Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z żyta przed Kukurydzą dla 50 byków

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin28176

marcin28176

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 12:27

Witam

Mam takie pytanie. Planuję posiać na drugi rok po kukurydzy żyto na kiszonkę, potem ok 5 maja zbiór i znowu kukurydza. Jak wyglądała by uprawa? 2 razy orka? będą wyorywac się kłącza z kukurydzy, może talerzówką ? czy dla 50 byków starczyło by 6 ha kukurydzy i 6 ha żyta tak aby starczyło od do ?

Pozzdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z żyta przed Kukurydzą dla 50 byków Dzisiaj, 07:27
  •  

#2 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 14:40

ja mam 80szt byków siesje 5ha kukurydzy zawsze po zycie. mysle ze te 6ha staryczy ci bez problemu. Ja oprócz tego mam ok 200 balotów sianokiszonki z traw i ok 250 siana i mi wystarcza

aaa i orka tylko zimowa a na wiosne zawsze obornik i raz zrywaczem i ewentualnie jak chcesz zeby ładnie wygladało to mozesz przeleciec ta talerzówka. Ja w tym i w zeszłym roku bez talerzowki i kukkurydza niczym sie nie rożniła od innych ale siane talerzowym gaspardo maschio 

#3 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 10:19

sokol 5 ha ci starcza??

ja mam 50 szt, ququ z 4 ha i belek sianokiszonki 135/140x120 cm ok 200 szt i juz wiem ze ququ mi braknie ( a była wyrosnięta) a belek na styk...

#4 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 15:38

no kukurydza mi starcza na 4 do 5 miesiecy. Tak mniejwiecej od grudnia do maja a tak to latem sianokiszonka z żyta a jak sie skończy to z traw i robi sie listopad lub grudzien i powoli znowu qq

#5 Share marcin28176

marcin28176

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 23:19

Kiszonka z żyta przed Kukurydzą dla 50 byków Myślę że na 50 sztuk jeśli zacznę dawać żyto w czerwcu i przystopniowac trochę qq to starczy mi do następnego zbioru. Ile belek słomy potrzeba na te 50 sztuk na głęboko ? 200? I czy trzeba robić szambo jesli tak to jak zrobić odpływ ? Przecież się pozatyka ?
Myślę że na 50 sztuk jeśli zacznę dawać żyto w czerwcu i przystopniowac trochę qq to starczy mi do następnego zbioru. Ile belek słomy potrzeba na te 50 sztuk na głęboko ? 200? I czy trzeba robić szambo jesli tak to jak zrobić odpływ ? Przecież się pozatyka ?

#6 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 16:57

ja mam 80szt byków siesje 5ha kukurydzy zawsze po zycie. mysle ze te 6ha staryczy ci bez problemu. Ja oprócz tego mam ok 200 balotów sianokiszonki z traw i ok 250 siana i mi wystarcza

aaa i orka tylko zimowa a na wiosne zawsze obornik i raz zrywaczem i ewentualnie jak chcesz zeby ładnie wygladało to mozesz przeleciec ta talerzówka. Ja w tym i w zeszłym roku bez talerzowki i kukkurydza niczym sie nie rożniła od innych ale siane talerzowym gaspardo maschio 

Możesz mi powiedzieć co to za maszyna ten zrywacz :P

#7 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 18:09

Możesz kolego napisać jak wygląda Twoja dawka pokarmowa z udziałem kiszonki z kukurydzy? i napisz dla jakiego bydła wagowo taka dawka.

#8 Share marcin28176

marcin28176

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 19:49

Zrywacz to zwykły gruber :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 21:28

no zrywacz to gruber hehe... dawka pokarmowa qq to tyle ile dadza rade zjesc  tzn do woli i na to siano.  Najwieksze byczki to te 2,5-3 gramasy zjedza na raz. Byki różnie osiagaja wage miałem takie ktore miały ponad tone w 26 miesiecy. A tak przewaznie miedzy 750 do 900 ale zawsze sprzedaje takie powyzej 2 lat. czasami tez sie trafi taka zdechlenga co do 600 nie moze dojsc  ale naszczescie bardzo zadko

#10 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 09:48

Jesteś w stanie określić ile kiszonki i siana zjei dziennie? Ile treściwej dajesz?

#11 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 14:28

nie wiem dokładnie ile ale taki byk ok 700kg to tak jak pisałem wczesniej na jeden raz 2,5 do 3 tych dużych wideł od qq ( czyli 5-6 na dzień ). Siana to zjedza malo bo  sie napchaja kiszonki i maja  dosyc. Balot 120/120 na dwa dni na 40 duzych byków. Śruty ok 2,5kg na dzien. 

#12 Share marcin28176

marcin28176

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 15:18

czy 17kg kukurydzy, 11kg żyta i braja (odpad browarnany, woda odsączona od młóta) jakieś 30l na sztuke dziennie wstarczy w żywieniu byków ? czy 300 ton qq + 200 ton żyta wystarczy na okres całego roku dla 50 byków ? (w różnym wieku)

#13 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 11:20

Z czym najlepiej zasiać żyto na jesieni żeby   na wiosnę było dobre na kiszonkę ???

#14 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 21:35

wyka zimowa

#15 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 07:46

Aha no spróbuje w tym roku z pół hektara zasiać na próbę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 18 czerwiec 2015 - 16:58

Kiszonka z żyta przed Kukurydzą dla 50 byków Slyszalem ze rzepak ozimy ale jeszcze nie probowalem, moze ktos testowal?