Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie studia dla przyszłego mechanika??

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cinek977

cinek977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 23:07

Witam wszystkich :)

Chciałbym zostać mechanikiem pojazdów rolniczych. Narazie chodzę do liceum(mat-fiz-inf). Nie wiem jaki kierunek studiów wybrać. Proszę o jakieś porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie studia dla przyszłego mechanika?? Dzisiaj, 15:48
  •  

#2 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 05 grudzień 2014 - 23:22

Polibuda  -  SAMOCHODÓW I MASZYN ROBOCZYCH

#3 Share wilk3

wilk3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 23:26

studia po liceum w ten kierunek ? najpier bym na twoim miejscu zrobił zaocznie techniukum uzupełniające by miec podstawy chyba że lubisz dużo nardabiac sam jestem w tech. Mechanizacji rolnictwa i słyszałem jak to sie nastudia wybrali w podobny kieunek po liceum. cyba ze jestes w 1 kl to zmnien szkołe na tech

#4 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 23:37

na pierwszym roku to i tak sama matma ogólna i podstawy mechaniki więc jak kumaty to sobie da radę. Później zaczyna się jazda

#5 Share cinek977

cinek977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 23:43

już jestam w 2 kl to nie bardzo ze zmianą

a bardzo ciężko było by po liceum na takie studia??

#6 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 23:44

ja właśnie o studiach mówię. wszystko zależy jak chłoniesz wiedzę. dla jednych proste a dla innych masakra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share cinek977

cinek977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 23:08

A jak to jest z praktyką bo myślę że na studiach jest tylko teoria a naprawy ciągników i maszyn gdzie mógłbym się nauczyć?

#8 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 04:29

Jakie studia dla przyszłego mechanika?? W warsztacie. Na studiach nie nauczysz się naprawy ciągników. Jak chcesz być mechanikiem to trzeba było iść do technikum lub zawodówki. Na studiach nauczysz się ich konstrukcji, sposobu ich konstruowania, projektowania ale nie jak wymienić pompę.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#9 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 08 grudzień 2014 - 08:10

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze. A co do studiów to kierunek Mechanika i Budowa Maszyn na jakiejś politechnice. Jeżeli chodzi o tego typu kierunki to przoduje w nich Politechnika Rzeszowska, bo przygotowują kadrę do zasilenia tzw "Doliny Lotniczej".

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#10 Share jogus

jogus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 09:56

Na studiach nie nauczysz się nic praktycznego. Dzisiejsze studia to przedłużanie dzieciństwa i tyle. Praktyki na studiach to jedna wielka porażka. Jedynie staże i własne zaangażowanie razem ze studiami mogą przynieść korzyści. W innym wypadku zamiast studiować 5 lat teorie lepiej wyuczyć się konkretnego zawodu jeżeli z mechaniką jako taką wiążesz przyszłość.

#11 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 10:56

Popieram master20002. Skończyłem Mechanikę i Budowę Maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Inżynierskie - Diagnostyka i Eksploatacja pojazdów, magisterskie - Silniki Spalinowe. Polecam Uczelnie, wcale tak nie jest, że tylko teoria i matematyka, poza zajęciami wykładowymi i ćwiczeniowymi jest dużo zajęć laboratoryjnych i projektowych iście praktycznych. Katedra Silników Spalinowych i Transportu w swojej kadrze ma bardzo dobrych fachowców, którzy nie uczyli przysłowiowo tylko z książki, gdyż oni styknęli się w życiu z omawianymi problemami i wiedzieli jak w odpowiedni sposób przekazać wiedzę. Hamownia silnikowa, laboratorium układów zasilania silników spalinowych, czy laboratorium materiałów eksploatacyjnych pojazdów były zawsze do dyspozycji studentów (przykładowo prowadziłem badania na temat modyfikacji silnika SW400, po to żebym później mógł to ewentualnie zastosować w Bizonie). Co prawda ja jestem po technikum mechaniczno-elektrycznym(obsługa i naprawa pojazdów i maszyn roboczych), ale większość moich kolegów było po liceum. Powiem tak, kto chciał to się nauczył bardzo dużo, niektórzy nawet mimo woli i tak sie dużo nauczyli he he.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 08 grudzień 2014 - 20:08

Nawet jak się nie chce uczyć na politechnice to i tak coś się człowiek dowie jak robi projekty samodzielnie. Wtedy na egzamin można śmiało iść bez większego stresu. Ja robie tam teraz drugi stopień budownictwa. Jest ciekawie, ale i kadra jest z najwyższej półki.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.