emsi1903

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

Polecane posty

izydor6280    1154

około 60 w tracfor i 70 w tractronic

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wit24    0

witam :)

Otrzymujesz ostrzeżenie za edycję i usuwanie treści postów, co tworzy chaos na forum. 

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelepele22    0

Panowie kupiłem olej silnikowy i hydrauliczny wszystkie filtry teraz potrzebuje KONKRETÓW a właściwie wskazówek co i jak... Renault 103.54 1991 r.
Zamierzam sam powymieniać wszystko a  więc zacznijmy od wymiany oleju w silniku.
Gdzie jest wlew oleju silnikowego? wiem ze do  wylania trzeba wykręcić dwie śrubki z bloku po obu stronach na co zwrócić uwage przy wymianie ??
Gdzie są spusty do oleju hydraulicznego. Z forum dowiedziałem się również  że wlew jest przez koreczek pod rozdzielaczem.
Fajnie by było jakieś fotki wrzucić bo szczerze mówiąc w necie  jest dużo pomocnych artykułów i nic .... 
Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

wlew do silnika masz po lewej, przy rozrządzie, taki duży czarny korek, spust w misce, nie w bloku  ;)

tył możesz puścić z przystawki, imbus 10 czy 12 lub duża śruba, klucz 27 ???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelepele22    0

A czy przez tą śrubę z przystawki zleci cały olej ? Bo mam trochę wątpliwości czy zleci z tylnego bloku...  Spuszczać  po rozgrzaniu ciągnika czy nie jest to konieczne ? Znajomy wspomniał, że  podczas wlewania oleju ciągnik powinien być włączony  czy rzeczywiście tak ma być?
Śruby 27 niestety  nie znalazłem jedynie  na tym  tylnym bloku jest  od dołu  dekielek  na kilka śrub mniejszych  więcej nic nie widzę co mogłoby być do spuszczenia oleju. 
Jeszcze mam pytanie co do filtra powietrza ? Czy jest sens wymieniać ? Wyciągałem go i nie jest zbytnio zasyfiony może wystarczy przedmuchać  ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli Twoim celem jest spuszczenie oleju wraz z zanieczyszczeniami trzeba rozgrzać olej, w przeciwnym wypadku nie rozgrzewaj. Zwróć uwagę na rozgrzanie oleju, nie ciągnika, bo to nie to samo.

Jak masz zamiar niszczyć na własny koszt pompę hydrauliczną to włącz silnik podczas wlewania oleju, w przeciwnym przypadku nie włączaj. Zalej olej do poziomu określonego przez producenta i dopiero wtedy możesz uruchomić silnik.

 

Szukaj do skutku. Korek spustowy jest na środku 10 cm od przystawki.

Kolejność spuszczania oleju:

1. ze skrzyni biegów i tylnego mostu

2. z przystawki.

 

Ciekawi mnie tylko jedno. Jak znalazłeś śrubę w przystawce, która nie wystaje, bo to imbus a nie znalazłeś śruby widocznej z 5 m?

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelepele22    0

Mam na celu raczej spuścić olej z zanieczyszczeniami.
Może nie zauważam bo trzeba ściągnąć osłonę wału ?? U mnie mianowicie wygląda to tak  pokaże wam zdjęcia.
post-51587-0-58854000-1478551060_thumb.jpg
post-51587-0-08994500-1478551080_thumb.jpg
Co powiesz jeszcze na temat tego filtra powietrza  co pisałem w poprzednim poście? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nieznalezienie korka jest usprawiedliwone, przynajmniej w jakimś stopniu przez tą osłonę w postaci podwójnego kątownika, bo właśnie pod nim ukryty jest korek spustowy.

Kolego obudowa skrzyni biegów jest mokra co wskazuje na dość duży ubytek oleju. W pierwszej kolejności usuń wyciek oleju poprzez uszczelnienie lub wymianę zużytych uszczelniaczy po uprzednim umyciu jej Dimmerem i zlokalizowaniu źródła wycieków.

 

Kiedy był wymieniany suchy filtr powietrza a kiedy czyszczony? Napisz ile upłynęło miesięcy oraz mth.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelepele22    0

Uszczelnienie wiąże się z podniesieniem kabiny?  Ciągnik kupiłem kilka tygodni temu od handlarza więc nie mam pojęcia kiedy cokolwiek było w nim robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie mam pojęcia - umyj, popracuj ciągnikiem kilka dni i przekonasz się, gdzie cieknie i co trzeba wymienić.

Osobiście stosuję zasadę "ograniczonego zaufania" oraz "im wcześniej, tym taniej". Umiesz liczyć? - Licz na siebie! - wymieniam i wiem co mam.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeśli cieknie na łączeniach skrzyni czy mostu to bez ruszania kabiny się nie obejdzie

 

filtr powietrza na początek przedmuchaj, będziesz widziała jak zachowuję się ciągnik podczas pracy, jeśli będzie brakowało mu tlenu to założysz nowy komplet


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Jakim płynem i w jakiej ilości zalać Renówkę 85.14? 

 

do chłodnicy ?

petrygo, borygo czy co tam jeszcze jest, wedle uznania, byle nie jakaś taniocha z marketu

pojemność około 10-12l

jaki olej do przedniego mostu 106.54  94r czy fusch 10w30 czy fusch utto ln?

 

to samo co w tył

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelepele22    0

REnault 103. 54 rok 1991.
A Więc tak oleje i filtry powymieniane. Mój zestaw to olej hydrauliczno przekładniowy utto GRANIT, olej FUSCH agrifarm MOT 15w-40, FUSCH agrifarm gear 80w-90.
post-51587-0-76904300-1479035591_thumb.jpgpost-51587-0-74966200-1479035628_thumb.jpg

Wymieniłem również  linkę od gazu, makabryczny dostęp do wymiany,  trochę musiałem się umęczyć aby ściągnąć zabezpieczenie z bolczyka od strony pedała po założeniu nowej wymieniłem bolczyki  na śrubki z nakrętką. 
post-51587-0-57110000-1479035928_thumb.jpg

 Mam jeszcze jeden problem a mianowicie z wtryskami 2 wtryski mi ciekły i postanowiłem wykręcić już wszystkie 4 co się okazało praktycznie w ogóle nie  dawały mgiełki po oczyszczeniu zastosowanie w dwóch wtryskach  wróciło do normy w pozostałych dwóch trzeba wymienić końcówki a to dopiero będę mógł zrobić we wtorek. Końcówki wszystkie są oryginalne tak, że  wydaje mi się, że nie było grzebane.  A tak to wyglądało. 
post-51587-0-52921100-1479036546_thumb.jpg

W ciągniku do zrobienia mam jeszcze : zlikwidowanie wycieku   prawdopodobnie na pokrywie  tylnego mostu. Wymiana przednich opon RADIALNYCH :/ i zajrzenie do hamulców gdyż nie kiedy reagują bardzo gwałtownie, delikatne naciśnięcie pedała podczas jazdy  wiąże się można powiedzieć z zatrzymaniem w miejscu tak jakby hamowały od razu na maxa a nie kiedy działają jak należy  pedał płynnie wchodzi w podłogę i hamuje się stopniowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeśli masz przód z guzika to przy hamowaniu dołącza się przedni napęd stąd może być to szarpnięcie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

odłącz kable przy pompce, aby przód się nie blokował, jeśli będzie to samo to wiadomo że z tyłem coś nie tak


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

W Aresie 550 jest w zaleceniach wymiana co rok odpowietrznika (chyba układu hydraulicznego). Znacie jego nr i gdzie on się dokładnie znajduje?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Pod jakim numerem części tego szukać? Rzeczywiście należy wymieniać raz w roku?

Znalazłem na polagriparts ale nie mają, a pod numerem 7700014715 w sieci pojawia się jakiś filtr hydrauliczny.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

poszukaj w sklepach z hydrauliką siłową, byle gwint był taki sam, około 15-20zł, więc raz na 2-3 lata można się szarpnąć

jeśli nie patrz też na JD czy MF, od czegoś z pewnością pasuje, bo to części znormalizowane


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Z dwóch olei : Mobil Delvac 15w40 ,Shell Rimula  ,który lepiej?Ceny podobne.

 

Jakieś spostrzeżenia najchętniej od osób zalewających je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj