Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault ceres 335- problem z rozruchem.

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share konarek

konarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:All po trochu ;p

Napisany 30 listopad 2014 - 11:50

Renault ceres 335- problem z rozruchem. Witam.
W związku z pierwszymi przymrozkami tej jesieni które spowodowały iż moja Renia przestała odpalać- mam pytanie do użytkowników/znawców modelu Ceres 335 .
Zapytania brzmią:
1. Czy ten ciągnik posiada jakąś świecę podgrzewającą? Jeśli tak, to gdzie ona jest umiejscowiona?
2. Jaki akumulator powinien być w tym modelu? Bo mój ma 95ah oraz 800.

Jeśli ktoś zna odpowiedzi to bardzo bym prosił o zamieszczenie ich tutaj :)

Pozdrawiam
sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault ceres 335- problem z rozruchem. Dzisiaj, 00:56
  •  

#2 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 21:00

Co prawda posiadam Ceresa 85X (silnik JD), ale silniki są bardzo podobne, jeśli nie takie same, wiec do rzeczy 1. w moim ceresie jest świeca na przewodach doprowadzających powietrze za filtrem, a przed  kolektorem ssącym, aczkolwiek nie jest to świeca płomieniowa tzn. podgrzewa tylko powietrze. 2 U mnie akumulator ma 120Ah i 950A prądu rozruchowego.

Poza tym gdybyś mógł opisać jakoś dokładniej co się dzieję, u mnie np. było tak, że wolno kręcił przy mrozach tak jakby aku był słaby, albo prąd gdzieś uciekał, wymieniliśmy przewody i dodatkowo pociągneliśmy przewód masowy od aku pod mocowanie rozrusznika i jest dużo lepiej do -10 nie ma problemów, a poniżej pomaga prostownik z rozruchem.

Edytowany przez Lukas2909, 01 grudzień 2014 - 21:16.

#3 Share konarek

konarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 08:11

Renault ceres 335- problem z rozruchem. Halo halo czy naprawdę nikt nie wie? :)
Sorki Lukas2909, nie zaktualizowała mi się strona i dodałem ten post powyżej a nie wiem jak go usunąć na telefonie. A mógłbyś mi powiedzieć jak się tą świecę podgrzewa? Ja też mam silnik jd. I mam właśnie taki sam objaw jak Ty miałeś, tzn. bardzo wolno kręci od kiedy temp. spadła poniżej zera, a po 10 sekundach kręcenia akumulator jest już rozładowany.
sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł

#4 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 08:46

Renault ceres 335- problem z rozruchem. Aby podgrzac ta świece trzeba przytrzymać kluczyk tak miedzy zaplonem, a tym jakbys chciał zapalić, ale przynajmniej u mnie ta świeca nie daje pozwalającego efektu. Sprobój podłączyć drugi akumulator bezpośrednio do rozrusznika powinno pomóc.

#5 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 12:37

@konarek na takim aku to możesz palić ale z górki. Masz po prostu za mały akumulator - o jego wiek też nie pytam. Załóż aku o pojemności co najmniej 140 Ah i prądzie rozruchowym min 950A. Świece podgrzewaj (jeśli to płomieniowa) min 10s (aż usłyszysz taki wybuch w kolektorze) jeśli to żarowa nie mam pojęcia. Sprawdź czy podgrzewanie działa bo to baarrdzo pomaga.

#6 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 20:54

Ciężko będzie zmieścić 140Ah, ale zrób jak mówi Wojtek nowy akumulator do tego dobry prostownik z rozruchem i będziesz miał po problemie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 08:04

Przecież 140-stka nie jest duża a wątpię aby te ciągniki miały z założenia mały akumulator. U mnie w reni 110.54 wchodzi idealnie 180Ah i prądzie 1100A - wtedy ładnie kręcił. Teraz po wymianie (tamten padł ze starości) mam właśnie 140-stkę i silnik kręci super ale świecę płomieniową jak temp. spada koło zera i niżej to uruchamiam.

#8 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 12:41

zainwestujcie w dobry akku, a nie taki który ma dużą pojemność i prąd rozruchu, 

w naszej 100Ah bez problemu kręci bez świecy dużo poniżej 0

do takiego JD wystarczy spokojnie 120Ah i jakieś 600-800A

Polska B

#9 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 16:12

Jeśli się nie myle to w swojej Reni masz rozrusznik z przełożeniem, a u nas w ceresach bezpośrednio napędza kolo zamachowe toteż z tęgo względu jest bardziej prądochłonny w ceresie 3,1kW, a u Ciebie bodajże 2,7kW ,jeśli się mylę to mnie poprawcie ;), ale niestety większy niż 125Ah nie wejdzie trzeba by było coś kombinować.

Edytowany przez Lukas2909, 03 grudzień 2014 - 16:31.

#10 Share konarek

konarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 19:26

Renault ceres 335- problem z rozruchem. Wczoraj akumulator wstawiłem w ciepłe miejsce I ładowałem 3 godzinki, a dzisiaj go podłączyłem do ciągnika I zapalił praktycznie po jednym obrocie :)

Szukałem dzisiaj tej grzałki i znalazłem gruby przewód podłączony do korpusu kolektora ssącego (pomiędzy przewodem od powietrza a blokiem silnika) - przewód ten podłączony był do przekaźnika schowanego za akumulatorem. Niestety z przekaźnika nie mogłem odczytać parametrów Ale w internecie znalazłem identycznie wygladający właśnie do ceresów o parametrach: 12V - 200A czyli bardzo mocny. Wniosek wyciagnełem taki że na pewno jest to przekaźnik grzałki powietrza. Teraz będę musiał kupić taki przekaźnik bo ten niestety jest cały zniszczony i trzeba bedzie zobaczyć co ze sterowaniem cewki tego przekaźnika bo jak sprawdzałem to napięcie nie dochodziło w rzadnej z pozycji kluczyka. No a później to zobaczymy jak to będzie z tym grzaniem, być może obejdzie się bez wymiany akumulatora :)
sprzedam:

#11 Share konarek

konarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 12:57

Renault ceres 335- problem z rozruchem. Witam ponownie.
Udało mi się zamontować nowy przekaźnik i myślę że teraz ciągnik powinien lżej odpalać przy mrozach. Sprawdziłem miernikiem i podczas odpalania na grzałkę idzie 90-100 amperów. I tak: ciągnik ten nie posiada żadnej świecy podgrzewającej przed rozruchem, tylko grzałka na kolektorze wlotowym powietrza podgrzewa je w momencie samego rozruchu. Są dwa sposoby odpalania tego ciągnika :
1. Bez podgrzewania powietrza - poprzez samo przekręcenie kluczyka
lub
2. Z podgrzewaniem - poprzez wciśnięcie (wduszenie) i jednoczesne przekręcenie kluczyka.

Dziękuję wszystkim za próbę pomocy i pozdrawiam.
sprzedam:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share kozob

kozob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 11:44

Renault ceres 335- problem z rozruchem. witam miałem podobny problem z odpalaniem w Aresie pomógł przeglad rozrusznika. Przed wyczyszczeniem i wymianą szczotek próba rozruchu konczyła się szybkim rozładowaniem aku nawet przy niewielkim spadku temperatury.