emsi1903

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AndyB    12

Może się mylę ale w środku mostu jest na tym wałku dżwignia i nie jestem pewien czy będzie łatwo trafić we frezy  ja bałem się wyciągnąć a uszczelniacze wydłubałem bez przesuwania wałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Czyli można śmiało wbijać , wpierw zobaczę czy zdzialam coś z ta zaspawana nakretka ale to trzeba najlepiej drugi wałek odrazu , tylko cena jego dosyć spora , 500-700 zł używki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dobry tokarz dorobi ci to za 100zł ale musi mieć pojęcie do tego. Śmiało wybijaj tam nic nie spadnie i w nic nie trzeba trafiać przecież ten wałek jest gładki a nie frezowany to niby co tam ma na nim siedzieć. Wybij, dorób nowy albo zregeneruj stary, załóż uszczelniacze i pole bo żniwa za pasem  ;)


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Zniwa tak ale pogoda nie daje niestety . Uszczelniacze mają przyjść jutro już ale nie wiem czy teraz będę to robił , pewnie już po zniwach , teraz to jeszcze mam małą przebudowę w oborze ;-) jak cos to dam znać czy mi się udało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Wie ktos co może być przyczyną bardzo mocnego grzania sie stacyjki ze nie idzie dodtknac.. Wczesniej nie bylo tego problemu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Napisz coś więcej o tej przypadłości stacyjki. Kiedy się grzeje? W każdej pozycji, czy tylko w konkretnej? Czy jesteś wstanie powiązać grzanie się jej z jakąkolwiek zmianą w instalacji lub jej modernizacją, jak choćby zamontowaniem dodatkowego osprzętu?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Grzeje sie tez bezpiecznik 1 od góry z prawego rzędu bezpieczników. Po jego wyjeciu nie grzeje sie..a nie wiem od czego on jest chyba od tego przycisku start ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie dowiedziałem się kiedy się grzeje? Na postoju po przekręceniu kluczyka w skrajne lewo również?

Może pod ten bezpiecznik masz podłączone gniazdo, pod które podpinasz prasę z elektrycznym owijaniem sznurka lub siatki.

Sprawdź, czego nie masz po wyjęciu tego bezpiecznika. (ogrzewanie, nawiew, ...)


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Wszystko działa po wyjeciu.a grzeje sie po odpaleniu i normalnej jeździe/pracy..ten bezpiecznik to chyba od tego przycisku start.nic nic nie bylo naprawiane w instalacji tego bezpiecznika nie bylo od poczatku jak go kupiłem :)

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Czyli założyłeś bezpiecznik i od tego momentu pojawiły się problemy z grzaniem stacyjki. Skoro go nie było to wszystko wskazuje na to, że poprzedni właściciel poszedł po najmniejszej linii oporu i wyciągnął go specjalnie lub od początku go nie było.

Coś ewidentnie pobiera prąd i to znaczący. Dowiedz się od czego jest ten bezpiecznik, bo od czegoś musi być. Może to świeca płomieniowa (żarowa)!? Jakiej wartości jest ten bezpiecznik?

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Invincible    0

Zbieram się powolutku do wymiany oleju przekł.-hydr., skrzynia w pełni mechaniczna 16x16.

Obecnie wlany jest fuchs utto ln ale nie ukrywam, że szukam jakiejś alternatywy, chętnie tańszej.

Przekopałem temat i znalazłem:

Shell spirax s4 txm

Total dynatrans mpv

castrol agri mp plus

Czy któryś z nich można szczególnie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Witam mam problem z renią 110.54  90roku  grzeje mi się skrzynia a nawet jest gorąca że ręki nie utrzymam na niej. Jak jade powoli po szosie to jest wmiarę ciepła ale jak gaz w podłogę i tak ze 2km to gorąca i na czwórce gwiżdże  w polu jak spokojnie robię to jest ciepła ale jak ostro nawrót szybki i dalej to po dwóch hektarach poczółem dziwny zapach a skrzynia była gorąca jeździłem dwójką. olej ładny jeszcze go nie zmieniałem filtrów też mam ją rok w tamtym roku była ciepła ale nie aż tak. Co to może być łożysko?  hamulce też są gorące ale nawet na małym wzniesieniu się toczy to nie trzymają.

Edytowano przez Forg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Panowie jak sprawdzacie poziom oleju w skrzyni, na zimnym, na ciepłym, zgaszony czy odpalony? Posiadam Renie 155.54 skrzynia 24/8 i u mnie cały czas pokazuje ponad stan i to sporo. Poprzedni właściciel zalał Agrol nie wiem czy "U" czy zwykły i jak się dobrze rozgrzeje to muszę trzymać 1000-1100 obrotów bo inaczej zaświeca się kontrolka od smarowania skrzyni, tak samo podczas ruszania jak szarpnie to mrugnie, myślałem że to przez niski stan oleju a tam pełno aż za pełno.

