Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poszukiwane osoby poszkodowana w sprawie oszustwa

88 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2014 - 23:24

To jest tak, dajesz ciągnik dostajesz kasę, jeśli chce inaczej to nie ma sobie co nawet d*py zawracać bo tego ciągnika nie ma.

O zaliczkach to już słyszałem że poszły się jeb*ć, ale o wpłacie całej kasy W CIEMNO ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poszukiwane osoby poszkodowana w sprawie oszustwa Dzisiaj, 20:16
  •  

#22 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 23:27

przykra sprawa...

#23 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 08:09

co wy tak dziwnie piszecie, że cała kasa nie ogladajac ciagnika to trochę nie bardzo, ale że zaliczka przed oglądaniem sprzetu czemu nie, tylko pod warunkiem że cena sprzętu adekwatna do stanu na zdjeciach a nie o połowę niższa.

co do wpłacania zaliczki po rozmowie telefonicznej, mailowej, to sam sprzedając ciągnik dostałem zaliczkę tylko po rozmowie telefonicznej, a reszta była zapłacona przy odbiorze

#24 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 06 grudzień 2014 - 09:52

cóż ja w życiu nie spotkałem się z sytuacja żeby ktoś cokolwiek zapłacił zanim obejrzy (mowa o kosztowniejszych rzeczach), no ale całego świata nie ogarnę ;) takich ogłoszeń jest mnóstwo i na bierząco dodawane chociażby na otomoto dla przykładu fendt ze 140 kM 5-6 lat 40-50 tys zł :) szczyt naiwności no ale niektórzy okazji szukają a nie pomyślą że wart 4-5 x tyle i że coś nie tak. życzę powodzenia w poszukiwaniach oszusta ale sukcesu nie wróżę, niestety za głupotę się płaci.

Ps: qazi zaliczka tysiąc lub dwa to swoją drogą ale całą wartość zanim sie dostanie papierki, już nie wspomnę o samym obejrzeniu to szczyt głupoty, nie handluję z kimś kogo na oczy nie widzę, no chyba że drobne zakupy przez internet to jedyne wyjątki

#25 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 11:15

było troche wiecej ale tez nie az tak duzo. ale nie o tym

co do reszty to ze wczesniejszymi wypowiedziami nie idzie sie nie zgodzić

#26 Share biedroneczka

biedroneczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Sporty konne, szeroko pojęte życie

Napisany 06 grudzień 2014 - 11:16

Poszukiwane osoby poszkodowana w sprawie oszustwa Jest tylko jedyny pozytyw tej sprawy - drugi raz już tak na pewno nie zrobi....;-)
Nikt Ci nie da lepszej szkoły niż życie.
Teraz pozostaje tylko wyć.....

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2014 - 11:22

Drugi raz na pewno już nie, tylko ten pierwszy jest o jeden za dużo, teraz jakiś sk***ysyn śmieje się że złapał naiwną I DOSTAŁ "PREZENT"          ;[

#28 Share orp

orp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 11:51

no to qwa choinka bedzie i to w .........ale u tego pana a swoją drogą sa firmy co sie bawią w pewne licytacje cena usługi waha sie w granicy do 1500

#29 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 12:07

Witam!

Poszukuje osób, ktore próbowały kupic ciągnik Fendt 512 z ogłoszenia zamieszczonego na eagra.pl. Osoba wystawiajaca podała maila lukasz.lubomirski@tlen.pl,województwo kujawsko-pomorskie.Jak się okazało, jest to oszustwo i oszust/oszuści działają nadal, z tym ze sprzedaje/sprzedają Fendta 395 GTA, a w ogłoszeniu jest podany inny e-mail.

Proszę wszystkie osoby, które próbowały kupić ciągnik badz kontaktowaly się z oszustami. Sprawa jest zgłoszona na policje i liczy się dla mnie każdy dowód i informacja w jej sprawie.

Maile dostawałaś w j, polskim czy przychodziły po angielsku że ciagnik stoi tam i tam i oni ci go przyślą jesli wyślesz im kasę?

Jesli są to oszuści z kraju to moze i jest jakaś szansa.

Można zrobić mała prowokacje i zapchać im skrzynki mailowe "życzeniami"  :D  albo jeśli ktos sam zna sie lub zna jakiś hakerów to można podesłać im jakieś wiruski itp.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2014 - 12:14

Oto moto zaczęło w końcu coś robić by otrzeźwić naiwnych - ogłoszenie jak ogłoszenie, ale chodzi mi o coś innego, najedźcie kursorem na maila lub nr, tel.       http://otomoto.pl/sa...10-A467256.html

OKEY,  chyba nie myślisz że Ci jeszcze podziękują za życzenia       :P     ta skrzynka jest już dawno zlikwidowana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 12:47

ale jaja, zawsze przeglądając allegro itd zastanawiałem się po co w ogóle takie ogłoszenia, przecież nikt sie na to nie złapie... a jednak  :blink:

KS Falubaz

#32 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 06 grudzień 2014 - 12:53

Poszukiwane osoby poszkodowana w sprawie oszustwa Bo chcą spełnić marzenia i mieć fenda taniej niż ursusa.

#33 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 06 grudzień 2014 - 16:31

Ja jak coś kupuje przez np allegro (zawzwyczaj jakieś drobnostki do 100zł )  to sprawdzam komentarze gościa omijam tych z negatywami, wydaje sie to normalne :)

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#34 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 16:49

Na alegratka, otomobile, eagra w całej europie, samochody.mitula każde ogłoszenie jest przynajmniej na kilku portalach wyświetlany a takich ogłoszeń jest masa.

Wystarczy wyszukiwać obrazem. Druga rzecz która rzuca się w oczy to widać że zdjęcia nie były robione w Polsce a bardziej w zachodnich krajach, co widać po zabudowach jakich w Polsce normalnie nie spotykamy. Na żadnym zdjęciu nie widać tablicy rejestracyjnej choćby zamazanej, co najwyżej samochodu stojącego obok, i też nie są to polskie a ponoć ogłoszeniodawca jest z np. poznania.

Co do allegro i sprawdzania opinii, z tego co wiem to opinie można kupić. Kupowałem też na ebayu nawet z usa, indonezji, UK, używając konta na paypal.com

Zanim tam założyłem konto próbowałem porozumieć się z sprzedającymi by uzyskać nr konta by wpłacić pieniążki to oni odmawiali takiej możliwości.

Okazuje się że dodatkowy pośrednik który przekazuje pieniążki i zawiesza do momentu odebrania przesyłki jest bardzo dobrą metodą na oszustów, i owy pośrednik ma spore możliwości.

Edytowany przez Apista, 06 grudzień 2014 - 16:51.

#35 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 06 grudzień 2014 - 17:35

to kto chętny na taki sprzęcik?

http://otomoto.pl/ne...ec-A474867.html

lub

http://otomoto.pl/ne...75-A474852.html

http://otomoto.pl/ne...10-A474586.html

chyba że ktoś lubi droższe marki

http://otomoto.pl/fe...18-A473384.html

to oczywiście tylko wybrane tego typu ogłoszenia, co parę dni pojawiają się kolejne i z reguły są promowane

#36 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 17:43

http://eagra.pl/mach...-1996-Fendt-512

To chyba o ten ciągnik chodzi ten tur jest tylko tyle wart.

#37 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 18:20

tak jak mowisz tur warty 20 tys wom z walkiem kolejne 5-10 tys, opony w super stanie warte tez kilka tys, trzeba byc nie rozsądnym zeby w takie cos uwierzyc, przy takich okazajch warto isc do dobrego prawnika, straci sie 100 czy 200zł a zawsze jest mozliwosc dowiedzenia  sie czegos wiecej, ja tak mialem gdy szukalem ciagnika 90 km to znalazlem forterre z 2008 r za ok 65 czy 70 tys(ale to bylo juz 2,5 roku temu) i tez koles chcial zaliczki 5 tys i za 2 dni traktor bd u mnie stal i reszte mam doplacic a jak mi sie nie spodoba to odda zaliczke, a wczesniej niby sie spotkac nie mogl bo ciagle go w domu nie czy cos sciemnial.. pojechalem do prawnika i gdzies tam sprawdzil ze faktycznie jego firma istnieje, ale ma zawieszona dzialalnosc i pieniadze wrazie czego bylyby nie do odzyskania... po tym wydarzeniu juz tez wiem ze super okazje nie istnieja one nazywaja sie super przekretami, czasem fakt mozna kupic jakis sprzed 10 -15 tys taniej niz chodzi srednio jednak kosztem jakiegos remuntu,  na ktorym mozna wygrac lub przegrac lecz mam nadzieje ze uda Ci sie jakims cudem odzyskac pieniadze. POWODZENIA

Edytowany przez Kamilek1, 06 grudzień 2014 - 18:24.

#38 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 20:31

@daremw

http://www.baywaboer...em_position=106

Koleś zapewne używa fotek z zachodnich aukcji ...

#39 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 21:34

A wracając do całej sprawy to trochę przykra sytuacja. Ostatnio kolega kupił tak na olx monety. Kasa poszła a monet brak. Może kasa nieporównywalnie mniejsza. Mówiłem mu żeby zgłosił na Policie ale machnął ręką. I to wielki błąd. Takiemu na dzień dobry powinno się nogi z du... powyrywać ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share waki330t

waki330t

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 22:15

z tymi ogłoszeniami o tanich ciągnikach jest wszystko ok tylko ze w ogłoszeniu pomylili sie z ceną  zamiast w  PLN powinno być w EURO i wtedy by się zgadzało :)