Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5085M [OPINIE]

64 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 09:04

Witajcie,

jest jeden podobny temat, ale zakładam nowy dla jednego modelu. Wiem, że jest bardzo mało sprzedanych sztuk tego modelu, ale może jednak ktoś z Was go już posiada. Proszę się wypowiadać o tym ciągniku zarówno dobrze jak i źle ;)

Kierując się wyborem ciągnika stawiam na nieodległy serwis dlatego też JD znalazł się w gronie NH, Steyr i Case. Jestem w stanie zgodzić się z przedstawicielem, że te ciągniki są słabsze(ale nie aż tak bardzo) od JD, aczkolwiek powiedział mi też, że spalanie JD będzie większe od wymienionych. Stąd moje pytanie, jakie spalanie w poszczególnej pracy? O ile może więcej pociągnąć od tych z CNH group?
Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5085M [OPINIE] Dzisiaj, 06:15
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2014 - 12:43

słuchaj kup 5070m jak kupisz to dzwoń do specjalnej firmy oni ci wywalają filtr cząsteczek stałych ciągnik zyskuje na tym ze 20 km  jak nie lepiej i dalej masz gwarancje. tylko musi to zrobić specjalna firma po wywaleniu filtra ciagnik pali do 40 % mniej paliwa ponieważ ten filtr tłumi silnik ja znam takiego gościa co kupił 6125m wywalił filtr i teraz ma ze 150 km jak nie więcej i spalenie spadło i to duż, a jak by chciał kupić 6150m to by musiał sporo dopłacić więc kupić mniejszy wywalić filtr i zaoszczędzić kupę kasy. dodam, że przez ten filtr szybko siadają w nich silniki. dlatego dużo ludzi go wywala

#3 Share Eli_

Eli_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 12:44

John Deere 5085M [OPINIE] Hej, widzisz jestem w podobnej sytuacji co ty, też nastawiam się na zakup tego modelu. Obecnie wziąłem Młodego Rolnika i zamierzam złożyć wniosek na nowy PROW. Mamy JD 6330 z 2011 r. dlatego planujemy zakup mniejszego, który wyręczy stare i 6330 w niektórych robotach (koszenie trawy, wruszenie, oprysk itp). Ojciec cały czas mi truje żeby trzymać się jednej "stajni", ale ja troszkę poczytałem, rozmawiałem również z mechanikami JD i osobami które w tym siedzą (mamy paru znajomych u dealera JD), i jestem pełen obaw co to tego modelu jak i do każdego JD. A mianowicie chodzi o rozwiązania w ciągnikach odnośnie normy emisji spalin (w tym przypadku filtr DPF). Według nich John Deere się nie popisał. Bardzo żałuję że John Deere wycofał serię 5R z produkcji, w moim regionie uchodziły za nie do zajeżdżenia, no ale cóż... Odnośnie spalania to oczywiście że z wyżej wymienionych JD spali najwięcej zawsze tak było i raczej się to nie zmieni, chcesz żeby mniej spalił, to zastanów się nad np. 5075M, 5075E, trzycylindrowe silniki także spalanie będzie mniejsze. Ja sam nie wiem co bym wybrał, nowych M-ek na rynku jeszcze za dużo nie jest, ciężko o porządną opinię, jako że sam posiadam JD lepiej kupić drugiego, choć New Holland i Case też wchodzi w grę, ja mam jeszcze czas, poczekam na dealerów, wysłucham oferty, i zdecyduję. Daj znać co wybrałeś.

#4 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 12:49

5070m juz nie ma jest 5075m na 3 cyl wiec za dużo mocy ci nie da wywalenie filtra. Tylko nie wiem co miało na celu wprowadzenie modelu 75m zamiast 70m. Norma emisji spali obowiązuje od 74km więc gdyby zostawili 70m bez filtra na pewno cieszyła by sie dużym powodzeniem.

#5 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2014 - 13:30

jd duzo palą

Pkt. 1.9 – post bez argumentacji,

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14

#6 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 15:03

Daj porównanie, bo samo "dużo palą" nic nikomu nie powie. Myślę, że jak się dba tak się ma. Jak komuś dana marka nie przysporzy problemów to i ją zachwala. Ja mam NH 100 koni i żadnej poważnej awarii, także schylałbym się do T4 85. Z tym, że JD ma ramę, a ta przydałaby mi się wtedy kiedy chciałbym założyć ładowacz. Cenowo wychodzą podobnie. Co do emisji spalin: jak nie ma ad blue to ma DPF. Czyli NH, Case i Steyr są na DPF, w ww mocy oczywiście.

#7 Share pronto1984

pronto1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 19:27

mój john 5100 m z filtrem dpf stoi już na placu , jak przyjdzie  do chałupy zaraz wam odpisze co i jak bo sam jestem ciekaw , ciągnik z lekka wygląda na delikatny ,  nowe modele mająwiększy bak paliwa  165 litrów  , zaczynam się bac  ale rzetelnie co do litra na pewno odpisze w poszczególnych pracach

#8 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2014 - 19:31

ile to ma koni ten 5100

#9 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2014 - 19:35

Jak sam symbol wskazuje, to 100 km ..

