Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

409 odpowiedzi na ten temat

#141 Share tomek81ja

tomek81ja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 12:34

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne u mnie miska ma wysokość od uszczelki 17,5 cm, długość w dnie 74, szerokość w dnie 19 oczywiście dno nie jest płaskie.
A ta rurka wystająca z bloku w którą wkłada się miarkę oleju u mnie ma 5,5 cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Dzisiaj, 13:34
  •  

#142 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 11:42

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Kupiłem Aresa 550, możecie napisac nr filtrów jakie w nim powinny być, oleje sprawdziłem juz na stronie Fuschs. Macie może do tej serii jakąś instrukcje gdzie znajdują sie jakie filtry, korki do spuszczania, wlewania płynów eksploatacyjnych?
Na stronie Fuschs'a jest napisane że do silnika i skrzyni jest ten sam olej AGRIFARM STOU MC 10W-40. Rzeczywiście tak jest?

Edytowany przez majes, 10 lipiec 2014 - 11:44.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#143 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 12:21

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne do silnika mozesz lac mineralny 15w40

Polska B

#144 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 01 wrzesień 2014 - 08:41

Kupiłem Aresa 550...
Na stronie Fuschs'a jest napisane że do silnika i skrzyni jest ten sam olej AGRIFARM STOU MC 10W-40. Rzeczywiście tak jest?

Można stosować olej, o którym piszesz:< AGRIFARM STOU 10W-40 MC> do silnika i do skrzyni. Sam tak miałem do pierwszej wymiany. Byłem zadowolony z tego oleju, stwierdziłem jednak, że warto zmienić olej silnikowy na specjalnie przewidziany do silnika a mianowicie na <AGRIFARM MOT 10W-40 MC>.
Dziś mogę śmiało napisać, że nie ma większej różnicy między tymi olejami (STOU 10W-40 MC a MOT 10W-40 MC) zarówno w spalaniu, jak i w czystości silnika; o innych aspektach nie będę pisał, gdyż trudno organoleptycznie to stwierdzić - jednakże do silnika będę nadal stosował olej <AGRIFARM MOT 10W-40 MC>.

Jakie są zalety oleju MC w porównaniu ze zwykłym olejem mineralnym?
Nie będę wchodził za szczegółowo napiszę tylko o jednej, bardzo istotnej różnicy a mianowicie: zwykły olej mineralny należy wymieniać co 100 mth (wg instrukcji obsługi ciągnika Renault), natomiast przy olejach MC można wydłużyć okres wymiany nawet do 300-400 mth. Dla mnie oznacza to, że przy oleju mineralnym musiałbym dokonywać 3 wymian oleju w ciągu roku; natomiast przy oleju MC 1 wymiana w roku. Oznacza to, że oszczędności na oleju mineralnym są żadne a nawet wyjdzie drożej (przy założeniu, że ciągnik pracuje przez ok. 300 mth w ciągu roku).
Dodam, że jeżeli ciągnik wykonuje w ciągu roku 100 mth lub mniej oznacza to, że jest źle dobrany do gospodarstwa (potocznie mówimy za duży). Jest to moja subiektywna opinia. Ciągnik to wół roboczy, który musi pracować, aby na siebie zarobić - stojący ciągnik nie przynosi zysku.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#145 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 18:35

Witam,w 133-14 opada mi podnośnik gdy rozgrzeje się olej na niskich obrotach,by podnieśc pług do góry muszę mocno gazować,olej w skrzyni to agrol.Czy to juz pada pompa-ciągnik mam 2 lata i robi się coraz gorzej.

#146 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 19 wrzesień 2014 - 20:58

LUDZIE!  Dlaczego uparliście się, żeby  na własne życzenie niszczyć swój ciągnik poprzez nieodpowiedni olej?!

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#147 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 19:55

Muszę dolać do skrzyni mechanicznej w 110.54 trochę oleju (jest trochę poniżej minimum), Jednak nie wiem co do skrzyni stosowały żabojady. Czy mogę bez obaw wlać kilka litrów FUCHS AGRIFARM STOU 10W40 (albo 10W30) ?

#148 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 26 wrzesień 2014 - 07:10

Jeżeli do tej pory nie miałeś problemów ze skrzynią, czy układem hydraulicznym to olej masz dobrej jakości, a co za tym idzie dolanie oleju FUCHS AGRIFARM STOU 10W-30 MC, a tym bardziej 10W-40 MC nie wpłynie negatywnie na układ. Ten olej FUCHS'a jest dobrej jakości i jest mieszalny ze wszystkimi dostępnymi obecnie na rynku olejami.

<MC> - nie jest bez znaczenia, gdyż jest to ojej po hydrocrakingu.

Problem pojawiłby się jeżeli użyłbyś oleju klasy niższej niż zalecana przez producenta ciągnika.

(Jeżeli nawet dolałbyś oleju gorszej jakości, ale zaledwie 2-3% objętości całego oleju to także nie wpłynęłoby znacząco na układ). Do skrzyni wchodzi ok. 60l, czyli dolanie 1,8l byłoby jeszcze dopuszczalne. Jednakże taka ilość w twoim przypadku nie wchodzi  w grę, gdyż nie podniesie ci stanu oleju do zadowalającego poziomu.

Edytowany przez AlaCapone, 26 wrzesień 2014 - 07:14.

#149 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 19:46

jaką pompę hydrauliczną polecacie do renault 133-14

#150 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 21:05

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne AlaCapone, właśnie o taką konkretną podpowiedź mi chodziło.

Ale czy oby na pewno mieszalne są oleje 10W30 z 10W40?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 27 wrzesień 2014 - 22:37

Większość producentów olejów pisze, że ich oleje są mieszalne we wszystkimi dostępnymi olejami stosowanymi w sprzęcie rolniczym a nawet ogólnie w motoryzacji (w Polsce). Z drugiej jednak strony stosują pewien zabieg zabezpieczając się przed odpowiedzialnością za spowodowanie uszkodzeń w pojeździe.

Dla przykładu piszą tak:

Mieszalność oraz zamienniki:
Oleje hydrauliczno‑przekładniowe marki xx są w pełni mieszalne z wszystkimi hydrauliczno‑przekładniowymi olejami mineralnymi typu yy dostępnymi w Polsce. Można je stosować zamiennie z mineralnymi olejami hydrauliczno‑przekładniowymi yy innych producentów o tej samej klasie lepkości.

UWAGA: Mieszanie olejów różnych producentów w jednym układzie danego urządzenia oraz uzupełnianie układu innym olejem nie jest zalecane i powinno być stosowane jedynie, gdy dokumentacja techniczna urządzenia dopuszcza taką czynność.

Otóż w twoim przypadku sytuacja dotyczy to oleju przekładniowo-hydraulicznego zatem opisanie go w postaci 10W30, czy 10W40 nic nie mówi o oleju, kompletnie nic. (Oznaczenie to odnosi się w przypadku zastosowania go w silniku). W skrzyni przekładniowej należałoby opisać go jako 75W-90 wg SAE i GL-5 wg API, ale tylko w ciągnikach rolniczych. Co się tyczy hydrauliki to pasuje tu oznaczenie w formie HV wg ISO 6743/4 (bardziej pospolicie HVLP wg DIN 51524).

Jest to olej uniwersalny co zatem idzie przeznaczony do silnika, przekładni, hydrauliki i jest mieszalny ze wszystkimi markowymi olejami mineralnymi i syntetycznymi.

Co z tego wynika (zaznaczam, że dotyczy to twojego konkretnego przypadku). W żadnym przypadku ten olej nie wpłynie negatywnie na pracę układu!

#152 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 13:51

Dzięki serdeczne za wyjaśnienia. Renówka to pierwszy zachodni ciągnik w stadzie, dlatego pytam bo nie chciałbym narobić sobie kosztów przez olej :)

#153 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 30 październik 2014 - 08:48

Powiedzcie jak można dostać się do zbiornika płynu chłodzącego w Ares 550? Jest pod górną blachą maski, jakoś się go wyjmuje z tamtąd?

#154 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 22:26

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Pomożecie? Mróz idzie, płyn chce wymienić.

#155 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 00:04

W 610 wchodzi dobre 20l o ile pamietam

#156 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 17:08

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Chodzi mi o to jak sie dostac do zbiornika wyrownawczego? U mnie korek jest prawie pod blacha

#157 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 18:26

u mnie moze z 5 cm luzu jest, Lejek i leje

#158 Share Patryk2014

Patryk2014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 11:10

Witam. Ostatnio zakupiłem traktor Renault 80-14 z 1986r. Chciąłbym zapytać jaki olej wybrać do silnika, hydrauliki i skrzyni biegów bo kompletnie nie wiem.Z góry dziękuje i pozdrawiam.

#159 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 12:51

a czytales chociaz kilka ostatnich stron tego tematu ?

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 17:29

u mnie moze z 5 cm luzu jest, Lejek i leje

Ok czyli tak jest i już, myślałem że można jakoś go odblokować i wysunąć.