Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

409 odpowiedzi na ten temat

#121 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 21:57

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne do silnika 15w40 a do skrzyni przekladniowo-hydrauliczny 10w40
wyzej masz link do strony Fuchsa, sprawdz tam

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Dzisiaj, 06:59
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 kwiecień 2014 - 07:45

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne do skrzyni przekladniowo-hydrauliczny 10w40 to może być olej mineralny czy półsyntetyczny

#123 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 20 kwiecień 2014 - 17:07

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Kolega napisał ci jaki ma być.

Nie ma czegoś takiego jak <półsyntetyk>! Jest to pewien slogan nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.

Jak myślicie ile jest syntetyku w półsyntetyku? Z samej nazwy powinno być 50% a jest??? U jednych jest to 20%, u innych 10%, zaś u niektórych ...
Napisz maila do kilku producentów olejów i podziel się na forum odpowiedziami, jeżeli jakąś otrzymasz. Zadaj następujące pytanie: Jaki jest skład oleju półsyntetycznego produkowanego przez waszą firmę? Ile jest w nim oleju syntetycznego? Poproś o dokumenty potwierdzające ten fakt.
Kupno oleju tzw. <półsyntetycznego> jest najgorszym z możliwych zakupów. Lepiej kupić dobrej jakości olej mineralny, niż półsyntetyczne "homo niewiadomo".

Nie dajcie się nabierać na nazwę <półsyntetyk>. W dzisiejszych czasach nawet marka producenta niewiele znaczy.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#124 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 07:13

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Panowie jaki idzie filtr do hydrauliki do 133-14 ten górny w obudowie nie rura bo rozkręciłem i u mnie nie ma żadnego

#125 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 10:52

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne powinien pasowac, ale sprawdz po numerze w katalogu
http://www.bima.pl/p...wego-Renault/25

Polska B

#126 Share Zbychuu

Zbychuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 maj 2014 - 07:45

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Witam!
Skrzynia mojej Reni zalana jest Motorex JD 304. Na naszym rynku jest trudno dostępny, a potrzebuje dolać troche oleju. Nie wiecie z czym można go mieszać? Zrobiłem test z Fushem i sie zważyło...

#127 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 maj 2014 - 19:31

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Czy olej do silnika w Renault 110.54 (MWM) wlewa się przez ten korek koło napędu pompy wtryskowej? Bo ja już zaczynałem szukać gdzieś pod zbiornikiem paliwa.. :-/

#128 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:27

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne tak, po lewej stronie zaraz za chlodnica

Polska B

#129 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 31 maj 2014 - 17:38

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Dzięki:)

#130 Share tomek81ja

tomek81ja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 18:05

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne witam. mam problem. chce zmienić olej w silniku Renault 110.54 odkręciłem dwa korki spustowe i wyciekło około 6 litrów oleju a na bagnecie pokazywało średni stan. dolałem 6 litrów nowego i znowu jest średni stan. do tego silnika powinno wchodzić około 15 l. co sie dzieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 23:41

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne bagnet zly

#132 Share tomek81ja

tomek81ja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 09:17

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne wydaje mi sie że dobry. wyczytałem na forum że długość bagnetu powinna wynosić 30 cm i u mnie tyle jest. sam juz nie wiem. wydaje mi sie ze jeśli powinno byc 15 litrów oleju to na sześciu litrach silnik by się zatarł a jeździłem na takim stanie cały sezon. jest możliwość żeby sie olej zawiesił? bo pierwszy raz sie spotykam z taką sytuacją. a może jakoś trzeba ściągnąć ten olej z silnika

#133 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 10:46

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne napisze tutaj bedzie sla potomnych i ewentualnie ktos mnie zweryfikuje :P
wiosna sam wymienialem olej, weszlo ok. 7-8l, wiec mysle ze masz wsio ok. B)
dane pewnie masz ze strony fuchsa, tylko tam do kazdego modelu jest napisane to samo <_<

Polska B

#134 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 11 czerwiec 2014 - 17:09

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Powinno wchodzić tyle ile podaje instrukcja obsługi danej marki pojazdu, ani mniej, ani więcej.
Zarówno zbyt niski, jak i zbyt wysoki poziom oleju w silniku jest delikatnie mówiąc "nie wskazany".