Przymierzam się do zmiany na Fuchs Agrifarm UTTO MP, muszę tylko uszczelnić kilka miejsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Poziom oleju sprawdza się... ale po kolei

 

1. Zaparkuj ciągnik na płaskiej, poziomej i twardej nawierzchni.

2. Wyłącz silnik i zaciągnij hamulec postojowy.

3. Zaczekaj co najmniej 15 minut! Pomiar można dokonać na zimnym oleju (poziom na bagnecie będzie troszkę niższy, ale w granicach tolerancji).

4. Wyjmij bagnet oleju i wytrzyj go dokładnie czystą szmatką.

5. Włóż bagnet z powrotem na miejsce. Ważne: musi on być włożony dokładnie, do końca – w przeciwnym wypadku pomiar będzie zafałszowany.

6. Wyciąg bagnet i na podstawie śladu, jaki olej pozostawił na bagnecie, odczytaj jego poziom.

7. Dla pewności pomiar poziomu oleju warto powtórzyć.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, wiem jak sprawdza się olej, chodziło mi tylko o to czy ciągnik ma być odpalony czy nie :-P
Sprawdzałem ciśnienie na wyjsciach hydraulicznych, na zimnym i rozgrzanym jest 200bar to chyba pompa zdrowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Z forum korzystają ludzie o różnym poziomie wiedzy, zarówno ogólnej, jak również technicznej. Nie przyda się Tobie, skorzysta ktoś inny.

 

Zapewne wiesz jakie powinno być wzorcowe ciśnienie oleju dla Renault i przy jakich obrotach silnika? - i nie ma żadnych przesłanek merytorycznych, żeby o tym pisać.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

To jakie powinno być to ciśnienie na goracym/zimnym bo moja pompa na gorącym nie daje rady a na zimnym owszem..moze to oznaczać, ze jest do wymiany..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ciśnienie nominalne to 180 bar, zarówno dla zimnego i gorącego (900C) oleju.

Wyższe ciśnienie może wskazywać, że ktoś ingerował w zawór (założył podkładki lub twardą sprężynę). Może to również oznaczać (mniej prawdopodobne), że zawór przeciążeniowy jest zanieczyszczony lub sprężyna albo tłoczek nie pracują płynnie tylko ocierają o obudowę.

 

Może, ale nie musi. Czy pompa jest do wymiany - jednoznaczną odpowiedź da badanie jej na stanowisku pomiarowym.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M26    0

witam!Mam renówkę 103,14 przy uniesionych ramionach podnośnika dobija pulsacyjnie,co może być przyczyną takiej usterki.proszę oszybką pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Z forum korzystają ludzie o różnym poziomie wiedzy, zarówno ogólnej, jak również technicznej. Nie przyda się Tobie, skorzysta ktoś inny.

 

Zapewne wiesz jakie powinno być wzorcowe ciśnienie oleju dla Renault i przy jakich obrotach silnika? - i nie ma żadnych przesłanek merytorycznych, żeby o tym pisać.

 

Szczerze to nie mam zielonego pojęcia, dlatego pytam czy to dobrze czy nie. Ciśnienie jest takie samo zarówno przy 900 jak i 1500 obrotach.

AlaCapone widzę, że masz dużą wiedzę o naszych Reniach. Skąd ją czerpiesz, posiadasz może jakąś literaturę techniczą itp.?

 

Zastanawiam się nad zakupem takiego ciśnieniomierza, zaintrygował mnie opis -> http://allegro.pl/licznik-renault-regulacji-cisnienia-skrzyni-polb-i6543829787.html

Da rade samemu wykonać taką kalibrację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Żeby było jasne. Nie uważam, że zjadłem wszystkie rozumy, są ode mnie lepsi.

Zadawanie pytań, jak również dociekanie jest oznaką myślenia oraz chęci poznania prawdy - i to jest pozytywne.

 

Jeśli ciśnienie od 900 obr/min do max jest stałe i równe nominalnemu (180 bar) oznacza, że zawór przeciążeniowy działa i jest w pełni sprawny, zaś jeśli chodzi o pompę - istnieje duże prawdopodobieństwo, że także jest dobra, ale pełną odpowiedź uzyskamy tylko i wyłącznie po badaniu na stanowisku pomiarowym.

 

Kalibrację może przeprowadzić niemalże każdy. Jeśli jednak problemem będzie wada lub usterka mechaniczna bądź elektryczna trzeba mieć podstawową zdolność do mechaniki i elektryki.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zalecany przez producenta lub zamiennik o tej samej klasie jakości, po to, aby mieć przyjemność z pracy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

panowie ile oleju wlać do skrzyni renault 155.54? spuszczam i spuszczam, zlecialo już ponad 80l a kupiłem 65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj