Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

409 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 20:14

Tak są uszczelniacze. Odkręcasz nakrętkę, zdejmujesz ramię i musisz wybić wałek nie cały wystarczy cześć wbić do środka. Ja dobrze pamiętam są 2 lub 3 uszczelniacze na jedną stronę. 30 minut roboty mały koszt i już nie cieknie. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Dzisiaj, 22:56
  •  

#342 Share Maikel1987

Maikel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 10:28

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Tylko z drugiej strony nakretka jest zaspawana, ale może jakoś to zwalacze . Ale tam mi ten olej nie wyciekne jak go tam wbije ?

#343 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 15:54

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Olej musisz spuścić bo się wyleje, pewnie będzie go coś ok 60 litrów.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#344 Share Maikel1987

Maikel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 17:17

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Ok czyli jak ten wałek wcisne to da się śmiało wyjąć i wsadzić te uszczelniacze ?

#345 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 20:04

Bez problemu je wyciągniesz, potrzebny jakiś śrubokręt żeby wydłubać stare i założyć nowe to już chwila roboty. 

#346 Share Maikel1987

Maikel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 21:16

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Ok mysle ze to zrobię bez problemu skoro tak . Jeszcze może ktoś mi powie co ile moto godzin zmieniać w niej olej w silniku i jaki płyn w chłodnicy zalać ? Teraz jest jakiś zielony zalany z tego co zaglądałem

#347 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 09:01

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Zależy jakim olejem zalejesz silnik ale tam mniej więcej jak w każdym ciagniku się zmienia czyli 200 - 250mth. Płyn do chłodnicy jaki nie kupisz taki będzie a jeśli jest zielony u Ciebie to pewnie jakiś koncentrat.

#348 Share Maikel1987

Maikel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 21:42

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Jeszcze raz zapytam o ten wałek , czy ja go mogę wybić w jedna stronę ?tzn cały wałek , Bo z jednej strony ta nakretka jest zaspawana i tak mysle czy teraz się z tym bawić , bp gdyby nie to to spuscic olej to nie problem .

Edytowany przez Maikel1987, 16 lipiec 2016 - 07:07.

#349 Share AndyB

AndyB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 07:23

Jak wybijesz cały wałek to zaraz zdejmuj plecak bo nie włożysz go z powrotem.

#350 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 09:14

Nie pisz bajek AndyB. Śmiało możesz go wybić w jedną stronę nic nie stoi na przeszkodzi. Później spokojnie go włożysz on nic nie trzyma, nic nie spadnie. Sam wybijałem jak kupiłem Renię bo był gwint zerwany na nim i nie mogłem dokręcić nakrętki. Tylko jak będziesz go wbijał z powrotem uważaj żeby Ci się uszczelniacze nie obróciły bo będzie dalej ciekło. Trzeba to wbijać z wyczuciem i patrzeć jak idzie, czy nie uszkadza uszczelniaczy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share AndyB

AndyB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 15:58

Może się mylę ale w środku mostu jest na tym wałku dżwignia i nie jestem pewien czy będzie łatwo trafić we frezy  ja bałem się wyciągnąć a uszczelniacze wydłubałem bez przesuwania wałka.

#352 Share Maikel1987

Maikel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 17:20

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Czyli można śmiało wbijać , wpierw zobaczę czy zdzialam coś z ta zaspawana nakretka ale to trzeba najlepiej drugi wałek odrazu , tylko cena jego dosyć spora , 500-700 zł używki

#353 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 21:31

Dobry tokarz dorobi ci to za 100zł ale musi mieć pojęcie do tego. Śmiało wybijaj tam nic nie spadnie i w nic nie trzeba trafiać przecież ten wałek jest gładki a nie frezowany to niby co tam ma na nim siedzieć. Wybij, dorób nowy albo zregeneruj stary, załóż uszczelniacze i pole bo żniwa za pasem  ;)

#354 Share Maikel1987

Maikel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 10:25

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Zniwa tak ale pogoda nie daje niestety . Uszczelniacze mają przyjść jutro już ale nie wiem czy teraz będę to robił , pewnie już po zniwach , teraz to jeszcze mam małą przebudowę w oborze ;-) jak cos to dam znać czy mi się udało ;-)

#355 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 07:37

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Wie ktos co może być przyczyną bardzo mocnego grzania sie stacyjki ze nie idzie dodtknac.. Wczesniej nie bylo tego problemu..

#356 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 07 sierpień 2016 - 13:58

Napisz coś więcej o tej przypadłości stacyjki. Kiedy się grzeje? W każdej pozycji, czy tylko w konkretnej? Czy jesteś wstanie powiązać grzanie się jej z jakąkolwiek zmianą w instalacji lub jej modernizacją, jak choćby zamontowaniem dodatkowego osprzętu?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#357 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 19:18

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Grzeje sie tez bezpiecznik 1 od góry z prawego rzędu bezpieczników. Po jego wyjeciu nie grzeje sie..a nie wiem od czego on jest chyba od tego przycisku start ale nie jestem pewien

#358 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:03

Nie dowiedziałem się kiedy się grzeje? Na postoju po przekręceniu kluczyka w skrajne lewo również?

Może pod ten bezpiecznik masz podłączone gniazdo, pod które podpinasz prasę z elektrycznym owijaniem sznurka lub siatki.

Sprawdź, czego nie masz po wyjęciu tego bezpiecznika. (ogrzewanie, nawiew, ...)

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#359 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:08

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Wszystko działa po wyjeciu.a grzeje sie po odpaleniu i normalnej jeździe/pracy..ten bezpiecznik to chyba od tego przycisku start.nic nic nie bylo naprawiane w instalacji tego bezpiecznika nie bylo od poczatku jak go kupiłem :)

Edytowany przez Ksawery, 07 sierpień 2016 - 21:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 08 sierpień 2016 - 07:01

Czyli założyłeś bezpiecznik i od tego momentu pojawiły się problemy z grzaniem stacyjki. Skoro go nie było to wszystko wskazuje na to, że poprzedni właściciel poszedł po najmniejszej linii oporu i wyciągnął go specjalnie lub od początku go nie było.

Coś ewidentnie pobiera prąd i to znaczący. Dowiedz się od czego jest ten bezpiecznik, bo od czegoś musi być. Może to świeca płomieniowa (żarowa)!? Jakiej wartości jest ten bezpiecznik?

Edytowany przez AlaCapone, 08 sierpień 2016 - 07:02.