Oczywiście można jeździć i na zbyt niskim poziomie oleju - da radę, ale ja nie polecam. :D

W moim 6 cylindrowym silniku wchodzi 15-16l. Tyle także podaje instrukcja obsługi Renault 921-4S.
Warto czasem coś poczytać - mądry człowiek uczy się całe życie. W instrukcji jest napisane także do jakiego poziomu na bagnecie wlewa się nowy olej. Ile powinno wchodzić oleju z wymianą i bez wymiany filtra oleju. Trochę to dziwne, bo i tak za każdym razem wymienia się ów filtr.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#135 Share tomek81ja

tomek81ja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 18:57

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne niestety nie posiadam instrukcji obsługi do modelu 110.54 wyczytałem na forum ze wchodzi około 15 litrów a ile w tym prawdy to nie wiem bo to moja pierwsza wymiana w tym ciągniku. dla mnie trochę dziwne żeby do 6-cio cylindrowca wchodziło tylko 6 litrów
dzięki panowie za odzew w temacie

#136 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:27

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

wydaje mi sie że dobry. wyczytałem na forum że długość bagnetu powinna wynosić 30 cm i u mnie tyle jest. sam juz nie wiem. wydaje mi sie ze jeśli powinno byc 15 litrów oleju to na sześciu litrach silnik by się zatarł a jeździłem na takim stanie cały sezon. jest możliwość żeby sie olej zawiesił? bo pierwszy raz sie spotykam z taką sytuacją. a może jakoś trzeba ściągnąć ten olej z silnika

Tak kolego, olej mógł się zawiesić - wsadź krzywego druta przez miarkę i poruszaj to może opadnie :D
A tak na poważnie to jeśli tylko pompa olejowa miała cały czas olej to w krótkim czasie nic się wielkiego nie stanie. U mnie 110.54 mwm 6cyl weszło ok 13-14 L i poziom jest w połowie. Wieczorem zmierzę ci bagnet na jakiej długości od siedzenia jest min i max. Jazda z niskim poziomem spowoduje przycieranie się tłoków i pierścieni (smarowanie rozbryzgowe). Przecież do c360 wchodzi około 10L a co dopiero w 6 cylindrów, podobnie w kombajnie (claas perkins 6cyl) wchodzi mi około 14L)

Mierzyłem - od rantu na którym się opiera miarka jest 25.5cm (max) a minimum 7cm dalej czyli 32,5cm. Na miarce pisze 136 (nie wiem co oznacza)

Edytowany przez Wojtek987, 13 czerwiec 2014 - 07:10.

#137 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 13 czerwiec 2014 - 06:59

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Wojtek jesteś pewien że są to mm???:)

#138 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 07:08

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne No tak chodziło mi o cm -_- już poprawione - dzięki. Jeszcze jednego nie zmierzyłem - na jakiej wysokości w bloku jest punkt osadzenia miarki, bo u mnie jest na takiej "rurce" wystającej z bloku (nie jak w c360 że wchodzi w blok)

Edytowany przez Wojtek987, 13 czerwiec 2014 - 07:11.

#139 Share tomek81ja

tomek81ja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 08:15

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne u mnie od tego rantu na którym się opiera miarka jest 27,5 a minimum 35,5. na rączce miarki jest napisane mwm 6.226.0.329, o ile się orientuje to 226 to model silnika, a na samym bagnecie pomiędzy zaznaczonymi stanami jest napisane 544

Edytowany przez tomek81ja, 13 czerwiec 2014 - 08:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 10:53

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Panowie a zmierzcie jeszcze wysokosc miski, moze byly rozne wysokosci, co przekladalo by sie na pojemnosc :huh:

Panowie a zmierzcie jeszcze wysokosc miski, moze byly rozne wysokosci, co przekladalo by sie na pojemnosc :huh:

Polska B