marcin26121986

puma 130 cvx

Polecane posty

gadget    1

Case ma patent na tą skrzynię jeszcze 15 lat i puki co jest to najlepsza i najbardziej bezawaryjna skrzynia tego typu którą chciało bymieć wielu producentów ciągników rolniczych łącznie z fendtem który musi stawiać czoła częstym  aVARIOm swoich pseudo super skrzyń opartych praktycznie w 100 % na hydrostacie co jest jakimś nieporozumieniem w ciężkich ciągnikach rolniczych.W Case napęd ciągnika jes oparty na przekładniach zębatych a obsługuje je hydrostat skrzynia jest nie do zajechania a praca z tym wynalazkiem to czysta przyjemność..Jeśli chodzi o spalanie to w 4 obrotowej na ciężkich ziemiach ok 12-15 l na ha.

Jeśli masz pytania to zapraszam na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Handlarz zawsze prawdę Ci powie. :D Może byś podał jakieś konkrety, statystyki odnośnie awaryjności Vario i bezawaryjności CVX zamiast takiego lania wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zapytaj posiadaczy fendtów skrzynie ledwo wytrzymuje 10tyś h po czym trzeba ją wymienić i non stop naprawiać. Case skrzynie bezstopniowe robi od bardzo dawna i ma doświadczenie zwróć uwagę na case cvx które były robione od 2002roku i ich skrzynie są niemal bezawaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek32    0

Witam,

Ja jestem posiadaczem nowej maszyny  Puma 130 cvx zrobiłem nią 20 mtg , jest to nie wiele więc na razie się nie wypowiem   . Ale jestem mile zaskoczony . Co do Fendt Vario to miałem do czynienia z tymi maszynami . U mojego ojca w gospodarstwie pracują 4 vario i sprawują się bez zastrzeżeń . 

Ps. Gdyby nie taka cena tych maszyn to wybrałbym Fendt-a ale Puma jest warta swojej ceny   .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

No właśnie mam w okolicy obszarnika, u którego pracują same ciągniki Fendt, większość Vario i nie widać, by stały, czy jeździły na lawetach stąd moje pytanie. Sukcesywnie stare zastępuje nowymi. Jakby się psuły na potęgę to pewnie by kolejnych nie kupował.

 

Nie twierdzę, że Case to złe maszyny, po prostu nie lubię nic nie wnoszącego do tematu gadania handlowca, który zawsze będzie swoje chwalił. A wiemy, że Gadget sprzedaje Case. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

Do Pana Jarecki88 .

Po pierwsze to nie twierdzę że Case Puma to cud maszyna z pewnością ma swoje zalety jak i wady tak jak każdy ciągnik ale relacja jakości do ceny jest zdecydowanie na kożyść Case-a po za tym proszę nie wciskać kitu że vario jest takie happy bo nie jest i daleko mu do skrzyni cvx a przykład który podajesz że gdzieś tam jeżdzą Fendty z vario i się nie psują to jestem w stanie jeszcze w to uwieżyć tylko ile to pojeździ..??7000 mth?? 10?? jak zacznie się sypać? z resztą  piszesz że ,,stare'' zastępuje nowymi myślę że ucieka z nimi jak tylko zaczynają się zbliżać do ok 10 tyś mth bo skoro ma tylko te maszyny to wie że puźniej w kosztach mógł by się nie wyrobić. znam wiele przykładów na temat avaryjności vario, z resztą rozmawiałem na ten temat z handlowcem z Fendta i przyznał rację że cvx jest lepszy z racji swoich rozwiązań o których pisałem w moim pierwszym poście.Napisałeś że nic nie wniosłem do tematu? myślę że Ty wniosłeś mniej,  a to że jestem handlowcem między innymi tej marki niczego nie zmienia i nie ukrywam tego.Po za tym sugeruję że Twój atak na moją osobę  podyktowany jest tym iż nie odpowiedziałem na Twoje zapytanie odnośnie ceny Case-a  którym interesujesz się już od roku. Przykro mi ale jakiś czas nie było mnie na forum i nie sprawdzałem skrzynki..

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

testy dlg pokazują, że jest to obecnie najbardziej efektywna przekladnia na rynku, przynajmniej ta z dużych pum. ciagniki charakteryzuja sie dużą efektywnością, średnią jakością wykończenia oraz bardzo niską ceną w stosunku do zachodnich odpowiedników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam pume 130 cvx zrobilem od kwietnia 500 mtg i musze powiedziec ze jest bardzo oki ciagnik... zobaczymy po kilku latach czy bede nadal tak myslal ale jak na dzien dzisiejszy i opinie rolnikow co z nimi rozmawialem to case jest oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj