Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inwestycja w nieruchomości - czy to dobry pomysł?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PiotrBenet

PiotrBenet

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 05:46

Wkrótce kończy się nam lokata na niezłą sumkę. Zastanawiamy się nad zakupem nieruchomości (np mieszkania pod wynajem) - tylko czy to dobry pomysł. Nie wiem czy warto się w to bawić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Inwestycja w nieruchomości - czy to dobry pomysł? Dzisiaj, 19:02
  •  

#2 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 07:12

Mieszkanie to dobry pomysł, ale jest kilka warunków żeby się opłaciło. Przede wszystkim dobra lokalizacja takiego mieszkania w dobrej części miasta np. blisko szkół wyższych czyli tam gdzie wynajmu  są często wysokie dzięki studentom itp i jeszcze żeby te mieszkanie było w miarę blisko miejsca Twego zamieszkania bo nie ma się co oszukiwać czasem trzeba podjechać i sprawdzić czy wszystko ok, albo coś naprawić.

#3 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 08:34

w łodzi kupisz mieszkanie za 150 000 i wynajmiesz za 1200, we wrocławiu identyczne kupisz za 200 000 i tez wynajmiesz za 1200-1500.

Kwoty orientacyjne ale nad tym tez trzeba się zastanowić. Popatrz na licytacje komornicze.

#4 Share Kamillo9411

Kamillo9411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 09:47

Z wynajmem bywa różnie, trafisz na imprezowiczów to zniszczą ci mieszkanie i bedziesz musiał rementować ;-(

A za straty napewno ci nie zwrócą ( mojemu wujkowi sprzedali wyposażenie z mieszkanie a wsadzili stare z odzysku , nikt nic nie widział kiedy i jak , mimo że sąsiedzi to koledzy z pracy)

#5 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 12:38

pomysł bardzo dobry moim zdaniem, i nie musi to być od razu w dużym mieście, w małych miastach też jest wiele rodzin które chcą wynająć żeby być na swoim

sam myślę o czymś takim, tylko że na kredyt-sądzę że kwota z wynajmu wystarczy na pokrycie raty, a po kilkunastu latach gdy syn mi podrośnie, a mieszkanie się spłaci będzie mógł iść na swoje, lub też sprzedać i mieć pieniądze na lepszy start w dorosłe życie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 13:35

Z wynajmem bywa różnie, trafisz na imprezowiczów to zniszczą ci mieszkanie i bedziesz musiał rementować ;-(

A za straty napewno ci nie zwrócą ( mojemu wujkowi sprzedali wyposażenie z mieszkanie a wsadzili stare z odzysku , nikt nic nie widział kiedy i jak , mimo że sąsiedzi to koledzy z pracy)

Najlepiej wszystko udokumentować zdjęciami co jest w mieszkaniu oraz wpisać to do umowy, w razie draki nie oddaje się kaucji, a jak kaucja nie wystarczy na pokrycie szkód to idzie się do sądu, sprawa może potrwa ale wynajmujący i tak za wszystko zapłaci.

#7 Share JuliaMroczek

JuliaMroczek

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 16:56

Tylko nie kupuj mieszkania w Łodzi. Przeglądałam gdzieś perspektywy rozwoju polskich miast i Łódź przez najbliższe kilkanaście/kilkadziesiąt lat będzie się wyludniała. Niektórzy mówią, że to będzie takie polskie Dietroti - czyli, że to miasto upadnie pod własnym ciężarem. Rozwijać się będą inne duże aglomeracje: Kraków, Wrocław, Poznań, 3miasto i przede wszystkim Warszawa. Już lepiej dołożyć trochę więcej gotówki i mieć spokojną głowę, że dokonało się dobrej inwestycji. Dobre perspektywy rozwoju ma również Rzeszów (przemysł lotniczy) i jak się patrzy na ceny mieszkań http://dom.money.pl/...rzedaz/rzeszow/ to w stosunku do innych miast - nie jest tak drogo.  

#8 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 22:59

dokładnie, jak kolega wyżej, duże miasta i dużo studentów ładnie podbijają ceny mieszkań, ważne jest też miejsce, najlepiej blisko uczelni, z dobrymi połączeniami komunikacyjnymi i wielkość/ilość pokoi, wg mnie najlepsze są nie duże mieszkania 2 pokojowe, tak 35-40m2, kosztują nie wiele więcej jak kawalerki a można je wynająć znacznie drożej, zależnie od wielkości można takie mieszkanie wynająć 2-4 studentom, lub jakiejś parze z dzieckiem

#9 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 23:40

gdyby dziś trafiła mi się niezła sumka, to wolałbym pakować to w ziemię rolną, a nie "m" pod wynajem. o wynajmie był podobny wątek. z 7 lat bujam się z wynajmami - książkę mógłbym napisać. wynajem jest ok, jak nic się nie dzieje i wszystko jest ok - tak jest jednak rzadko...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share martinez0019

martinez0019

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 15:41

Kupno i wynajem mieszkania, to lepsza decyzja jak trzymanie $$$ na lokacie np.3% minus podatek Belki (czyste złodziejstwo bo rzeczywista inflacja jest większa).

Ale nie jest to też interes życia. Wynajmuję dwa mieszkania (są to duże miasta), wyliczyłem koszt zakupu zwraca się po 30-33 latach(koszt zakupu od dewelopera, częściowe umeblowanie i amortyzacja). a po 30 latach spłaciło się i nadal jest Twoje.

Inwestycja w ziemię zależy od ceny jej zakupu. Jeżeli ma zarobić na siebie po 40-50 latach to nie warto. a tak jest przy cenach 80 tyś PLN.