crystal169

Zbiorniki do przechowywania paliwa.

Polecane posty

crystal169    12

Witam, mam taki problem od dłuższego czasu a mianowicie. W zbiornikach w których trzyamm paliwo a są to zbiorniki o pojemności 1000l takie standardowe jak pewnie większośc z nas posiada i własnie w tych zbiornikach po pewnym czasie , gdzieś około 3tyg, jesli paliwo jest nie tankowane do maszyn zaczyna pojawiać się na dnie zbiorników osad który po wypompowaniu paliwa można określic jako klej i to bardzo mocny klej, siadły mi już dwie pompy od c-360 ale mam też nowe maszyny które są młodsze i własnie boję się że może się coś stać bardzo poważnego z pompami w tych maszynach, oczywiście na wiosne wszystkie zbiorniki muszę myć benzyną bo myjką ciśnieniową odpada tylko pogarsza sie sprawa. Myślałem już o kupnie typowego dwupłaszczowego zbiornika na paliwo o poj. 2500 litrów, ale co jeśli w tym zbiorniku też pojawi się ten osad? A moze ktoś z was już miał taki problem i poradził sobie z nim , wie może co to za przyczyna. Dodam że zmiana dostawcy nic nie daje.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierwsze słyszę o takim czymś, ja trzymam paliwo w takich zbiornikach już kupę lat i nigdy się nic takiego nie zdarzyło jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Zbiorniki były nowe , i tez dla mnie to jest dziwne, dlatego chciałem zasięgnąć opini innych, bo szkoda troche pieniędzy na nowe zbiorniki typowo do oleju napędowego jesli miałoby sie to powtórzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas też tak było. Jedna stacja chrzciła paliwo wszystkim czym się dało: farbami, lakierami, rozpuszczalnikami i też były osady. A ludzie szli na to, bo mieli 40 gr taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Kiedyś kupilem takie paliwo i w małzerze do dziś na dnie jest smoła , najlepiej takie rzeczy rozpuszcza bio olej napędowy ale dziś jest niedosrępne , wszystko rozpuszczał nawet lakier na pompach paliwowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Od kilku lat mam kilka takich zbiorników na paliwo i czasem stoi zima nawet 3-4 miesiące i nigdy nic się nie wytrąciło. Paliwo zawsze od jednego dostawcy, prosto z cysterny. To nie wina zbiorników tylko tego co do nich było wlane, a paliwo to nie było na pewno, raczej jakaś gówniana mikstura. z takiej stacji albo dostawcy wziołbym próbkę i dał do zbadania, a potem doniósł gdzie trzeba. Taki jestem wredny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szopen, to nie wredność, płaci się i to nie małe pieniądze i towar ma być taki jak trzeba, a jak ktoś chce zrobić z Ciebie durnia to go trzeba w błoto wdeptać.

Jeżeli były nowe zbiorniki to na 100% wina paliwa, zresztą ja nie miałem nowych, tylko dobrze były wymyte i nigdy nic się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Te takie klejące osady to efekt rozpuszczania w ropie foli. Uwazaj na to bo gdy wtryski leją potrafi nawet zrzelowac olej w silniku do tego stopnia ze nie idzie tego wyskrobac.

 

Do mnie teraz przywożą rope z litwy. Oczywiscie legalnie. Z faktura. Od kad zacząłem kupować ten towar żadnych problemów z paliwem nie było. Filtry jsk wymianiam sa czysciutkie a silniki chodzą sprawnie. W tej robie nie ma bio komponentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to wina ropy kiedyś też tak mieliśmy wytraciło się z niej coś białego jak postała dłużej. Teraz już biorę z innego miejsca i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ThePerkins
      https://www.olx.pl/oferta/schladzalnik-mleka-430l-zamienie-CID757-IDwMAPZ.html  Sprzedam bądź zamienię na większy najlepiej 650l Mazowieckie/Podlaskie 
    • Przez mrlighter99
      Witam,
      Mam pytanie jakie traktory (oprócz fenda )posiadają osobny zbiornik na olej hydrauliczny. Ponieważ posiadam ursusa i chce kupić ciągnik. Pozdrawiam.
      Proszę o przykłady
    • Przez tropt
      Witam, koledzy chciałem zapytać was o poradę, jednak wcześniej opis który jest niezbędny do udzielenia jej. W ubiegłym roku wybudowałem przechowalnie na ziemniaki, wykopki już rozpoczęte, zaczynam usypywać pryzmę, widoczna na zdjęciu - będzie to ok 25 m x 12 m x 3 wysokość. Kanały nawiewowe przebiegają wzdłuż przechowalni - na odcinku 25 metrów jest ich dokładnie 10, każdy z wentylatorem strumieniowym o mocy 1,5 KW, kanały zatkałem przed skrzyniopaletami które odgradzają pryzmę od wolnej części przechowalni po to by wentylowały lepiej pryzmę, dodatkowo każdy wentylator ma osobną budkę na zewnątrz skąd czerpie powietrze ( i dziurę u góry ściany - widoczne na zdjęciu  skąd może robić obieg wewnętrzny po zamknięciu "budki" w suficie są wywietrznik 8 sztuk fi 25 cm. wentylatory mogę ustawiać na czasówkach - 8 programów na każdy osobny wentylator  ( rożne dni tygodnia pory włączania itp ) obecnie ustawiłem 3 przedmuchy 2, 4 i 6 w nocy po 15 minut żeby schładzać trochę pryzmę. i tutaj pytanie  jak to ustawić, na jakie godziny, czerpać powietrze na obiegu wewnętrznym czy zewnętrznym ? nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, w ubiegłym roku sypałem po kontach małe pryzmy bez wentylacji i wszystko rosło, chciałbym oszczędzić sobie tej pracy. dzięki za wszystkie rzeczowe porady 

    • Przez tadi77
      witam ,dzisiaj wszedlem do silosa z kukurydza a tam na wierzchu zrobila sie taka 30cm skorupa ,czuc ze ma wysoka wilgotnosc zaczyna sie psuc ponizej tej warstwy wszystko jest ok tam kukurydza ma 12% wilgotnosci dodam ze na tej wierzchniej warstwie jest jakas niewiem jak to nazwac pajeczyna koloru bialego ,tyle lat przechowuje i pierwszy raz to widze ,co to moze byc
       
    • Przez tomek2201
      Witam Czy ktoś się orientuje odnośnie wymogów zbiornika dwupłaszowy na ON? Czy każdy musi mieć jakiś atest czy tylko te powyżej 2500 l. Znalazłem ogłoszenia o takim zbiorniku i jestem ciekaw czy by się nadawał. Ewentualnie z kim się kontaktować żeby się czegoś dowiedzieć. https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-paliwo-dwuplaszczowy-1000l-pcv-zbiornik-na-rope-olej-CID757-IDxLJ1u.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj