Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont generalny C-330

298 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 07 wrzesień 2013 - 19:48

Remont generalny C-330

Głowica URSUS z "niedżwiadkiem." no traktor bardzo słaby.
5 się nie uciągnie w bronowaniu :huh:

Ty najpierw zmierz ciśnienie sprężania z próbą olejową bo że syczy to jak dla mnie jeszcze za mało na diagnozę że akurat zawory nie trzymają , już od dawna jak kiedyś pisałeś miałeś z tym problem, ale wtedy niby tuleja była za nisko... :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont generalny C-330 Dzisiaj, 03:31
  •  

#222 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 07 wrzesień 2013 - 22:25

Remont generalny C-330 Ciśnienia nie mam czym zmierzyć, a tuleje stare , nie wiem kiedy wymieniane, ale progu na nich nie ma.
Na starej głowicy chodził jak Huragan a po założeniu nowej TRAGEDIA.
Po robocie dam do sprawdzenia ta głowice by mi ja zrobili i powinno być LUX.

#223 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 08 wrzesień 2013 - 07:39

Remont generalny C-330 To nasuwa się następne pytanie skoro stara była dobra jak piszesz i ciągnik chodził bardzo dobrze to po co było kupować nowa??
A co do tych tulei w jakimś temacie pisałeś że wymieniałeś je i jeden zestaw był wadliwy to nie było tak dawno abyś nie pamiętał hehe

#224 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 07:46

Remont generalny C-330 Roki cofnij się wstecz to odnosnie tej głowicy to się wszystkiego dowiesz.
Temat był już omawiany.

http://www.agrofoto....ch/page__st__40

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 08 wrzesień 2013 - 08:08.

#225 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 08 wrzesień 2013 - 15:59

Remont generalny C-330 Nie no ten temat znam bo sam w nim pisałem, ale mi chodzi bardziej o to że jak na starej głowicy chodził bardzo dobrze jak piszesz (HURAGAN) to trzeba było nic ze starą nie robić tylko wstawić ja z powrotem i tyle. Po co coś remontować jak chodzi jak powinno, a już tym bardziej wymieniać na inne ;) O to mi chodzi bo co i jak w sprawie głowicy to wiadomo :P

#226 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 18:24

Remont generalny C-330 WItam,
Mam takie pytanie, niedawno kupiłem zestaw naprawczy do c330, był w czerwonych opakowaniach jak na zdjęciu http://tablica.pl/of...html#46bb4a42e6 czy to jakaś podróbka , czy oryginalne części ursusa tak jak pisze na opakowaniu "?

#227 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja

Napisany 08 wrzesień 2013 - 19:59

Remont generalny C-330 to powinno być orginalne ale słyszałem że w sklepach często do orginalnych pudełek daja podróbę . jednak nie sądzę by robili takie coś ale w razie czego dobrze mieć paragon

#228 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 22:20

Remont generalny C-330

Nie no ten temat znam bo sam w nim pisałem, ale mi chodzi bardziej o to że jak na starej głowicy chodził bardzo dobrze jak piszesz (HURAGAN) to trzeba było nic ze starą nie robić tylko wstawić ja z powrotem i tyle. Po co coś remontować jak chodzi jak powinno, a już tym bardziej wymieniać na inne ;) O to mi chodzi bo co i jak w sprawie głowicy to wiadomo :P

Roki , głowicę wymieniałem stara bo woda mi bąbelkowała w chłodnicy , wiec podejrzewam że była gdzieś pęknieta lekko i kompresja biła do wody.
Stad wymiana głowicy na nową.
Teraz jest OK.
Jak po robocie ściągne głowice to pokaże pare fotek , jakie teraz buble robią w URSUSIE.

#229 Share Farmexpert

Farmexpert

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 12 wrzesień 2013 - 07:17

Remont generalny C-330

WItam,
Mam takie pytanie, niedawno kupiłem zestaw naprawczy do c330, był w czerwonych opakowaniach jak na zdjęciu http://tablica.pl/of...html#46bb4a42e6 czy to jakaś podróbka , czy oryginalne części ursusa tak jak pisze na opakowaniu "?

Części oryginalne powinny być w opakowaniach takich jak na zdjęciach, które zamieszczaliśmy na agrofoto:
http://www.agrofoto....e-filtry-ursus/

lub

takie, na którego tle są nasze konkursowe produkty (na który oczywiście zapraszam :) ):

http://www.agrofoto....oszulka-napoje/

ten zestaw, który pokazałeś na zdjęciu niestety nie wiem jakiego są pochodzenia, oryginalny zestaw jest trochę inaczej zapakowany.

Co do głowic i innych części sygnowanych Ursusem z Niedźwiadkiem - polecam ich jakość - reklamacji jest malutki odsetek.
http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

#230 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 15:55

Remont generalny C-330 No a jednaj ,ja trafiłem na malutki odsetek B)
ja to mam jakiegoś pecha życiowego co do części , nie dość że kupuje najdroższe części to trafiają mi się buble.
A jak nie buble to zamówie co innego a przychodzi co innego....dosłownie koszmar. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share emilmag

emilmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 październik 2013 - 14:21

Remont generalny C-330 witam ja będę remontował swojego ciapka tzw ojca i tu moje pytanie bo ostatnio 3-4 lata temu był też remont i jak wkładaliśmy tuleje to zamiast wchodzić ciasno one wpadły dosłownie ( ojciec mówi ze podczas poprzedniego remontu też tak było ) obecnie ta c330 robi na 20 ha ... proszę o podpowiedź czy trzeba kupić nowy blok czy zestawy naprawcze były nie tak ??? chce wymienić też rozrząd głowice wał oraz zrobić instalacje elek hydrauliczna bo na błotniku cieknie rozdzielacz oraz hamulce ( proszę powiedzieć jak dostać się do hamulca i jak je naprawić oraz zrobić hamulec ręczny ) proszę o odp

#232 Share emilmag

emilmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 październik 2013 - 06:19

Remont generalny C-330 czy ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej z alternatorem do c330???

#233 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 13 październik 2013 - 21:39

Remont generalny C-330 http://www.agrofoto....ja-elektryczna/ odpowiedzi na Twoje pytanie jest w tym dziale od groma - wystarczy się rozejrzec :)

#234 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 październik 2013 - 20:33

Remont generalny C-330 Powoli zbliża się kapitalka c330, ale jest jeden problem. Przy poprzednim remoncie (około 21 lat temu) pojawiły się wżery i tuleje zostały osadzone na kleju. I tu pojawia się pytanie - czy teraz przy wyjmowaniu tuleji istnieje ryzko ułupania bloku? Może znacie jakiś sposób żeby te tuleje teraz wyciągnąć?

#235 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 14 październik 2013 - 20:47

Remont generalny C-330 Zakładaj ściągacz i wyciągaj.Blok nie ma prawa pęknąć mimo że tuleje były wklejone przypuszczam na distal.

#236 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 październik 2013 - 19:34

Remont generalny C-330 Może jeszcze się ktoś wypowie, bo chcemy mieć jakiś obraz sytuacji, bo w razie wpadki to wywalić 2k na blok to trochę jest. :)

#237 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 15 październik 2013 - 20:20

Remont generalny C-330 Jak są wżery w bloku w miejscu oringów to blok daję się do frezowania i tulejowania.

#238 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 22 październik 2013 - 18:47

Remont generalny C-330 Panowie jaka jest różnica między ZSM CHEŁMNO a URSUS CHEŁMNO ?
Kupiłem dzisiaj zestawy naprawcze a tu w jednym opakowaniu na tłoku pisze ZSM CHEŁMNO a na drugim URSUS CHEŁMNO selekcja ta sama , pudelka identyczne a w srodku inne napisy.........
Dziwi mnie czemu w srodku jest tłok Zetora czeski......., pierścienie PRIMA.
Ogladałem też zestawy URSUS Warynski.....musze przyznać że tłoki perfekcyjnie wykonane.
Kto wie czy nie lepiej jak Gorzyce.
Na prawdę się przyłożyli.
Wziąłem PREMIUM, zobaczymy co to będzie.Tuleja pięknie wykonana, szkoda że w pudełku nie było tych mosiężnych podkładek pod tuleje.......widać że oszczędzają , a w URSUS Waryński jest wszystko. ^^

#239 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 październik 2013 - 08:20

Remont generalny C-330 Kulawa Kozo gdzie znalazłeś zestawy produkcji Waryński? Gdzieś w sieci czy w sklepie? Jak w sieci to daj linka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 23 październik 2013 - 15:52

Remont generalny C-330 Maniek.
Wszedzie są ,chodżby nawet na stronie AF reklamuja się u góry.http://www.ursus.com.pl/
Ja byłem w Agromie i tam widziałem.
Ale są wszędzie pewnie w większości większych składów typu AGROMA.

Ja dziś założyłem PREMIUM zestawy.
Na razie OK.
Nie widzę żadnych złych objawów.