien odmówić rejestracji gdyż pojazdu nie uważa się na nowy gdy upłynęło 6 miesięcy od zakupu lub zrobił 6 tys km. To że go nie zarejestrowałeś kiedyś - cóż, sankcji za to nie ma a użytkować go mogłeś.

Napisz gdzie byłeś i co zrobiłeś.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share szmyra

szmyra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 17:51

byłem w wydziale komunikacji i powiedzieli mi żeby cokolwiek zarejestrować co nigdy jeszcze nie było zarejestrowane nie zależnie od daty produkcji potrzeba fakture, homologacje lub dopuszczenie do ruchu i przegląd techniczny i bez tych rzeczy sie nie obejdzie, dzwoniłem do autosanu Ci mnie skierowali do archiwum tam była babka co stwierdziła że do takiej przyczepy to już nie mają żadnych dokumentacji, a podejrzewam że jeżeli ktoś ma taką przyczepę od nowości to mógł sie mu uchowac taki papierek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 grudzień 2014 - 19:23

poczytaj na tym forum: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum

Zapytaj tę panią z WK co będzie potrzebowała do rejestracji pojazdu z Belgii lub królestwa Niderlandów (Holandia) gdzie ciągniki i przyczepy nie muszą mieć blach a wystarczy na dokumencie sprzedaży adnotacja że pojazd nie był zarejestrowany. Wtedy tłumaczenie umowy + badanie od diagnosty i rejestrujesz gdyż pojazd był używany, był dopuszczony do ruchu tyle że nie został zarejestrowany bo nie podlegał rejestracji. Tak też z Twoją przyczepą, używałeś jej ale nie dopełniłeś rejestracji, a w czasach produkcji przyczepy nie było Świadectw Homologacji.

Poczytaj norcom, popytaj tam, zrób tak jak Ci tam doradzą i z kompletem dokumentów do WK i jak Ci nie przyjmie kwitów to zapytaj gdzie jest biuro podawcze bo tam złożysz dokumenty do rejestracji i będziesz czekał na decyzję odmowną na piśmie.

Pani po prostu Cię zbyła.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke