Polecane posty

Matteo    0

Dzięki wielkie jutro próbuje bo dzisiaj piwko już pije a pytając o kolejny problem to cieknie mi olej od przedniego koła pasowego co napędza pompę wodną i prądnice. To koła się odkręca i zbija czy potrzebuje jakiegoś ściągacza, a i według moich ustaleń to muszę odkręcić pokrywę rozrządu i wymienić coś jak: odrzutki oleju czy uszczelniacz tam się znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Zależy jaki rocznik bo w starych był odrzutnik, a koło pasowe się odkręca no i lepszy był by ściągacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Więc tak jeżeli mogę to nazwać jest to przejściówka 88rok według mnie bo sprzęgło ma 6 łapek a rozdzielacz starego typu, jest takich parę detali. Wiem bo mój dobry kolega ma z 91 roku i widać gdzie jest różnica pomiędzy bryniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

sprzęgło zawsze w 330 miało 6 łape 3 do 1go stopnia i 3 do 2go stonia czyli wałek i pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

a właśnie nie wszystkie miały 6 łapek, pierwsze 30-stki miały 3 łapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Roki ma racje.Co do koła pasowego to musisz przodem rozjechać traktor i odkręcić śrube co jest zakręcona w kole pasowym , jakimś przecinakiem i młotem .Następnie sprawdz jak wyglada tulejka na kole pasowym co chodzi po niej simering.zazwyczaj jest tam rowek , wtedy albo nowe koło pasowe albo nowa tulejka.Moja rada,,,.......... kup nowy simering i skróć sprężynke o 0.5 cm , pomimo że dasz nowe koło pasowe czasem lubi cieknąć z tamtąd.To patent sprawdzony.Co do dekla podnośnika to musiałbyć wcześniej składany na farbie lub chermetyku że tak siedzi .Ale wbij coś tam , podważ i powinno zejść.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli wszyskie sruby odkreciles to wez jakis ostry przebijak i podwaz tylko dobrze go wsadz .uszczelka ci dobrze sie spasowala i trzyma ci ten dekiel ,a on sporo wazy.

jesli ci nie bedzie schodzic to mam 2 pomysl ale na razie nie bede pisal .

podwazaj zawsze z tylu ten dekiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

wszystkie maja simering na kole pasowym koledze chodziło o ta blache co siedzi na wale pod obudową rozrządu to jest odrzutnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

gdy przeczytalem to jeszcze raz to sie skapowałem o ten z przodu silnika chodzi pod deklem obok pompy olejowej

 

na tym kole tez simering mi wytarl rowek to do tokaza wytoczyl nowa i wbil ja na prasie na klej


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ta tulejka kosztuje 7zł a odrzutnik 12zł po co to toczyć?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

jak sie ma firme wujka ktury mieszka niedaleko i sie zajmuje toczeniem frezowaniem spawaniem itp to mozna toczyc ;d

Edytowano przez Ursus328

--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Dzięki wielkie dobra rada jest zawsze najlepsza :D:D . Teraz kolejna sprawa bo wymieniem pompę w hydraulice i zastawaniem się czy przy jednym zachodzie nie wymienić pierścieni na siłowniku tylko da to coś bez szlifowania cylindra. Mam jeszcze dylemat <_< odnośnie rozdzielacza pod siedzeniem, otóż doczytałem że moja brynia posiada dociążenie osi tylnej tylko nie wiem jak to ugryźć, w jakiej pozycji powinna znajdować się dźwignia, podnosić i opuszczać umiem użyć lecz dociążenia to nie. Pokrętło jest z boku w dzieciństwie się tym bawiłem teraz trzeba by było to wyregulować i ustawić bo jak jest to czego ma nie działać. Może ktoś opisze regulacje dociążenia i do czego służy w c-330 Szacun wielki dla was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

kolego dociążenie działa w tylnej pozycji tak jak do opuszczania i masz możliwość w bok wtedy regulujesz siłę podnoszenia tym pokrętłem jak dobrze pamiętam to kręcąc do przodu zmiejsza się siła podnoszenia (lub odwrotnie) dobrze zdaje egzamin w pługu nie wyrwie ja już ciąży ny tył. Regulować musisz zależnie od masy narzędzia. Pierścienie nie maja nad wymiar po szlifie jak już to nowy cylinder ale nowe pomogą wystarczająco. Pamiętaj o nowym o-ringu w krućcu ssącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

ja dawalem tylko nowe 3 pierscionki troche ostre przy zakladaniu ale dałem rade oring stary i jak narazie testy przeszedl dobrze ;p

a co to tej instrukcji wyslij email na tomekw8@gmail.com to ci wysle albo dam linka

http://chomikuj.pl/patryczeek_94/PORADNIKI/naprawa+samchdy+ci*c4*85gniki/Instrukcja+obslugi+URSUS+C330.pdf

masz linka ja mam od niego i wszystko sie zgadzało wymiary simeringów itp

Edytowano przez Ursus328

--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napewno byloby lepiej zebys wymienil piercienie na tloku.jest ich 4 to nieduzo roboty. uszczelke w krocu ssacym w skrzyni radzilbym wymienic bo moze byc sparciala guma i bedzie nieszczelnosc koszt to 30gr takze to nie jest zbyt duza cena . tak jak greg pisal dociazenie wykorzystywane jest po to aby dociazyc tylna os w czasie orki ,kultywatorowania i w innych pracach.

podczas zakladania pokrywy z pompa trzeba odpowiednio ustawic os krocca od osi pompy taka jak 68mm +-0,8mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Witam :rolleyes:

Zmieniłem pierścienie i faktycznie niema dużo roboty z tym, wczoraj poskręcałem wszystko i zostało założyć dekiel. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym ustawieniem króćca 68mm to jet odległość środka króćca od osi pompy czyli środka wałka na której jest zębatka dobrze to rozumiem <_< . Zastanawiam się jeszcze nad rozdzielaczem są tam jakieś oringi do wymiany, bo na regeneracje samemu to się nie pisze jest to wyższa szkoła jazdy. Dzięki a pomoc strzałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

te rodzielacze sa nie rozbieralne ale rozbierzesz a potem nie zlożysz zostaw tak jak jest nie radze


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwp    0

post-26268-0-83067800-1299962252_thumb.jpg

post-26268-0-56533700-1299962278_thumb.jpg

 

 

wyglonda on oto tak nie przestraszyc sie :) juz jest prawie złozony chłodnice tylko jeszcze

załozyc i mozna smigac

 

jest juz załozna nowa pompa wodna z kalamitką wymienione filtry paliwa nowy powietrza widac na zdjeciu

 

zostanie bez termostatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwp    0

nie zakładam termostatu poniewarz w zime nie bede mugł jezdzic bo płynu nie moge miec bo akumulator mi na to nie pozwoli i rozrusznik trzeba do regeneracji dac bo bediks od trabanta jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwp    0

narazie to mi na wygladzie nie zalezy zeczy mechaniczne są najwazniejsze

a rodzice kasy dawac nie chca z dopłat remont sam robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

No wiadomo, najważniejsze żeby silnik chodził i reszta :) Tylko wyrażam swoje skromne zdanie na temat wyglądu, moja "trzydziestka" jeszcze dwa lata temu nie lepiej wyglądała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwp    0

no tyle ze ja mam 15 lat i sam sie za nia wziełem :)

juz wydałem na niego niecałe 1000zł ale oczywiscie z nie mojej kasy

 

unijne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj