Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 110-54 nie można wyłączyć przedniego napędu

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Radek0979

Radek0979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 20:17

Witam, Mam Renault 110-54 z rewersem elektrohydraulicznym. 3 pompy. Rok 1998.  U mnie napęd działa cały czas - nie można go wyłączyć. Czy ktoś może mi powiedzieć w którym miejscu znajduje się elektrozawór od włączania napędu? Słynny tłoczek w dzielniku chodzi lekko, a mimo to na przystawkę nie podaje ciśnienia oleju. To chyba coś z elektrozaworem tylko który to jest - gdzie go szukać, jest ich sporo na wierzchu skrzyni - czy to któryś z tych?? Z góry dziękuję za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 110-54 nie można wyłączyć przedniego napędu Dzisiaj, 09:31
  •  

#2 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 12:26

Hej

Mam Renówkę  w prostej wersji ale mogę co nie co dopowiedzieć.. :)

Postaraj się zlokalizować elektrozawór po przewodach które idą od włącznika przedniego napędu albo przekręć zapłon i załącz w kabinie napęd wejdz pod ciągnik i zobacz która cewka ,,klei'' najlepiej użyć do tego cienkiego metalu,sprawdzaj każdą cewkę po kolei chyba że załączanie napędu następuje w chwili gdy prąd ,,schodzi'' z cewki więc powtórz akcję ale wcześniej jeszcze raz wciśnij przycisk od napędu..Jeśli mechanikę masz nie uszkodzoną to albo zawór się zaciął(opiłek metalu) lub cewka nie działa ewentualnie sprawdź włącznik od napędu..Ogólnie namierzenie elekrozaworu , cewki to prosta sprawa,jeśli wyeliminujesz te 3 żeczy o których napisałem powyżej to sprawa mechaniczna..zacznij od tego..

Powodzenia

#3 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 17:09

zapomniałeś jeszcze o tym, że modele w modelach z napędem na przycisku podczas hamowania blokuje się przedni napęd

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 18:32

Może nie blokuje ale załącza się przedni napęd tylko wydaje mi się że powinien najpierw zlokalizować elektro zawór i na początku wyeliminować 3 żeczy o których wspomniałem czyli przycisk napędu,cewka zawór..jeśli do cewki dochodzi napięcie , cewka klei a zawór nie jest zacięty to będziemy myśleć dalej..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Radek0979

Radek0979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 19:29

Panowie problem rozwiazany. W mojej Reni  był naprawiany rewers. Po tej naprawie mechanik zle podłączył kostki. Prąd nie dopływał do elektrozaworu i napęd działał cały czas. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy starali się pomóc.