Magda_86

Ceny usług weterynaryjnych

Polecane posty

Magda_86    21

Napiszcie ile u Was w regionie płacicie za poszczególne usługi weterynaryjne, m.in. za poród u krowy, usługę inseminacyjną, płukanki, odklejanie łożyska i itp. Możecie każdy rodzaj usługi wpisać i ich cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A po co takie zestawienie Tobie? Ściągniesz weterynarza do siebie z drugiego końca kraju bo 10 zł za usługę mniej weźmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Nie, nie o to mi chodzi o żadne porównanie. Wydaje mi się, że mój mąż za mało się ceni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

Poród nie wiem, inseminacja 40 w tym usg, samo usg 10, plukanka 10 za dojazd ale zazwyczaj tylko cena leku bo robi się to przy okazji albo robię to sam, trawieniec zabieg i leki 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Inseminacja 80 i 70 za powtórkę, u konkurencji 78 i 58, łożysko min 100zł, z dojazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Dzięki proszę o jeszcze jakieś ceny z innych regionów. Chodzi mi o to, że mój mąż niedawno założył swoją własną praktykę i chce zrobić taki cennik usług, żeby nie był krzywdzący dla żadnej ze stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Inseminacja 70

Zatrzymanie łożyska 100

Cesarka u krowy min. 200

Poród z komplikacjami min. 100

Ceny z dojazdem 5 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

usg 10

włożenie  macicy- 200 w cenie tabletki iantybiotyk

 płukanka 30zł +koszt płukanki

inseminacja 30+ nasienie

bez dojazddu

Poród do 100

Generalnie jak krowa chorai dużo leków to leki + 30-50zł +dojazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

inseminacja jest zalezna od nasienia, ale minimalna stawka 50zl, lozysko100zl porod100zl odwapnienie110zl antybioty dla cielaka 100zl, ale tu zależne jest od tego jaki , ogolnie nie licząc inseminacji to za mniej jak 100zl wet nie przyjedzie. rolnicy czasto sa okradani przez wet, ale coz w Polsce nie ma komu zrobić z tym pozadku, na szczęście w minionym roku miałem tylko 2 odwapnienia, i jedno lozysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

A u mnie raz przyjechał za mniej jak 100, do inseminacji ale po badaniu usg nie była jeszcze gotowa  wziął 3 dychy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tanie te usługi u Was. Do mnie przyjeżdża jeden, bo reszta w okół to szkoda słów. Drogi jest jak diabli, ale skuteczny i ma dobre zaplecze. Dojeżdża do mnie 25 km w jedną stronę i tak:

Inseminacja MO z hormonem i dojazdem 190 a sam hormon 45 a za SM nawet do 220. Badanie cielności ręcznie 10 zł a usg 30. W zeszłym roku za skomplikowaną cesarkę i kupę leków skasowł mnie na uwaga 1200 zł. Korekcja strasznie rozrośniętych racic z antybiotykiem na wrzód 220 zl. Płukanka w postaci pianki ok 150 zł. Jak widzicie ceny wysokie, ale tylko on mi pozostaje. Na szczęście przy MO pomoc weta jest coraz mniej konieczna. Muszę tylko zrobić kurs inseminacji, bo w tym roku z dyspozycyjnością u niego ciężko, bo zawsze mu do mnie nie po drodze i ciągle niby robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

Wow to ładnie! Cieszę się że u mnie tak nie jest. Ja mam drogie nasienie bo takie chce a reszta to tanizna w porównaniu do was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

Tanie te usługi u Was. Do mnie przyjeżdża jeden, bo reszta w okół to szkoda słów. Drogi jest jak diabli, ale skuteczny i ma dobre zaplecze. Dojeżdża do mnie 25 km w jedną stronę i tak:

Inseminacja MO z hormonem i dojazdem 190 a sam hormon 45 a za SM nawet do 220. Badanie cielności ręcznie 10 zł a usg 30. W zeszłym roku za skomplikowaną cesarkę i kupę leków skasowł mnie na uwaga 1200 zł. Korekcja strasznie rozrośniętych racic z antybiotykiem na wrzód 220 zl. Płukanka w postaci pianki ok 150 zł. Jak widzicie ceny wysokie, ale tylko on mi pozostaje. Na szczęście przy MO pomoc weta jest coraz mniej konieczna. Muszę tylko zrobić kurs inseminacji, bo w tym roku z dyspozycyjnością u niego ciężko, bo zawsze mu do mnie nie po drodze i ciągle niby robota.

dajesz sie skubac kolego.

u mnie a tez tylko jeden solidny w okolicy jest i wiecznie zabiegany:

łożysko 40 zł

badanie na cielność przez prostnice 5zł

cielak z biegunką około 100

odwapnienie 110

inseminacja 15 zł +katalogowa cena nasienia 

hormon 15 zł 

pełen ov synch 40 zł

do wszystkich cen + kilometrówka 1 zł za kilometr (liczone tylko w jedną stronę)

Edytowano przez kubaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wychodzi na to ze lozysko za darmo robi, odliczyć koszty i dojazd. trochę dziwne bo przy lozysku wet trochę roboty ma,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

przeciez napisalem ze do wszystkiego dojazd trzeba doliczyc. bez sensu podawac cene z dojazdem jak kazdy ma inna odleglosc do weta. albo cene za inseminacje z nasieniem skoro jego cena ksztaltuje sie od 30 do 300 zl

 

a moze Pani ktora zalozyla temat i otrzymala od nas tyle informacji tez by napisala ile maz za jaka usluge bierze? czy to wieksza tajemnica od tego ile my placimy?

Edytowano przez kubaska
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Żadna tajemnica,proszę bardzo :) :

łożysko 70 zł

poród: 80-100 zł z ewentualnymi lekami

odwapnienie ok 100-110 zł- w zależności od ilości leków

cielak biegunka w zależności od odwodnienia 80- 100 zł

inseminacja: I- zabieg 25 zł + koszt nasienia i dojazd, kolejne zabiegi cena nasienia + dojazd

 

Chodzi o to, że w Polsce nie ma żadnych cen sugerowanych, przez co trudno odnaleźć się na rynku ( z tego co wiem w Niemczech ceny usług weterynaryjnych są ustalane na dany okres, wspólnie przez przedstawicieli izb rolniczych i weterynaryjnych)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hurt1991    2

Żadna tajemnica,proszę bardzo :) :

łożysko 70 zł

poród: 80-100 zł z ewentualnymi lekami

odwapnienie ok 100-110 zł- w zależności od ilości leków

cielak biegunka w zależności od odwodnienia 80- 100 zł

inseminacja: I- zabieg 25 zł + koszt nasienia i dojazd, kolejne zabiegi cena nasienia + dojazd

 

Chodzi o to, że w Polsce nie ma żadnych cen sugerowanych, przez co trudno odnaleźć się na rynku ( z tego co wiem w Niemczech ceny usług weterynaryjnych są ustalane na dany okres, wspólnie przez przedstawicieli izb rolniczych i weterynaryjnych)

 

Najpierw by trzeba jeszcze porównać jak działają izby po obu stronach odry. Chciałabyś, żeby nasze izby ustalały ceny? Jezu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HoofTrimmer    0

Witam opiekuje sie farma 500 sztuk dojnych. Takie czynnosci ktore wypisujecie idzie wykonac samodzielnie.Dlaczego nie pokrywacie swoich krow samodzielnie jest to bardzo proste wtedy koszt inseminacji spadl by do kosztow nasienia. Osobiscie samodzilnie zapladniam I koryguje racice. Dziwie sie ze wzywacie weta do cielaka z biegunka. Takie sprawy samodzilnie idzie zalatwic. Zgodze sie z cesarka czy innym powaznymi sprawami to wymaga weta ale ceny sa z kosmosu mimo to. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
Dnia 27.12.2014 o 21:36, Magda_86 napisał:

Żadna tajemnica,proszę bardzo :) :

łożysko 70 zł

poród: 80-100 zł z ewentualnymi lekami

odwapnienie ok 100-110 zł- w zależności od ilości leków

cielak biegunka w zależności od odwodnienia 80- 100 zł

inseminacja: I- zabieg 25 zł + koszt nasienia i dojazd, kolejne zabiegi cena nasienia + dojazd

 

Chodzi o to, że w Polsce nie ma żadnych cen sugerowanych, przez co trudno odnaleźć się na rynku ( z tego co wiem w Niemczech ceny usług weterynaryjnych są ustalane na dany okres, wspólnie przez przedstawicieli izb rolniczych i weterynaryjnych)

 

Jeszcze są ludzie, którzy łakną odgórnego ustalania cen. No to wprowadźmy ceny urzędowe...

Jak mąż ma pojęcie to od zamówień się nie odgoni, a jak partaczy to widły w plecy dostanie następnym razem i to całkiem za darmo.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj