Skocz do zawartości

Zdjęcie

puma 130 cvx

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin26121986

marcin26121986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 09:30

puma 130 cvx

Witam.Chciał by sie dowiedzieć jak spisuje się wam puma 130 cvx jakie ma wady jakie zalety i jak wygląda sprawa spalania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
puma 130 cvx Dzisiaj, 01:09
  •  

#2 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 18:47

puma 130 cvx

Case ma patent na tą skrzynię jeszcze 15 lat i puki co jest to najlepsza i najbardziej bezawaryjna skrzynia tego typu którą chciało bymieć wielu producentów ciągników rolniczych łącznie z fendtem który musi stawiać czoła częstym  aVARIOm swoich pseudo super skrzyń opartych praktycznie w 100 % na hydrostacie co jest jakimś nieporozumieniem w ciężkich ciągnikach rolniczych.W Case napęd ciągnika jes oparty na przekładniach zębatych a obsługuje je hydrostat skrzynia jest nie do zajechania a praca z tym wynalazkiem to czysta przyjemność..Jeśli chodzi o spalanie to w 4 obrotowej na ciężkich ziemiach ok 12-15 l na ha.

Jeśli masz pytania to zapraszam na priv.

#3 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 19:58

puma 130 cvx

Handlarz zawsze prawdę Ci powie. :D Może byś podał jakieś konkrety, statystyki odnośnie awaryjności Vario i bezawaryjności CVX zamiast takiego lania wody?

#4 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 20:58

puma 130 cvx

Zapytaj posiadaczy fendtów skrzynie ledwo wytrzymuje 10tyś h po czym trzeba ją wymienić i non stop naprawiać. Case skrzynie bezstopniowe robi od bardzo dawna i ma doświadczenie zwróć uwagę na case cvx które były robione od 2002roku i ich skrzynie są niemal bezawaryjne.

#5 Share Sebek32

Sebek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 22:28

puma 130 cvx

Witam,

Ja jestem posiadaczem nowej maszyny  Puma 130 cvx zrobiłem nią 20 mtg , jest to nie wiele więc na razie się nie wypowiem   . Ale jestem mile zaskoczony . Co do Fendt Vario to miałem do czynienia z tymi maszynami . U mojego ojca w gospodarstwie pracują 4 vario i sprawują się bez zastrzeżeń . 

Ps. Gdyby nie taka cena tych maszyn to wybrałbym Fendt-a ale Puma jest warta swojej ceny   .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 02:00

puma 130 cvx

No właśnie mam w okolicy obszarnika, u którego pracują same ciągniki Fendt, większość Vario i nie widać, by stały, czy jeździły na lawetach stąd moje pytanie. Sukcesywnie stare zastępuje nowymi. Jakby się psuły na potęgę to pewnie by kolejnych nie kupował.

Nie twierdzę, że Case to złe maszyny, po prostu nie lubię nic nie wnoszącego do tematu gadania handlowca, który zawsze będzie swoje chwalił. A wiemy, że Gadget sprzedaje Case. Tyle.

#7 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 19:37

puma 130 cvx

Do Pana Jarecki88 .

Po pierwsze to nie twierdzę że Case Puma to cud maszyna z pewnością ma swoje zalety jak i wady tak jak każdy ciągnik ale relacja jakości do ceny jest zdecydowanie na kożyść Case-a po za tym proszę nie wciskać kitu że vario jest takie happy bo nie jest i daleko mu do skrzyni cvx a przykład który podajesz że gdzieś tam jeżdzą Fendty z vario i się nie psują to jestem w stanie jeszcze w to uwieżyć tylko ile to pojeździ..??7000 mth?? 10?? jak zacznie się sypać? z resztą  piszesz że ,,stare'' zastępuje nowymi myślę że ucieka z nimi jak tylko zaczynają się zbliżać do ok 10 tyś mth bo skoro ma tylko te maszyny to wie że puźniej w kosztach mógł by się nie wyrobić. znam wiele przykładów na temat avaryjności vario, z resztą rozmawiałem na ten temat z handlowcem z Fendta i przyznał rację że cvx jest lepszy z racji swoich rozwiązań o których pisałem w moim pierwszym poście.Napisałeś że nic nie wniosłem do tematu? myślę że Ty wniosłeś mniej,  a to że jestem handlowcem między innymi tej marki niczego nie zmienia i nie ukrywam tego.Po za tym sugeruję że Twój atak na moją osobę  podyktowany jest tym iż nie odpowiedziałem na Twoje zapytanie odnośnie ceny Case-a  którym interesujesz się już od roku. Przykro mi ale jakiś czas nie było mnie na forum i nie sprawdzałem skrzynki..

#8 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 20:47

puma 130 cvx Jeżeli coś zabrzmiało jak atak to przepraszam, nie miałem takiego zamiaru.

#9 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 09 luty 2015 - 12:52

puma 130 cvx testy dlg pokazują, że jest to obecnie najbardziej efektywna przekladnia na rynku, przynajmniej ta z dużych pum. ciagniki charakteryzuja sie dużą efektywnością, średnią jakością wykończenia oraz bardzo niską ceną w stosunku do zachodnich odpowiedników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share krzysiekmichal8855

krzysiekmichal8855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 luty 2015 - 17:45

puma 130 cvx

posiadam pume 130 cvx zrobilem od kwietnia 500 mtg i musze powiedziec ze jest bardzo oki ciagnik... zobaczymy po kilku latach czy bede nadal tak myslal ale jak na dzien dzisiejszy i opinie rolnikow co z nimi rozmawialem to case jest oki

Dodaj odpowiedź