Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiorniki do przechowywania paliwa.

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share crystal169

crystal169

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i zwierzęta

Napisany 05 grudzień 2014 - 13:29

Witam, mam taki problem od dłuższego czasu a mianowicie. W zbiornikach w których trzyamm paliwo a są to zbiorniki o pojemności 1000l takie standardowe jak pewnie większośc z nas posiada i własnie w tych zbiornikach po pewnym czasie , gdzieś około 3tyg, jesli paliwo jest nie tankowane do maszyn zaczyna pojawiać się na dnie zbiorników osad który po wypompowaniu paliwa można określic jako klej i to bardzo mocny klej, siadły mi już dwie pompy od c-360 ale mam też nowe maszyny które są młodsze i własnie boję się że może się coś stać bardzo poważnego z pompami w tych maszynach, oczywiście na wiosne wszystkie zbiorniki muszę myć benzyną bo myjką ciśnieniową odpada tylko pogarsza sie sprawa. Myślałem już o kupnie typowego dwupłaszczowego zbiornika na paliwo o poj. 2500 litrów, ale co jeśli w tym zbiorniku też pojawi się ten osad? A moze ktoś z was już miał taki problem i poradził sobie z nim , wie może co to za przyczyna. Dodam że zmiana dostawcy nic nie daje.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiorniki do przechowywania paliwa. Dzisiaj, 00:39
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 13:34

Zbiorniki były nowe czy po jakiś chemikaliach?

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2014 - 13:34

Pierwsze słyszę o takim czymś, ja trzymam paliwo w takich zbiornikach już kupę lat i nigdy się nic takiego nie zdarzyło jeszcze.

#4 Share crystal169

crystal169

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i zwierzęta

Napisany 05 grudzień 2014 - 15:27

Zbiorniki do przechowywania paliwa. Zbiorniki były nowe , i tez dla mnie to jest dziwne, dlatego chciałem zasięgnąć opini innych, bo szkoda troche pieniędzy na nowe zbiorniki typowo do oleju napędowego jesli miałoby sie to powtórzyć

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2014 - 15:40

U nas też tak było. Jedna stacja chrzciła paliwo wszystkim czym się dało: farbami, lakierami, rozpuszczalnikami i też były osady. A ludzie szli na to, bo mieli 40 gr taniej.

#6 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 05 grudzień 2014 - 18:10

Kiedyś kupilem takie paliwo i w małzerze do dziś na dnie jest smoła , najlepiej takie rzeczy rozpuszcza bio olej napędowy ale dziś jest niedosrępne , wszystko rozpuszczał nawet lakier na pompach paliwowych .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 568 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 07:52

Od kilku lat mam kilka takich zbiorników na paliwo i czasem stoi zima nawet 3-4 miesiące i nigdy nic się nie wytrąciło. Paliwo zawsze od jednego dostawcy, prosto z cysterny. To nie wina zbiorników tylko tego co do nich było wlane, a paliwo to nie było na pewno, raczej jakaś gówniana mikstura. z takiej stacji albo dostawcy wziołbym próbkę i dał do zbadania, a potem doniósł gdzie trzeba. Taki jestem wredny.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2014 - 11:56

Szopen, to nie wredność, płaci się i to nie małe pieniądze i towar ma być taki jak trzeba, a jak ktoś chce zrobić z Ciebie durnia to go trzeba w błoto wdeptać.

Jeżeli były nowe zbiorniki to na 100% wina paliwa, zresztą ja nie miałem nowych, tylko dobrze były wymyte i nigdy nic się nie działo.

#9 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 06 grudzień 2014 - 13:02

Zbiorniki do przechowywania paliwa. Te takie klejące osady to efekt rozpuszczania w ropie foli. Uwazaj na to bo gdy wtryski leją potrafi nawet zrzelowac olej w silniku do tego stopnia ze nie idzie tego wyskrobac.

Do mnie teraz przywożą rope z litwy. Oczywiscie legalnie. Z faktura. Od kad zacząłem kupować ten towar żadnych problemów z paliwem nie było. Filtry jsk wymianiam sa czysciutkie a silniki chodzą sprawnie. W tej robie nie ma bio komponentów

#10 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3253 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 14:39

Zbiorniki do przechowywania paliwa. to wina ropy kiedyś też tak mieliśmy wytraciło się z niej coś białego jak postała dłużej. Teraz już biorę z innego miejsca i jest dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4315 postów

Napisany 06 październik 2016 - 19:58

przepraszam za odkopanie tematu, ale zastanawiam się czy paliwo można przechowywać w zbiornikach dwupłaszczowych tego typu: https://img07.olx.pl...skie_rev005.jpg

idzie tu przede wszystkim o kontrolę ARiMR- czy takie rozwiązanie będzie akceptowalne