Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone]

92 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukash1986

lukash1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 12:47

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Witam

Kupiłem niedawno Fendta 311 Turbomatik z 1995 rok. Mam problem z podnośnikiem tzn nie zawsze podniesie mi całkiem pług lub pompa w ogole nie reaguje i nie podnosi ani nie opuszcza. W kabinie zostaly przesnione z jednego błotnika strzałki do podnoszenia i opuszczania jak na EHR nie działa to tymi strzałkami działa. Czerwona lampka błyka w rytmie 3 i 5 lub samo 3 i 3. Nie wiem co to za błedy. Kolejnym problemem jest to, że podczas jazdy zapaliła mi się czerowna kontrolka (trójkąt w środku wykrzyknik) a na panelu gdzie wyświtlają się strzałki pokazuje mi się taki jakby termometr i taki jakby tłoczysko z kroplą oleju (ten symbol jest na wyświetlaczu obok pierwszy od prawej) co to może być??? Bardzo Prosze pomózcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Dzisiaj, 16:27
  •  

#2 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 12:59

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Tłoczysko z termometrem to komunikat o temperaturze oleju hydraulicznego(zbyt wysoka), błąd 33 to za małe napięcie. 35 nie wiem.

#3 Share lukash1986

lukash1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 13:05

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] A czym jest spowodowana ta wysoka temperatura oleju hydraulicznego??

#4 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 12 grudzień 2010 - 13:56

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] witam mam zamiar zakupić fenda 311, 86r tylko ma dwie wady i właśnie proszę was panowie o poradę.
Problem jest z podnośnikiem a mianowicie nie chce podnosić na wolnych obrotach dopiero po dodaniu gazu podnośnik podnosi ale jak w czasie podnoszenia ujmę gazu to znowu przestaje podnosić.
siłę to podnośnik ma pompa hydrauliki nowa (podobno)choć iedna z pomp tandem widać że jest nowa.
drugi problem to taki że nie daje rady włączyć wom na 540 obroty reszta działa (740,1000).
PROSZĘ O POMOC

#5 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 14:38

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] a ktos ma wykaz z tymi bledami co pokazuje ta czerwona lampka? i wie jak to odczytywac? bo mi czasem miga i wtedy hydraulika nie dziala ale nie umiem tego odczytac.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#6 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 16:23

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Odczytujesz liczbe mrugnięć w danym rytmie i cała filozofia tego jest. A to, że grzeje sie olej może być kilka przyczyn: jakiś rozdzielacz/zawór w pozycji nieneutralnej, za ciężkie maszyna na podnośniku, mało oleju.

#7 Share lukash1986

lukash1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 21:02

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] ta świecąca kontrolka to z tłumaczenia znaków kontrolek wychodzi że jest to obraz zbiornika z miernikiem lub termometrem to może być coś innego niż wysoka temperatura oleju hyddrauliki ????

#8 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 07:55

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] chyba napisze o moim problemie w nowym temacie :huh:

#9 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 16:27

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] @lukash1986 jest to temperatura oleju hydraulicznego na pewno zacytuje ksiażke: Hydraulikoeltemperatur.

#10 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 październik 2011 - 21:37

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] witam mam 311 z 86r jest problem z olejem hydrauliki a mianowicie podczas wykonywania ciężkich prac polowych grzeje mi się olej aż sygnał trąbi i jak się za trzymam i popracuje na wolniejszych obrotach to przestaje trąbić niestety po zrobieniu paru kółek na polu znowu jest to samo.
chłodnica wydaje się ok,a na pewno jest czysta od zewnątrz.proszę o podpowiedz jaka może być tego przyczyna.pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share juras

juras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 22:50

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Mam Fendta 311 LSA z 1991 r. i przy opuszczaniu podnośnika(EHR-em)tworzy się jakieś ciśnienie(przydusza ciągnik)

#12 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 październik 2012 - 10:45

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Probolem jest tego typu że ehr świruje. co chwile sie bezaktywuje, Podnosić nawet ładnie podnosi, no chyba że szarpnie ciagnikiem albo gdzieś na dziurze podskoczy, opuszczać to istna katorga bo troche opuści i staje trzeba znowu go aktywować, albo opuści i uderzy o ziemie i juz wyłaczony i znowu trzeba aktywować, albo w czasie orki w ziemi po pewnym czasie sie znowu wyłączy i co ciekawe dzieje się tak zwykle jak jest w bruździe na lewym kole. Na początku jesieni był ten problem ale rozebrałem te bezpieczniki któe są w panelu i był jeden zaśniedziały to wyczyściłem i wszystko było ok aż do teraz, Nawet próbuje na krótko podłaczać i nic nie daje, a i po tym jak sie nieraz dezaktywuje to mrugają kontrolki cały czas równo od podnoszenia i opuszczania tak jak przy przekręcaniu kluczyka stacyjki. Pomóżcie co z tym robić bo już zaczyna mnie to wpieniać a orki pasuje kontynuować.

#13 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 03 październik 2012 - 16:04

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Hmm sprawdż przełącznik EHR-DW... Jakieś błedy sa? Spawdzić przylącze przy sterowniku EHR...

#14 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 październik 2012 - 18:59

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Kolego powiem że jestem, któy to przełącznik EHR-DW??A przyłącze przy sterowniku sprawdzałem i wyczyściłem w sumie nie było z czego.

#15 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 03 październik 2012 - 19:45

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] To ten przełącznik który przełaczą z EHR na mechanika, jest pod kabina i jest do niego przymocowana ta dźwignia od przestawiania co jest w kabinie z prawej strony siedzenia, może on szaleje i raz odłacza i załacza zasilanie całego EHRu.

#16 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 październik 2012 - 19:54

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Kolego właśnie o Nim ostatnio myślałem bo mam pług obracalny i ostatnim czasem kończyłem orke na mechanicznym podnoszeniu i żeby obrócić pług no musze na każdym nawrocie go przełaczać co napewno też wpłyneło na niego. D I właśnie też typuje że gdzieś musi mi odłączać zasilanie bo zwykle przy jakis bujnięciach, podskokach i najcześciej jak jest lewym kołem w bruździe szaleje. spróbuje jakoś to jutro przejrzeć chociaż tam dość ciasno a od góry raczej nie ma dojścia.

#17 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 04 październik 2012 - 04:50

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Częsć podlogi pod siedzeniem jest sciągalna żeby grzebać przy podnośniku.

#18 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 04 październik 2012 - 11:49

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Obyło się bez rozkręcania kabiny, Ten włącznik jest zaraz jak zaczyna sie podłoga kabiny z tyłu, dojście wyśmienite i to był strzał w dziesiątke, kabelek poprostu był praktycznie całkowicie zciągnięty tylko tak polegiwał na złączu przez to raz włączał raz wyłączał EHR. Wielkie podziękowania kolego @JD1052 za pomoc!

#19 Share rolnik1522

rolnik1522

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 18:09

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] Witam! Posadam Fendt-a Farmera 310 lsa z 1991r. spisuje się on wyśmienicie, posada on juz ten rozbudowany EHR na całym błotniku. Intersuje mnie do czego sluży ta kontrolka Diagnose bo w sezonie 2012 zaczeła ona migać ale nic złego się nie dzieje. O czym ona informuje i jak sprawdzic czy są jakieś błędy?? Wszystkie rady mile widziane :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:53

Problem z EHR w Fendt 300 [połączone] temat walkowany juz na forum. najpierw musisz odczytac kod bledu z ehra wlasnie poprzez mrugniecia diody tez opisywane jak odczytywac.