Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzikiWschód    230

Witam, mam okazję kupić C 330 bez papierow który od 10 lat stoi na dworze w niewiadomo jakim stanie, stan pasków, gum, opon jest fatalny. Cy jest sens bawić się w remont takiego ciągnika? Cena jeszcze nie uzgodniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Cena to co najwyżej -waga x kg złomu użytkowego . W zależności od stopnia zdezelowania ciągnika remont może nawet przekroczyć 10 tys, dodatkowo bez papieru to raczej szkoda zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powyżej 5 tysięcy nie warto. Te wszystkie 30 i 60 to złom użytkowy który powoli przechodzi do lamusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sens jest i nie jest, jak silnik się kręci, blok nie rozmrożony i pali i chodzi to czemu nie. Na początek do wymiany podstawowe sprawy eksploatacyjne, reszta wyjdzie jak ruszy w pole.. Bez papierów nie palące to jest warte tyle co waży razy cena złomu..

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Robił ktoś ostatnio kapitalny C330? Jaki koszt? 

 

Do zrobienia:

1. Rozpolowienie, wyjecie wału korbowego i szlif, 

2. Nowy zestaw naprawczy oczywiście. 

3. Nowy termostat i pompa wody. 

4. Regeneracja pompy wtryskowej. 

5. Zdjęcie obudowy sprzęgła (jest wyciek pomiędzy pokrywa a blokiem. 

6. Koła rozrządu do wymiany. 

7. Głowica oczywiście do planowania. 

 

Generalnie chodzi o pełen remont silnika i osprzętu. 

 

Malowanie zrobię sam. 

 

Ile takie coś może kosztować? 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540
14 godzin temu, bizonbs napisał:

Ile takie coś może kosztować? 

A kto ma to wiedzieć? Wszystko zależy od rodzaju części i tego co wypadnie po drodze i tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Generalnie jest tak, że z chęcią bym się sam pobawił w naprawę ale zwyczajnie nie znajdę tyle czasu aby pałować się z tym miesiąc. Na olx widziałem, że są gotowe silniki po renowacji z gwarancją przy zdaniu starego. Koszt około 4 tysięcy więc wydaje mi się dosyć tanio, a stary silnik i tak trup. Korzystaliście z takich - gotowych rozwiązań? 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważając zakup gotowego silnika - pamiętaj, że często musisz zdać stary - nie może być pęknięty - musisz go wysłać.
Jeśli chodzi o to - kupując gotowca nie masz pewności co w niego zostało wsadzone. Chyba lepiej by było sprawdzić koszt części i zapytać lokalnego mechanika ile za robociznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Dnia 26.10.2020 o 18:14, bizonbs napisał:

Robił ktoś ostatnio kapitalny C330? Jaki koszt? 

 

Do zrobienia:

1. Rozpolowienie, wyjecie wału korbowego i szlif, 

2. Nowy zestaw naprawczy oczywiście. 

3. Nowy termostat i pompa wody. 

4. Regeneracja pompy wtryskowej. 

5. Zdjęcie obudowy sprzęgła (jest wyciek pomiędzy pokrywa a blokiem. 

6. Koła rozrządu do wymiany. 

7. Głowica oczywiście do planowania. 

 

Generalnie chodzi o pełen remont silnika i osprzętu. 

 

Malowanie zrobię sam. 

 

Ile takie coś może kosztować? 

Do kapitalnego remontu to jeszcze daleko z takim wypisywaniem.Ogólnie jeszcze widać mało wiesz o remoncie i co się robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj