BannPugg

Krosty na strzykach - co to jest, jak leczyć?

Polecane posty

BannPugg    1

Przez kilka dni smarowałem strzyki maścią gojącą na wazelinie z ekstraktami roślinnymi, nie wiem jak się nazywa, w czerwonej puszce. Nie pomaga. Jedna krowa ma to na jednym strzyku, druga na kilku. Reszta krów tego nie ma

post-136820-0-18293500-1417384169_thumb.jpg

post-136820-0-99510300-1417384462_thumb.jpg

post-136820-0-12652800-1417384475_thumb.jpg

Edytowano przez BannPugg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Brodawczyca, wirus HPV szczep 1-6. U weterynarza kup biolugol i przymaczaj każdą krostę 2x dziennie, lub po każdym dojeniu.

UWAGA! Niech cię Bóg broni dotykać tego gołymi dłońmi jeśli miałbyś bodaj maleńkie skaleczenie lub obtarcie. To cholerstwo jest zaraźliwe jak dżuma. Ja zakaziłem sobie tak dłoń, i teraz mam kłopot, bo o ile u bydła jest to łatwo uleczalne biolugolem, to już u człowieka może (!) powodować raka. Kobieta szczególnie powinna być ostrożna bo to jest wirus który powoduje raka szyjki macicy. Co do szczegółów - skontaktuj się z weterynarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Żadne HPV tylko BPV to raz. Dwa wirus BPV nie jest groźny dla ludzi. Wywołuje podobne zmiany (sarkoidy) u koni, sporadycznie u królików i chomików. Ma inny mechanizm działania i latencji. Mówiąc krótko to dwa różne wirusy chociaż oba z rodziny Papillomaviridae. Także nie strasz ludzi i nie pisz bzdur. A jeżeli już piszesz takie rewelacje to poproszę o źródło, artykuł czy publikację. Szukałem w bazie NCBI i wszystko, łącznie z genotypowaniem potwierdza to co napisałem.

HPV jest specyficzny dla ludzi

BPV jest specyficzny dla bydła, koni...

Nigdzie nie znalazłem informacji o infekcjach krzyżowych. Jeżeli masz takie informacje to poproszę o link.

Przykładowy opis.

Bovine papillomavirus (BPV) is a group of DNA viruses of the family Papillomaviridae that are common in cattle. Infection causes warts (papillomas and fibropapillomas) of the skin and alimentary tract, and more rarely cancers of the alimentary tract and urinary bladder. They are also thought to cause the skin tumour equine sarcoid in horses and donkeys.

 

Co do zmian na strzykach. Nie wygląda to na brodawczycę tylko infekcję bakteryjną. Może gronkowcową. Jednak żeby mieć pewność musiałbym chociaż sprawdzić przekrój tej zmiany a najlepiej zrobić badanie histopatologiczne.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Może jesteś weterynarzem - ja nie. Ja przejąłem to od krowy na łapę - ty nie. Ja się leczę - ty nie. Ja konsultowałem się z lekarzem rodzinnym, 3 dermatologami i chirurgiem. Dopiero gdy skojarzyłem czas, jak również tempo wzrostu narośli (brodawki), i opowiedziałem lekarzowi, dopiero znalazł się sposób na pozbycie się tego. Poza tym na zdjęciu strzyki są zaklajstrowane tłuszczem. Rozpoznasz w ten sposób?

Edytowano przez bazalt50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

No i... Konkrety. Lekarz (albo Ty) Twierdzisz ze krowa była nosicielem Hpv?? miałem juz kilkaset brodawek pochodzących od bydła w rękach, bo robie z nich szczepionki. Kika razy zaciąłem się skalpelem, przy pomocy którego obrabiałem brodawki i nadal nic mi nie wyrosło. Poza tym lekarz tez człowiek i nie zawsze wie wszystko. Mało tego lekarze to taki specyficzny gatunek ludzi że lubi udawać mądrzejszych niż są w rzeczywistości.

Proste pytanie. Czy twierdzisz że krowa była nosicielem Hpv??

 

A tutaj masz napisane wprost o specyficzności gatunkowej. Nigdy i nigdzie nie odnotowano przypadku żeby wirus Bpv zainfekował jakikolwiek inny gatunek niż te które opisałem. Tym bardziej człowieka...

Bovine papillomaviruses (BPV) belong to the Papillomaviruses (PV) family. These are small DNA viruses infecting humans as well as many domestic and wild species of animals and birds causing benign hyperproliferative lesions of both mucosal and cutaneous epithelia [1-3]. BPV cause both benign and
malignant epithelial and mesenchymal tumors in cows and equids. They are strictly specie-specific and, even in experimental conditions
, do not infect any other host than the natural one. The only known case of cross-species infection is the infection of horses and other equids by BPV type 1 (BPV-1) or BPV type-2 (BPV-2) [4]. Papillomavirus infections usually regress, but occasionally they develop to cancer.

 

a wyjasnienie twojego problemu jest proste. miales zadrapanie i dotknales np. klamki, ktorej wczesniej dotykał nosiciel Hpv no i problem gotowy. Brodawka rozwija sie dlugo zwlaszcza w okresie immunosupresji. A ze ty to połączyłeś z dotykaniem krowy to juz inna bajka.

Edytowano przez rafik256
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BannPugg    1

Weterynarka sprzedała mi Glukonian miedzi 10%, zaleciła smarować wokół brodawek. Powiedziała, że może to się pojawić jak krowy są osłabione, brakuje im witamin. To jest coś jak opryszczka u ludzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Nie mam pewności czy u moich krów zmiany na strzykach były spowodowany tym samym czynnikiem, ale też to się pojawiło i dość szybko zniknęło, wręcz poodpadały te strupki i zostały gładkie strzyki po maści którą zrobiłam rozpuszczając smalec i dodając do niego  czystą witaminę A w kropelkach. Po zastygnięciu smalcu smarowałam po udoju zmienione miejsca i wszystko się zagoiło.

Edytowano przez 7891Firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Żadne HPV tylko BPV to raz. Dwa wirus BPV nie jest groźny dla ludzi. Wywołuje podobne zmiany (sarkoidy) u koni, sporadycznie u królików i chomików. Ma inny mechanizm działania i latencji. Mówiąc krótko to dwa różne wirusy chociaż oba z rodziny Papillomaviridae. Także nie strasz ludzi i nie pisz bzdur. A jeżeli już piszesz takie rewelacje to poproszę o źródło, artykuł czy publikację. Szukałem w bazie NCBI i wszystko, łącznie z genotypowaniem potwierdza to co napisałem.

HPV jest specyficzny dla ludzi

BPV jest specyficzny dla bydła, koni...

Nigdzie nie znalazłem informacji o infekcjach krzyżowych. Jeżeli masz takie informacje to poproszę o link.

Przykładowy opis.

Bovine papillomavirus (BPV) is a group of DNA viruses of the family Papillomaviridae that are common in cattle. Infection causes warts (papillomas and fibropapillomas) of the skin and alimentary tract, and more rarely cancers of the alimentary tract and urinary bladder. They are also thought to cause the skin tumour equine sarcoid in horses and donkeys.

 

Co do zmian na strzykach. Nie wygląda to na brodawczycę tylko infekcję bakteryjną. Może gronkowcową. Jednak żeby mieć pewność musiałbym chociaż sprawdzić przekrój tej zmiany a najlepiej zrobić badanie histopatologiczne.

 

Mógłbyś kolego zerknąc na tą fotkę,  może być to tak jak napisłaeś infekcja bakteryjna lub jak wyżej brodawczyca. Od czego mogło się to stać? Co z tym robić? Czy nadal mogą ją doić cielęta? Napewno ją to boli bo kopie cielaki czego wcześniej nie robiła.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/539151-wymi%C4%99/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Mógłbyś kolego zerknąc na tą fotkę,  może być to tak jak napisłaeś infekcja bakteryjna lub jak wyżej brodawczyca. Od czego mogło się to stać? Co z tym robić? Czy nadal mogą ją doić cielęta? Napewno ją to boli bo kopie cielaki czego wcześniej nie robiła.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/539151-wymi%C4%99/

 

wygląda na brodawczycę. Ale żeby to potwierdzić musiałbym dostać fragment do badania żeby to potwierdzić. Krowę lepiej doić dojarką. Cielakom nie zaszkodzi, no chyba że to naderwą to mogą BPV złapać. Chociaż ryzyko niwielkie. Bardziej chodzi tu o krowę. Dojarka trochę delikatniejsza i mniej "agresywna". Co do leczenia to mozna się pokusić o zrobienie szczepionki. Po jakichs 2-3 miesiacach co wieksze same odpadną ale co najwazniejsze, przestanie ją to boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi    0

Witam.

Jakis czas temu wymie mojej krowy pogryzly do krwi meszki. Po jakims czasie zaczely sie pojawiac male, potem wieksze brodawki, ktore zaczely po jakims czasie krwawic. Wet stwierdzil brodawczyce i powiedzial ze nie mozna jej do konca wyleczyc, przepisal masc cynkowa (zinci oxydati). Brodawki zaczely wysychac i odpadac, ale pojawialy sie nowe. Przed wycieleniem, gdy nie byla dojona wszystko sie ladnie wygoilo, ale po ocieleniu i rozpoczeciu dojenia powrocilo.
wedlug mnie ta masc sluzy tylko wysuszaniu, a nie likwiduje problemu.

Czy naprawde brodawczycy nie da sie wyleczyc? Jesli nie, bede zmuszona sprzedac krowe.
czy choroba ta przenosi sie na mlode? Mam jalowke po wycieleniu sie tej krowy i nie wiem czy ja zacielac, czy problem bedzie sie powtarzal.
czytalam o roznych srodkach:
- pavi vet
- jodyna
- lodiderm.
czy ktos stosowal i moze cos polecic?

Z gory wielkie dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6

kolego to tak jak u mnie. ale czy zaraz sprzedac krowke to chyba nie. polewaj to tym czyms bo chyba masz taki plyn  zielony co zasusza i pamietaj to i tak sie przeniesie masz ten sam aparat udojowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzynew    0
Napisano (edytowany)

Gdyby ktoś potrzebował to znam metodę na 100% skuteczność pozbycia się bpv czyli brodawczycy bydła. Nie trzeba oddawać krowy na rzeź, da się ją wyleczyć raz na zawsze tanim kosztem. Nie trzeba smarować ani dotykać narośli, same znikną 

Edytowano przez jerzynew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj