Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont generalny C-330

298 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:16

Remont generalny C-330 Dzięki wielkie jutro próbuje bo dzisiaj piwko już pije a pytając o kolejny problem to cieknie mi olej od przedniego koła pasowego co napędza pompę wodną i prądnice. To koła się odkręca i zbija czy potrzebuje jakiegoś ściągacza, a i według moich ustaleń to muszę odkręcić pokrywę rozrządu i wymienić coś jak: odrzutki oleju czy uszczelniacz tam się znajduje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont generalny C-330 Dzisiaj, 17:02
  •  

#102 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:28

Remont generalny C-330 Zależy jaki rocznik bo w starych był odrzutnik, a koło pasowe się odkręca no i lepszy był by ściągacz.

#103 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:37

Remont generalny C-330 Więc tak jeżeli mogę to nazwać jest to przejściówka 88rok według mnie bo sprzęgło ma 6 łapek a rozdzielacz starego typu, jest takich parę detali. Wiem bo mój dobry kolega ma z 91 roku i widać gdzie jest różnica pomiędzy bryniami.

#104 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:40

Remont generalny C-330 sprzęgło zawsze w 330 miało 6 łape 3 do 1go stopnia i 3 do 2go stonia czyli wałek i pompa

#105 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 28 luty 2011 - 21:47

Remont generalny C-330 a właśnie nie wszystkie miały 6 łapek, pierwsze 30-stki miały 3 łapki

#106 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 01 marzec 2011 - 14:40

Remont generalny C-330 Roki ma racje.Co do koła pasowego to musisz przodem rozjechać traktor i odkręcić śrube co jest zakręcona w kole pasowym , jakimś przecinakiem i młotem .Następnie sprawdz jak wyglada tulejka na kole pasowym co chodzi po niej simering.zazwyczaj jest tam rowek , wtedy albo nowe koło pasowe albo nowa tulejka.Moja rada,,,.......... kup nowy simering i skróć sprężynke o 0.5 cm , pomimo że dasz nowe koło pasowe czasem lubi cieknąć z tamtąd.To patent sprawdzony.Co do dekla podnośnika to musiałbyć wcześniej składany na farbie lub chermetyku że tak siedzi .Ale wbij coś tam , podważ i powinno zejść.

Edytowany przez zonk28, 01 marzec 2011 - 14:41.

#107 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 16:54

Remont generalny C-330 jesli wszyskie sruby odkreciles to wez jakis ostry przebijak i podwaz tylko dobrze go wsadz .uszczelka ci dobrze sie spasowala i trzyma ci ten dekiel ,a on sporo wazy.
jesli ci nie bedzie schodzic to mam 2 pomysl ale na razie nie bede pisal .
podwazaj zawsze z tylu ten dekiel

#108 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 01 marzec 2011 - 18:17

Remont generalny C-330 ja w c328 z 65 roku mialem simering a nie ten odzutnik
--- URSUS C-328 ---

#109 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 01 marzec 2011 - 19:09

Remont generalny C-330 wszystkie maja simering na kole pasowym koledze chodziło o ta blache co siedzi na wale pod obudową rozrządu to jest odrzutnik

#110 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
    Rolnictwo

Napisany 01 marzec 2011 - 21:48

Remont generalny C-330 gdy przeczytalem to jeszcze raz to sie skapowałem o ten z przodu silnika chodzi pod deklem obok pompy olejowej

na tym kole tez simering mi wytarl rowek to do tokaza wytoczyl nowa i wbil ja na prasie na klej
--- URSUS C-328 ---

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:23

Remont generalny C-330 Ta tulejka kosztuje 7zł a odrzutnik 12zł po co to toczyć?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#112 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
    Rolnictwo

Napisany 02 marzec 2011 - 20:13

Remont generalny C-330 jak sie ma firme wujka ktury mieszka niedaleko i sie zajmuje toczeniem frezowaniem spawaniem itp to mozna toczyc ;d

Edytowany przez Ursus328, 02 marzec 2011 - 20:13.

--- URSUS C-328 ---

#113 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 17:09

Remont generalny C-330 Dzięki wielkie dobra rada jest zawsze najlepsza :D :D . Teraz kolejna sprawa bo wymieniem pompę w hydraulice i zastawaniem się czy przy jednym zachodzie nie wymienić pierścieni na siłowniku tylko da to coś bez szlifowania cylindra. Mam jeszcze dylemat <_< odnośnie rozdzielacza pod siedzeniem, otóż doczytałem że moja brynia posiada dociążenie osi tylnej tylko nie wiem jak to ugryźć, w jakiej pozycji powinna znajdować się dźwignia, podnosić i opuszczać umiem użyć lecz dociążenia to nie. Pokrętło jest z boku w dzieciństwie się tym bawiłem teraz trzeba by było to wyregulować i ustawić bo jak jest to czego ma nie działać. Może ktoś opisze regulacje dociążenia i do czego służy w c-330 Szacun wielki dla was :)

#114 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:06

Remont generalny C-330 kolego dociążenie działa w tylnej pozycji tak jak do opuszczania i masz możliwość w bok wtedy regulujesz siłę podnoszenia tym pokrętłem jak dobrze pamiętam to kręcąc do przodu zmiejsza się siła podnoszenia (lub odwrotnie) dobrze zdaje egzamin w pługu nie wyrwie ja już ciąży ny tył. Regulować musisz zależnie od masy narzędzia. Pierścienie nie maja nad wymiar po szlifie jak już to nowy cylinder ale nowe pomogą wystarczająco. Pamiętaj o nowym o-ringu w krućcu ssącym.

#115 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
    Rolnictwo

Napisany 04 marzec 2011 - 20:41

Remont generalny C-330 ja dawalem tylko nowe 3 pierscionki troche ostre przy zakladaniu ale dałem rade oring stary i jak narazie testy przeszedl dobrze ;p
a co to tej instrukcji wyslij email na tomekw8@gmail.com to ci wysle albo dam linka
http://chomikuj.pl/p... URSUS C330.pdf
masz linka ja mam od niego i wszystko sie zgadzało wymiary simeringów itp

Edytowany przez Ursus328, 04 marzec 2011 - 20:43.

--- URSUS C-328 ---

#116 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 21:32

Remont generalny C-330 napewno byloby lepiej zebys wymienil piercienie na tloku.jest ich 4 to nieduzo roboty. uszczelke w krocu ssacym w skrzyni radzilbym wymienic bo moze byc sparciala guma i bedzie nieszczelnosc koszt to 30gr takze to nie jest zbyt duza cena . tak jak greg pisal dociazenie wykorzystywane jest po to aby dociazyc tylna os w czasie orki ,kultywatorowania i w innych pracach.
podczas zakladania pokrywy z pompa trzeba odpowiednio ustawic os krocca od osi pompy taka jak 68mm +-0,8mm

#117 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 08:36

Remont generalny C-330 Witam :rolleyes:
Zmieniłem pierścienie i faktycznie niema dużo roboty z tym, wczoraj poskręcałem wszystko i zostało założyć dekiel. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym ustawieniem króćca 68mm to jet odległość środka króćca od osi pompy czyli środka wałka na której jest zębatka dobrze to rozumiem <_< . Zastanawiam się jeszcze nad rozdzielaczem są tam jakieś oringi do wymiany, bo na regeneracje samemu to się nie pisze jest to wyższa szkoła jazdy. Dzięki a pomoc strzałka

#118 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
    Rolnictwo

Napisany 09 marzec 2011 - 15:01

Remont generalny C-330 te rodzielacze sa nie rozbieralne ale rozbierzesz a potem nie zlożysz zostaw tak jak jest nie radze
--- URSUS C-328 ---

#119 Share Damianwp

Damianwp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 21:42

Remont generalny C-330 [/quote]Zdjęcie-0046.jpg
Zdjęcie-0045.jpg

wyglonda on oto tak nie przestraszyc sie :) juz jest prawie złozony chłodnice tylko jeszcze
załozyc i mozna smigac

jest juz załozna nowa pompa wodna z kalamitką wymienione filtry paliwa nowy powietrza widac na zdjeciu

zostanie bez termostatu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 marzec 2011 - 21:49

Remont generalny C-330 Załóż termostat, szkoda silnika. To podstawa odpowiednia temperatura.