Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

409 odpowiedzi na ten temat

#21 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo.

Napisany 08 grudzień 2012 - 14:15

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne U mnie w skrzyni jest zalany Fuchsa a dokładnie jaki to nie wiem. Przyłączam sie do tematu :) tylko mi chodzi również o silnik, bo mam na wiosne wymienić i nie wiem jakim zalać. Moja Renia to 155.54 również z elektro-hydraulicznym rerwersem i półbiegami. Licze na pomoc ;)
Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Dzisiaj, 23:06
  •  

#22 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 17:53

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Silnik Fusza 15w 40 a skrzynie Fusza 10w 40
(wiem ze źle napisałem )

#23 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 17:44

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Jeszcze tylko pytanie co do oleju w skrzyni. 10W40 STOU czu UTTO? Ja do Ceresa wlałem STOU, ale polski odpowiednik. Na razie p o 2 sezonach smiga bez problemu.

#24 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 16 grudzień 2012 - 21:11

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne W swoim Renault 110-54 mam trochę mało oleju w skrzyni. Nie jest to jakiś tragiczny stan ale planuję dolewkę.Mam zamiar dolać Fuchs Agrifarm 10W-40... Chociaż ostatnio rozmawiałem z moim kuzynem (dyr. handlowy Orlen oil) i mówił mi żebym nie przepłacał oraz zaproponował coś takiego (poniżej część maila między oddziałami handlowymi)

Witam

W kwietniu tego roku do oferty wprowadziliśmy nowy produkt Platinum Multi STOU 10W-40.
Platinum Multi STOU 10W-40 jest alternatywą dla oleju Fuchs Agrifarm STOU MC 10W-40 - najbardziej znanego (dawniej Hydramot MC 10W-40) i najlepiej sprzedającego się oleju Fuchs na polskim rynku rolniczym.

W związku z pytaniami o mieszalność w/w produktów w załączeniu przesyłam pozytywne wyniki badań laboratoryjnych.

Mam nadzieję, że przydadzą się jako pomoc w sprzedaży.

Pozdrawiam

oraz link:
http://www.orlenoil....TOU-10W-40.html

przesłał mi też świadectwo całkowitej mieszalności tego oleju z Fuchs Agrifarm 10W-40...
Oczywiście cena niższa. Na 20L 100zł taniej w porównaniu do Fuchs
co o tym myślicie????

#25 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 12:03

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Ja leję Orlen Agro STOU 10W40 i jak na razie po 2 sezonach śmiga skrzynia bez zarzutu. A jest mieszalny z Fuchsem, bo są tego samego typu i klasy lepkości oraz jakosci.

#26 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 16:44

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Witam co myślicie o tym oleju agrospec utto 10w30 renault 103-54 z rewersem eh i 3 półbiegami

Edytowany przez maxx20, 25 grudzień 2012 - 16:46.

#27 Share Bartekrak

Bartekrak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 11:51

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne mi sie tez wydaje ze 10 w30 bylby lepszy proponowano mi fuchsa stou tylko cholernie drogi pojawil sie tez jakis nowy agrol ktory jest owiele tanszy

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 13:36

W swoim Renault 110-54 mam trochę mało oleju w skrzyni. Nie jest to jakiś tragiczny stan ale planuję dolewkę.Mam zamiar dolać Fuchs Agrifarm 10W-40... Chociaż ostatnio rozmawiałem z moim kuzynem (dyr. handlowy Orlen oil) i mówił mi żebym nie przepłacał oraz zaproponował coś takiego (poniżej część maila między oddziałami handlowymi)

Witam

W kwietniu tego roku do oferty wprowadziliśmy nowy produkt Platinum Multi STOU 10W-40.
Platinum Multi STOU 10W-40 jest alternatywą dla oleju Fuchs Agrifarm STOU MC 10W-40 - najbardziej znanego (dawniej Hydramot MC 10W-40) i najlepiej sprzedającego się oleju Fuchs na polskim rynku rolniczym.

W związku z pytaniami o mieszalność w/w produktów w załączeniu przesyłam pozytywne wyniki badań laboratoryjnych.

Mam nadzieję, że przydadzą się jako pomoc w sprzedaży.

Pozdrawiam

oraz link:
http://www.orlenoil....TOU-10W-40.html

przesłał mi też świadectwo całkowitej mieszalności tego oleju z Fuchs Agrifarm 10W-40...
Oczywiście cena niższa. Na 20L 100zł taniej w porównaniu do Fuchs
co o tym myślicie????

Dolewkę to możesz zrobić z najtańszego agro utto lub z lotosa agrol U, ważne że hydrauliczno przekładniowy, jakis czas temu również rozmawiałem z przedstawicielem orlenu w Kłosie w chełmie, ogólnie potwierdził to co napisałes odpowiednikiem oleji fuchs utto czy SDF Utto są oleje platinum, a chodzi tutaj tylko o dodatki uszlachetniające, ale jeli nawet cały układ byłby zalany zwykłym agro utto to też będzie chodziło, osobicie w oleje platinum jako nie wierzę bo po promo z dostępnoscią tragednai chyba tylko na aukcjach na allegro, a po 2gie wcale nie są takie tańsze od fuch-a czy totala, jak zmieniam olej w skrzyni raz na 4 lata to te 200zł różnicy dużej w kosztach przedsięwzięcia nie zrobi

#29 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 15:16

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Witam jak myślicie gdzie można dostać taki olej TRACTORENAULT THFI Oil . Lum jego zamiennik , załączam pdf ze specyfikacją

Załączone pliki

#30 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 13 styczeń 2013 - 16:22

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne zapewne szukasz takiego oleju bo na obudowie od bezpieczników w ciągniku Renault jest taka naklejka gdzie jaki olej sie stosuje:):)
Ale coś mi się wydaje że już nie będzie mozliwości zakupu takiego oleju... Teraz sa dostepne oleje Fuchs lub Inne tego typu co posiadają takie same specyfikacje jak te które załączyłeś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 16:50

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Kolego panczo a jak myślisz czy olej total dynatrans mpv lub agro utto będzie się nadawał do skrzyni renia posiada ehr i 3 pólbiegi

Edytowany przez maxx20, 13 styczeń 2013 - 16:51.

#32 Share tonyk

tonyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:15

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Witam, ponieżej wklejam linka do stronki Fuchsa z której dowiedzieć sie można jaki, ile i co ile mtg wymieniac olej w traktorkach. Powinno sie przydac, chyba że już jest to na forum.

http://www.fuchs-oil...mia-fuchsa.html

Edytowany przez tonyk, 15 styczeń 2013 - 21:29.

#33 Share bartek15208

bartek15208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 17:33

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Witam ma Renault Ceres 95x z silnikiem John Deere z turbo doladowaniem i teraz zalalem go superolem czy to dobry wybor, co polecacie

#34 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 18:05

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Koleś jesteś dobry, ja do ciapka leję lepszy olej orlen platiunum ultor niż ty do Renaulta. Superol był dobry kiedyś jak inne oleje nie były tak dostępne, w takie mrozy z superolu robi się smar.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#35 Share Qurek

Qurek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 18:37

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Panie TURDUS to minimum do takiego ciągnika.

#36 Share krzysztofwyp17

krzysztofwyp17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 13:04

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Kolego spuść jak najszybciej ten olej i wymień na coś konkretnego , chociaż na tego turdusa.

#37 Share domin1234

domin1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 luty 2013 - 13:26

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Turdus albo CASTROL Superol hahahahahahahah

#38 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 02 luty 2013 - 23:26

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Witam, mam taki problem, ponieważ muszę wymienić olej w silniku MWM (Renault 155.54) a niestety bagnet jest zepsuty, czy jakiś użytkownik tego traktoru wie ile wchodzi do niego oleju? A już cudnie by było jakby ktoś wiedział ile litrów jest na min a ile na max

Kiedyś podobno była taka tabelka ile trzeba włać pod tym adresem:
http://www.farming.s...ll Lantbruk.pdf
Lecz teraz jak widać nie chodzi. Z góry dziękuje za pomoc

#39 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 luty 2013 - 10:37

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne ilość ok 15,5 litra
gmhnbmbnm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 03 luty 2013 - 14:45

ilość ok 15,5 litra

Witam, mam taki problem, ponieważ muszę wymienić olej w silniku MWM (Renault 155.54) a niestety bagnet jest zepsuty, czy jakiś użytkownik tego traktoru wie ile wchodzi do niego oleju? A już cudnie by było jakby ktoś wiedział ile litrów jest na min a ile na max

Kiedyś podobno była taka tabelka ile trzeba włać pod tym adresem:
http://www.farming.s...ll Lantbruk.pdf
Lecz teraz jak widać nie chodzi. Z góry dziękuje za pomoc

Ktoś może potwierdzić ewn. może ktoś ma kopię zapasową tej tabelki z tego linka co wstawiłem