#10 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 19:53

Pronto, w ramach docierania pojeździj normalnie godzinę i sprawdź ile poszło paliwa ;) ten teoretyczny mój też stoi na placu, tylko zapłacić i odebrać :) ale decyzja nie podjęta jeszcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5085M [OPINIE] Dzisiaj, 06:15
  •  

#11 Share pronto1984

pronto1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 13:00

to nie jest głupie  zalac go do pelna  ustawić np. na 1700 obrotów   i niech stoi godzine ,  później doleje do pelna  i wszyscy bedziemy wiedzieć ile to poli

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 13:38

Tylko chodząc na pusto nie ma żadnego obciążenia więc spalanie nie miarodajne. Po co przepalać paliwo na darmo, tylko i wyłącznie zapiąć go do pracy.

#13 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 16:29

Albo w niedziele wybrać się na jakąś dłuższą przejażdżkę to wtedy to wszystkie elementy napędu i silnika będą się równo docierać bez większego obciążenia :)   Podczas takiej jazdy mój jd 5080m spalił ok 3,7 l/h

#14 Share siemionos

siemionos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:37

Hej

Ja jestem właśnie na etapie finalizowania negocjacji pomiędzy John Deere 5085M i Steyr kompakt 4085 ecotech (obydwa w takiej samej cenie). Dzisiaj miałem przyjemność jeździć jednym i drugim w odstępie około 30 minut. Ciągniki nie były tak samo wyposażone, ale pierwsze co się rzuca w oczy to jakość wykonania i tu JD ma dużą przewagę. Jeżeli chodzi o silnik i spalanie to JD ma 4,5l  a Steyr 3,4l więc mogło by się wydawać że spalanie będzie niższe w Steyerze ale JD ma 4 zawory na cylinder a Steyr tylko 2, więc silnik JD jest bardziej zaawansowany technologicznie, więc myślę że nie jest to takie oczywiste który będzie mniej palił. A wiem też z opinii użytkowników różnych ciągników że konie z jednej stajni nie są równe koniom z innej i z 4,5l będą konie a z 3,4l mogą być kucyki. Steyer jest w moim przypadku lepiej wyposażony(EHR, sterowanie z błotnika wałkiem i podnośnikiem, półbiegi, automatyczny zaczep),ale jeśli chodzi o ergonomię i komfort operatora to chyba znów przewagę bierze JD. No i finansowanie fabryczne JD to 0%.

Wybór jest niezwykle trudny bo z jednej strony jest marka John Deere prosty ale solidnie wykonany z drugiej Steyr z bogatszym wyposażeniem, który jest pewną niewiadomą.

#15 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 14:23

Identyczne mam dylematy. Jeśli nie jest to tajemnicą to napisz w poście albo na priv jak kształtują się ceny i z jakiego jesteś regionu. Co do finansowania JD mogę dodać, że 0 % obowiązuje przy wpłacie połowy sumy i okres finansowania nie dłuższy niż 3 lata. Ja ostatecznie chyba skuszę się na JD, ponieważ ciągnik ma ramę a ta będzie mi potrzebna za jakiś okres czasu kiedy przyjdzie dołożyć mi do niego ładowacz czołowy.

#16 Share pronto1984

pronto1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 19:22

czy uważacie za normalne   pierwszy serwis john deera 5080 r   przy 100 mth    za 2100 zł brutto ? oczywiście  bez dojazdu serwisu bo ciągnik pojechał na niego sam   , 4 filtry i trochę oleju do silnika ?, więc jak kupujecie to nie dajcie się w ch... robic  ,bo ja rozumiem za ciągnik na john deere 6150  m lub r (ale i tak mi się drogo widzi),  można to nazwac  ???, tym postem zepsuje  trochę renomy tej firmy  bo tak to z lekka nie powinno wyglądac   , za agrotrona m 600  z dojazdem 130 km zapłaciłem 1600 zł brutto ciągnik 130 km odlicze dojazd  to 1200 zł  , różnica  1 tys  a gabaryty ciągników   różne

#17 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 20:15

Przykładowo, pierwszy przegląd jd 5080m wyniósł 1772 zł.  W R-ce filtry droższe i na jedno wyjdzie

Ta cena zawiera;

-filtr oleju silnika         75,80 zł

-filtr paliwa                  93,76 zł

-filtr skrzyni                 336,06 zł

-olej skrzyni    ( 8l )     143,68 zł

-olej silnikowy (15 l )   302,10 zł

-smar                          21,35 zł

-olej przekładniowy ( zwolnice 2 l )    51,20 zł

-dojazd  ( 160 km )     217,60 zł

-robocizna                  531,36 zł

Edytowany przez kamil496, 12 grudzień 2014 - 20:17.

#18 Share proximaplus

proximaplus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:BMW-Bawarka Mój Wóz
    Motoryzacja,
    Rolnictwo,
    Informatyka,
    Mechatronika,

Napisany 13 grudzień 2014 - 21:26

Ja także mam taki dylemat potrzebuje ciągnika pomocniczego do 90km i biorę pod uwagę właśnie John Deere 5085m lub zetora proxima power 90 i tutaj właśnie zastanawiam się jaki będzie lepszy power ma 2 półbiegi a JD ma tylko 1,rewers elektrohydrauliczny mają oba oraz ehr też mają oba za dopłatą.Może pomożecie co będzie bardziej bezawaryjne oraz trwalsze.Pozdrawiam

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

#19 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 21:35

Myślę, że z tych dwóch to jednak JD. W końcu marka i na oko wygląda solidnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama