Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

409 odpowiedzi na ten temat

#261 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 11:16

filtr paliwowy taki jak np. w 3p, jeśli masz 2 sztuki, lub 4p jeśli jeden, oczywiście okrągłe

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne Dzisiaj, 13:55
  •  

#262 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo.

Napisany 28 styczeń 2016 - 11:07

Witam. Od pewnego czasu jestem szcześliwym posiadaczem kolejnej Reni :P a mianowicie ARES 656 RZ. I teraz takie pytanie? Ile oleju wchodzi w skrzynie bo tyle co szukalem i nic nie moglem znaleźć :/ I ile jest wszystkich filtrów?? I czy to prawda to co doczytałem sie że w srodku skrzyni jest jakis filtr??  :blink: troche mi sie nie chce w to wierzyc... A wiec proszę o pomoc :) A jeśli by nastapiły takie pytania jakim olejem zaleje to bedzie to CLAAS AGRISHIFT GA 12 :) Ponieważ tym samym olejem zalałem skrzynie w 155.54 :)

Edytowany przez slawek261993, 28 styczeń 2016 - 11:09.

Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

#263 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 22:11

http://img1.poczta.o...2XYF3cYOmLFMwZk

Nie wiem jak w 656 ale ja mam 696 i mam 4 filtry ten ukryty masz właśnie na zdjęciu które dodałem, oleju wchodzi ok 70L jak masz inne renie zalane tym olejem to proponował bym tu też taki wlać.

Edytowany przez farmervip, 28 styczeń 2016 - 22:15.

:) :)

#264 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo.

Napisany 29 styczeń 2016 - 10:21

Dziekuje ślicznie za odpowiedz :) tak zrobie ze zaleje takim samym olejem bo juz wyzej wspomnialem o tym :) I jeszcze raz jak bys mogł weź to zdj jakos wstaw bo to nie wiem dlaczego ale mi nie sie nie włacza...  :huh:

Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

#265 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 15:37

Teraz powinno być dobrze

Załączone miniaturki

• Ares.jpg

#266 Share karolw18

karolw18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 luty 2016 - 20:08

Witam wszystkich:) kupiłem niedawno Renault Ceres 345X z 2002roku i chciałbym wymienić płyny eksploatacyjne i filtry. A mianowicie olej w silniku i skrzyni jaki i ile go wchodzi. No i jeszcze mam jedno pytanie odnośnie filtrów hydraulicznych. Słyszałem ze są cztery znalazłem trzy tzn. dwa wkłady i jeden przepływowy na przewodzie przed zasileniem pompy. Proszę o pomoc. 

#267 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 10 luty 2016 - 21:15

A nie chciał byś by jeszcze ci ktoś zmienił ten olej :o ?  w tym temacie masz wszystko dokładnie opisane, wystarczy poczytać!

#268 Share Forg

Forg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 luty 2016 - 20:21

Mam renie 110.54 szykuje mi się wymiana oleju w silniku ale nie wiem na jaki, na pewno 15W40 ale jakiego producenta. Myślałem o turdusie ale niektórzy  odradzają. Co proponujecie?

#269 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 21 luty 2016 - 21:12

Ja leję mobila. Kup dobrej firmy, oleje tej klasy nie są drogie.

#270 Share Forg

Forg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 luty 2016 - 23:08

Znajomy kupił renie 155.54 i koleś mówił ze lał mobil ale u nas w okolicy nikt nie leje tego do maszyn.  Jaką nazwę ma ten mobil co lejesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 21 luty 2016 - 23:49

Pewnie Mobil Delvac 10W-40. Przynajmniej ja taki leje do aresa 610

#272 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 22 luty 2016 - 12:03

Nazwie nie przyjrzałem się 15W40 z mobila do diesla.  Ten olej 10w40 będzie trochę droższy.

#273 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 22 luty 2016 - 12:05

Mobil

podobnie cenowo powinien wyjść shell rimula

Shell-Rimula-R4-X-15w-40.jpg

Edytowany przez izydor6280, 22 luty 2016 - 12:07.

Polska B

#274 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 22 luty 2016 - 23:07

Mam renie 110.54 szykuje mi się wymiana oleju w silniku ale nie wiem na jaki, na pewno 15W40 ale jakiego producenta. Myślałem o turdusie ale niektórzy  odradzają. Co proponujecie?

Jeśli chodzi o klasę lepkościową oleje 15W-40 nie sprawdzają się w naszym klimacie, co najwyżej we Francji. Proponuję przesiąść się na 10W-40 to już inna klasa olejów.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#275 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 23 luty 2016 - 08:03

A tak przesiadka z 15W40 na 10W40 nie szkodzi silnikowi? Z chęcią bym się przesiadł przy następnej wymianie ale mam lekkie obawy czy silnik nie odczuje tego w negatywnym skutku. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#276 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 23 luty 2016 - 08:55

Współczesne oleje (uznanych marek) posiadają w swoim składzie pakiet odpowiednich dodatków, także obawy odnoście uszczelniaczy, jakoby ulegały rozpadowi od roku 2003 - 2005 (zależnie od producenta)  są już nieuzasadnione. Z całą odpowiedzialnością podpisuję się pod tym. Jeśli chodzi o sam silnik tu już sprawa jest dość prosta, ponieważ prawie każdy 10W-40 jest półsyntetykiem, którego bazą do tworzenia są wyselekcjonowane (lepsze) oleje bazowe, zaś wszystkie 15W-40 są typowo mineralne, czyli w składzie mają proste (gorsze) oleje mineralne.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#277 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 23 luty 2016 - 09:21

nie zaszkodzi, a nawet poprawi jego pracę w niższych temperaturach, czyli zimą

bajki o rozszczelnianiu i wypłukiwaniu już nie raz słyszałem czy to przy płynach chłodniczych czy olejach

poczytaj fora samochodowe, każdy chwali sobie zmianę na full syntetyk, a czasem zlewali nawet z mineralnego i nic się złego nie dzieje, same plusy

Polska B

#278 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 23 luty 2016 - 15:11

Powszechnie uważa się, że oleje syntetyczne mają bardzo wysokie właściwości wyjące a mineralne (15W-40) nie mają żadnych. Tak naprawdę zależy to tylko i wyłącznie od zastosowanego pakietu dodatków. Olej bazowy sam w sobie nie ma absolutnie żadnych właściwości myjących dopiero dodatki w postaci detergentów dają olejowi zdolności myjące. A to "czy", "ile" oraz "jak długo" olej jest w stanie trzymać w zawiesinie wszelkie zabrudzenia nie zależy od rodzaju oleju bazowego, lecz od zawartych w nim dyspersantów. Dodatki czyszczące dodawane są od dawna do olejów silnikowych zarówno mineralnych, jak i syntetycznych. Tylko niektóre specjalne oleje do oldtimerów są pod tym względem czyste (nie zawierają żadnych dodatków myjących).

W przypadku zmiany oleju na taki o lepszych właściwościach myjących, wymagane jest zachowanie pierwszego okresu wymiany skróconego do ok. 1/3 (czyli do 4 miesięcy). Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wykonanie tzw, "wewnętrznego płukania silnika", ponieważ dzięki temu zdecydowana większość zabrudzeń usuwa się z silnika razem ze starym olejem i nowy nie jest od początku obciążony starymi osadami. (wówczas ten skrócony okres nie jest wymagany). Płukanie przeprowadza się bezpośrednio przed wymianą na nowy na gorącym silniku. Po wlaniu "MotoClean" zostawia się silnik na wolnych obrotach na kwadrans po czym spuszcza się cały olej zraz z brudem. Wymienia się filtr, wlewa nowy olej i po sprawie. Wtedy olej 10W-40 może spokojnie i właściwie spełniać swoją funkcję. Motor pozostaje wtedy nadal czysty (w przyszłości nie trzeba ponawiać płukania). Wydatek 30-50 zł - a zyskujemy czysty silnik na lata.

Edytowany przez AlaCapone, 23 luty 2016 - 15:14.

#279 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 23 luty 2016 - 16:21

przy płukance warto zmienić filtr, nawet najtańszy, byle nie wypłukiwać ze starego osadu  ;)

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:13

Bardzo ciekawe rzeczy piszecie i bardzo przydatne :) to przy kolejnej wymianie zmieniam olej na 10W40 i oczywiście mycie zastosuję. Teraz pytanie do AlaCapone lub zydora6280 jak olej polecasz i jest Twoim zdaniem najlepszy? (może być na priv jak nie chcesz tutaj ujawniać)

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!