Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5085M [OPINIE]

64 odpowiedzi na ten temat

#61 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 24 maj 2016 - 14:14

Też myślę nad 5085M. I tutaj mam mały problem. Dealer mówił że oryginalny ładowacz JD do niego to koszt około 36 tysięcy brutto- co jest dużą kwotą. Jakie inny ładowacz warto byłoby zakładać? I jakie wyposażenie polecacie? Skrzynia 16 czy 32? Myślałem nad EHRem, klimą, 3 pary szybkozłącz, może szyberdach przeszklony.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5085M [OPINIE] Dzisiaj, 20:26
  •  

#62 Share Landini

Landini

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 maj 2016 - 14:28

Ja proponuje Landini 4-090 lub 5H-100 oszczędne i dobrze zestopniowane ciągniki

#63 Share wojtaso

wojtaso

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 24 maj 2016 - 18:19

John Deere 5085M [OPINIE] Juz zamówiłem 5085m;-) Dostałem ciągnik na testy i się przekonałem do tego ciagnika;-) z wyposażenia wziąłem skrzynie 32/16, ehr, koła przód 380 r24, tył 480 r34 szyberdach, 3 prędkości walka, ale bez pneumatyki. Z resztą już kończy się produkcja tych ciągników. Mają być nowe z AdBlue. Tak mi powiedział dealer. A tura do niego biorę z metaltechnik z amortyzatorem i multizlaczem za 13 tys netto. Nie potrzebuje lepszego bo mam ładowarkę. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#64 Share proximaplus

proximaplus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:BMW-Bawarka Mój Wóz
    Motoryzacja,
    Rolnictwo,
    Informatyka,
    Mechatronika,

Napisany 25 maj 2016 - 21:30

Też myślę nad 5085M. I tutaj mam mały problem. Dealer mówił że oryginalny ładowacz JD do niego to koszt około 36 tysięcy brutto- co jest dużą kwotą. Jakie inny ładowacz warto byłoby zakładać? I jakie wyposażenie polecacie? Skrzynia 16 czy 32? Myślałem nad EHRem, klimą, 3 pary szybkozłącz, może szyberdach przeszklony.

Ehr super sprawa,sam posiadam 5085m rok czasu i jak narazie bez problemów,półbieg też przydatny,szyberdach przeszklony do tura też bardzo przydatna sprawa,o klimatyzacji już nie wspomnę,co do tura wiadomo najlepiej oryginalny,a z tych polskich to nie mam pojecia jaki byłby najlepszym wyborem.

Koledzy mam do was pytanie,do posiadaczy seri 5-emek,czy u was też tak gwałtownie  startuje wałek WOM? U mnie przy załączaniu zgarbiarki poettingera 4,2m   to aż sprzęgło na wałku od zgrabiarki przeskakuje tak bardzo gwałtownie startuje wałek WOM w mojej 5m,i nie wiem czy to tak w każdej jest czy może tylko ja mam taki przypadek.

A w przetrząsaczu wałek przegubowo teleskopowy przy pierwszym uruchomieniu zgieło ,wałek nie był za długi gdyż był sprawdzany i miał 10cm luzu,i tu moje pytanie co było przyczyną tego zgięcia??

Edytowany przez proximaplus, 26 maj 2016 - 09:57.

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 19:36

Jak ktoś chce kupić ten ciągnik to niech się dwa razy głęboko zastanowi ;) Źle zestopniowana skrzynia, szarpie półbieg, nie czuć tych 80 koni. Dobry ciągnik na pomocnika, do ciężkiej pracy to już średnio się zdaje. Tym bardziej niszczy cena, gdzie można mieć 20tys. taniej steyra 4085 kompakt albo nh t4.85 które są praktycznie tak samo wyposażone i mają identyczny gabaryt lub w tej samej cenie co 5m dostanie T5.95 gdzie gabaryt jest już dość znacznie większy. Przy jeleniu za dużo płaci się za znaczek niestety a jakość nie idzie z nim w parze w przypadku tej serii ;)