emsi1903

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Geo    10

Ja mam 106.54 i wg informacji z internetu powinno go wchodzić 19 litrów. Więc kupiłem 30 litrów i się zdziwiłem, kiedy się okazało, że weszło około 9 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przy rozbudowanym systemie chłodzenia oleju ciężko jest ten olej całkowicie usunąć odkręcając korek w misce, mnie dziwi że każą lać dobre oleje i wymieniać co 100h :blink: nic dziwnego że te silniki na zachodzie chodzą 30 lat i są nadal sprawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ja mam 106.54 i wg informacji z internetu powinno go wchodzić 19 litrów. Więc kupiłem 30 litrów i się zdziwiłem, kiedy się okazało, że weszło około 9 litrów.

Odkręciłeś 1 czy obydwa korki spustowe?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Odkręciłeś 1 czy obydwa korki spustowe?

 

Tak odkręciłem oba korki.

 

Przy rozbudowanym systemie chłodzenia oleju ciężko jest ten olej całkowicie usunąć odkręcając korek w misce, mnie dziwi że każą lać dobre oleje i wymieniać co 100h :blink: nic dziwnego że te silniki na zachodzie chodzą 30 lat i są nadal sprawne

 

Może jeszcze Niemcy wymieniają co te 100 mth, ale watpię aby to robili Francuzi czy Belgowie. Wystarczy popatrzeć na te traktory, które z tamtąd przyjeżdżają i jeszcze nie zostały umyte. Ja miałem okazję kiedyś wsiadać do takiego traktora i kilka widzieć tuż przed myciem. Odważyłem się wsiąć do Ceresa dopiero kiedy opłukali trochę kabinę w środku z obornika i ziemi. Wszystko w fotelu zardzewiałe i brudne, że nawet zegarów nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy jeździ we Francji na renówkach i opowiadał że tam na obrotomierzu jest naklejka przy ilu godz należy zmienić olej w silniku i jak przekroczysz to lepiej wracać do kraju szybko i nie pytać się o pieniądze ;) Mają przy nawadnianiu porsche-diesel z lat 60-tych do dziś bez remontu :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTEK-21    0

witam panowie, posiadam renault ceres85x (MWM 1994r, rewers mechaniczny, pulbiegi elektrochydrauliczne twinchift) i musze powymieniac oleje w skrzyni i silniku mogli byście powiedzieć jaki konkretnie kupić olej do skrzyni a jaki do silnika cena nie gra roli bo na olejach to nie mam zamiaru oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Mam taki mały problem - jak wypuścić płyn z układu chłodzenia w Renault 110.54? Niedawno kupiłem, nie wiem co tam w chłodnicy siedzi i w jakiej temperaturze zamarznie, dlatego chciałbym wymienić płyn zanim przyjdą mrozy. Niestety nie mogłem zlokalizować jakiegoś korka spustowego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

korek w bloku powinien byc gdzies obok filtra oleju silnikowego, w chlodnicy moze nie byc, jesli jest to prawa strona obok weza, jesli nie odkrecasz kruciec


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego @izydor a nie orientujesz się czy w 85-14 też jest taki korek do spustu płynu z bloku? Bo szukałem jakiegoś kranika i nie znalazłem ani w bloku ani w chłodnicy.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Izydor, dzięki za podpowiedź. Szukałem wg Twoich wskazówek i niestety nie znalazłem. Zostaje odkręcenie węża..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAZAK1PP    0

W silnikach często płyn spuszcza się przez wykręcenie zaślepki. To taka śruba. W MF miałem takie po obu stronach bloku mniej-więcej w połowie wysokości, w silniku JD też tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

@Renault85-15TX dokladnie nad pompa, zdjecie pozyczone, mam nadzieje ze sie ktos nie obrazi :ph34r:

116181523_6_644x461_renault-85-14-lub-zamienie-na-mniejszy-.jpg

@Maryush zapomnialem ze filtr jest pionowo, poszukaj w podobnym miejscu jak na zdjeciu, byc moze jest gdzies za pompa

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Chcę wymienić olej w Aresie 640 w skrzyni i silniku. Jakie oleje polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

Na stronie fuchsa pisze, że olej w skrzyni wymieniać co 800 godzin/ 12 miesięcy. Serio co roku trzeba bulić na 60 litrów nie taniego oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

a myslisz ze dlaczego tak napisali ?

przeciez olej nie traci swoich wlasciwosci z uplywem czasu,

mysle ze w srednio eksploatowanym ciagniku wystarczy co 3 nawet 4 lata


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam gdzie się znajduje się filtr hydrauliki w Renault 155.54 96 rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

filtry hydrauliki są dwa, na zdjęciu powyżej zerknij nad rozrusznikiem jest jeden trzeba to odkręcic i jest w środku siatkowy filter i drugi poziomy na dole zdjęcia po lewej stronie, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A to w skrzyni nie ma filtra :blink: bo to jest Renault 155.54 Tractronic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki olej polecacie do skrzyni biegów do Renault 155.54 i ile wchodzi oleju do skrzyni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj